18 bodů o tom, co se stane, až si konečně začnete vážit sebe sama.

1. Zlepší se váš vztah k sobě samému

Jakmile se o sebe začnete starat – fyzicky, citově i psychicky, přestanete se stýkat s těmi, kdo vám do života vnášeli negativní emoce. Pochopíte, jak prvořadou důležitost mají vztahy se sebou samým.

2. Budete se zdravěji rozhodovat

Tím se nemá na mysli pouhé chození do fitka nebo pěstování zdravé výživy. Jde o výběr kamarádů a přátel, o důvěrné vztahy. O to, abyste se zabývali tím, co skutečně prospívá vašemu tělu i duši a co vám přináší opravdové štěstí – nikoli lajky a pochvalu na síti.

3. Zbavíte se toxickýxh lidí

Každého, kdo vás bere jako něco samozřejmého. Kdo vás využívá. S nímž se nijak nerozvíjíte. Kdo vám ubližuje. Kdo vám nevrací, co od vás dostává. Někdy právě tohle je to nejtěžší – odstranit ze svého života lidi, kteří nám škodí.

4. Budete šťastnější

Jednoduše budete mít míň problémů, protože se rozhodnete zbavit se negativních situací, z nichž jste leda nešťastní.

5. Vaše vztahy s lidmi se vylepší

Lidé, které ve svém životě ponecháte, na vás budou náhle silněji působit, stanou se vám motivací, abyste usilovali být ještě lepší. Jsou to lidé, kteří s vámi jsou stejně naladěni. Jsou cílevědomí a pozitivní – jako vy.

6. Budete přitahovat dobré lidi

Dřív jste se možná spokojili i s těmi, kdo vám sem tam poskytli trochu své pozornosti, teď si však budete uvědomovat hodnotu svého času a nebudete ho utrácet s každým, kdo se namane. Partner může být tím nejdůležitějším člověkem vašeho života v okamžiku kdy si uvědomíte, že se musíte zbavit někoho, kdo odpovídá na každou druhou nebo třetí vaší esemesku.

7. Budete doopravdy hájit sami sebe a to, v co věříte

Začnete věřit sami sobě. Přestanete spoléhat na to, co říkají nebo si myslí jiní. Lidé dokážou namluvit spoustu negativního a zlého, ale teď konečně jim přestanete naslouchat. Budete se držet vlastního názoru a pokud se na něm snad někomu něco nelíbí, nikdo ho nedrží.

8. Budete jistější

A tato sebevíra bude z vás vyzařovat v každé životní oblasti.Od zaměstnání po osobní život a nejrůznější závažná rozhodnutí. Až se podíváte do zrcadla, nebudete si všímat nedostatků, ale předností.

9. Přestanete vysvětlovat

Když se rozhodnete pro něco, co vás dělá šťastnými, nemusíte svoje rozhodnutí před nikým obhajovat ani vysvětlovat, proč jste se rozhodli právě takhle. Teď už to budete vědět.

10. Přestanete se omlouvat

Pokud jste si svými rozhodnutími jisti, nemusíte se za ně nikomu omlouvat. Omlouváte se, když nemáte pravdu, ale určitě ne za to, jaký jste člověk, co se vám líbí a co máte rádi.

11. Přestanete čekat

Přestanete věřit lžím a výmluvám. Protože když si je člověk jist sám sebou, nechce být pohromadě s někým, kdo takový není. Necháte být vztah i lidi, kteří vás nutí čekat.

12. Už víc nebudete závidět

Dřív jste se ustavičně srovnávali s někým jiným. Teď už jistě víte, že jediný člověk, se kterým skutečně soupeříte, jste vy sami.

13. Nespokojíte se s málem

Vaše standardy musejí být vysoké, i kdyby někomu snad připadaly nereálné. Musíte si stát na svém a nespokojit se s ničím menším.

14. Zbavíte se zátěže minulosti

Zvláště pak té, která není vaše. Cizích problémů a cizí ublíženosti. Víc už nepřipustíte, aby vás něco takového pronásledovalo. Budete se učit žít přítomnou skutečností.

15. Přestanete se obviňovat

Odpovědnost přebíráte za to, co skutečně podléhá vaší kontrole, co můžete ovlivnit. Všechno ostatní není váš problém.

16. Stane se z vás výběrový egoista

Na takovém egoismu není nic špatného. Stavět na první místo sám sebe je správné.

17. Začnete se mít rádi

Přestanete hledat lásku, která by zaplnila prázdnotu kolem vás. Zaplníte ji láskou k sobě.

18. Přestane vás zajímat negativita

Negativní lidé, negativní řeči. Drby a pomluvy. Stížnosti. Nic toho nezlepší ani váš, ani cizí život. Daleko lepší a užitečnější je soustředit se na pozitivitu.

Zdroj: www.pronaladu.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě