Jak se píše kniha?

views 387 datum 26. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Když píšete knihu, poznáváte, co ve vás je. Je to váš příběh a poznáváte různá zákoutí své duše. Možná taky přijdete na to, jak bohatý život je a kolik možností ještě skýtá.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Na co jsem přišla, když jsem psala knihu? Na co přicházím, když píšu knihu? Že všechno přichází za mnou, když otevřu dveře. Klikou, kterou mám zevnitř, se otevírají dveře pro mě.

Přicházím na to, že jsem všechno, co přichází za mnou. Je to zjištění, které nebere konce a také ujištění, že všechno je správně, protože ani jinak to nemůže být. Naučila jsem se skládat knihu jako slova a slova jako knihu. Že co nedává smysl na začátku, na konci dává smysl ne ledajaký. Nelovím příběh a nevábím ho do svých slov. Příběh sám mi nabízí slova a ukazuje, že není příběhem, ale životem. Že není víc, než jednoduchost a krása. Že to stačí, aby člověk žil rád. Že jsem vlastně bohatá, když mi všechno stačí a já stačím být s tím, co je. Hrát se slovy je jako hudba, jako bubny, které tančí a zní v srdci. Všechno má smysl, aby význam slov vyzněl. Vlastně je to celé vyprávění o tom, co zbyde, když najdu klíč. Nejdřív člověk neví, že hledá. Pak začne hledat dveře, kudy by šel jinam, než kde je. Pak hledá klíč k těm dveřím a východu ven. Když složitě najde klíč, tak je zase na začátku, protože za dveřmi jsou další dveře. Ale jednou, a to se stane určitě, je za dveřmi obzor s nekonečnou hloubkou citu. Je to jako život, protože život to je. Protože o život jde.

Často životu člověk říká čas nebo příběh nebo úkol. Ale nic z toho to není. Často člověk život vypráví, místo aby žil, co je a našel si v tom své místo. Je to tak, život je platforma k životu a člověk je místo v něm. A naléhavost, se kterou člověk hledá místo v životě, je intenzita, se kterou žije. Tak se píše kniha, která se nedá psát a maluje obraz, co tím vším žije.

Autorka: Jana Králová

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico