Člověk se v této době někdy těžko orientuje v té směsi nekonečných nabídek duchovních pomocí, kurzů, přednášek, lekcí, které nabízejí jak rychle a snadno všechno bahno ve zlato proměnit. Bahnem mám na mysli v tomto významu jen slovní obraz pro všechno nepříjemné, negativní, a zlato je obrazem hojnosti a štěstí na všech rovinách.

Určitě už mnohé z vás napadlo, že to buď není možné, a nebo ti nabízející lžou a podvádějí, když vám to nabízejí. Možná jste už zaplatili pytle peněz a ono pořád nic. Tak kde je zakopaný pes?

To víte, že je to možné, kdyby to možné nebylo, nenapadlo by to nikoho.

Ti, kteří to nabízejí, nelžou, nepodvádějí, mají pravdu, ale? Má to jeden háček – Boží pomoc.

Bůh pomáhá. Díky Bohu. Pomáhá stejnou měrou těm, kteří nabízejí i těm, kteří přijímají.

Bůh totiž kromě toho, že je neskonale laskavý a tohle všechno člověku umožňuje, je také neskonale moudrý a chrání každého, co mu síly stačí. Takže i touhu umožňuje člověku zažít, ale až v pravý čas. Ne dříve. Nikdy ne dříve. Tím nás chrání.

Proč se tedy taková touha někdy, spíše často, nedaří uskutečnit hned, jak si mnozí přejí? Protože kdyby se tak stalo dřív, než je “zdrávo”, zabilo by nás to.

Představte si, že by Bůh umožnil každému, kdo jen pomyslí na to, že chce rychle a snadno bahno ve zlato proměnit, že by mu to hned umožnil, aniž by respektoval cestu, na které se člověk momentálně ocitá? To by bylo od Boha bezohledné, protože by řadu lidí úplně zničil. Nicméně Božskou jiskru si neseme v sobě, takže jsme to vlastně my sami, kdo sebe chráníme. Ale to je na jiné téma.

Použiju jedno přirovnání – je to podobné, jako kdyby si člověk chtěl lehnout na sluncem prohřátý palouček, hned teď, ale ocital by se momentálně na vysoké skále. Ten palouček by sice viděl, i teplo slunce by tušil, ale ocitnout se okamžitě tam nemůže, leda že by skočil ze skály či se rozběhl ze všech sil dolů, do nížiny… To by se pravděpodobně zabil. Musí nejprve velmi pomalu, opatrně a pozorně slézt horu, aby se mohl kochat krásou rozkvetlé přírody v nížině. Nebo obráceně. Díky trpělivé cestě z místa, kde se momentálně ocitá, se může dostat na místo, kde si přeje být. A při té cestě nebude pochybovat, že není možné se tam dostat, nevzdá tu cestu. Přesně ví, kde se momentálně ocitá, kam má namířeno a co potřebuje udělat. Takové poznání svých aktuálních okolností dovoluje člověku volit jednotlivé kroky.

Nebo jiné přirovnání – s motýlem. To je úplně pochopitelné – kdybychom chtěli z motýlí kukly vydlabat motýla hned teď, a začali vydlabávat kuklu dřív, než je potřeba, tak co vydlabeme? Mrzáčka, který zahyne a nikdy nevyletí. Nebude ani motýlem.

Tou cestou, nebo místem, kde se člověk momentálně ocitá, je také rovina duševně-duchovní, mentální, racionální, nebo fyzická. Například: v racionální rovině se člověk doví, že existují ony jednoduché techniky, jak bahno ve zlato proměnit. A tak po nich přirozeně touží. OK. To je v pořádku. Dokonce bohulibé, žádoucí. Ale aby se tak stalo, musí ten člověk nejprve vědět, kde se zrovna ocitá. Koneckonců nic nemusí, jak už léta tvrdím – nemusí, ale MŮŽE. Má tu možnost – poznat, kde je, kdo je. Jinými slovy – jedná se o sebepoznání, o kterém se také hodně a hodně mluví a lidé mnohdy nevědí, jak to udělat?

Takže prakticky? Jak poznáte (sebe), kde se zrovna ocitáte, abyste mohli s pomocí Boží dojít na místo splněných přání? Co je potřeba udělat? A je jedno, zda jste nabízející nebo přijímající.

Nic složitého: úplně klidně si sedněte nebo lehněte, uvolněte celé tělo, jakkoliv umíte… požádejte své duchovní průvodce o ochranu, a pak se v duchu sami sebe zeptejte: “Co je právě teď mou velkou touhou …. (doplňte tu svou)?” Tahle otázka je nejdůležitější ze všech – vypovídá o tom, že víte, co chcete.

Vzápětí vám přijde na mysl nějaká odpověď. Nebo uvidíte nějaký vnitřní obraz. Cokoliv. Důvěřujte si, protože to se jedná o sebedůvěru a bez té nemůžete přece dojít ani dojet nikam.

A nyní: “Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte? (stůl, okno, dům, zahrada, nebo město…) Poctivě pojmenujte, kde se právě teď ocitáte, všechny detaily, podrobnosti. Jedná se o jistý druh meditace, ve které zaměstnáváte obě mozkové hemisféry.

Poté: v duchu nebo nahlas přijměte tuhle skutečnost: “Přijímám tuhle skutečnost a připouštím, že je výchozím bodem na cestě k naplnění mé touhy.”

A poslední otázka: “Co mohu udělat hned teď?” Něco vás napadne. Cokoliv. Důvěřujte si, protože to se vážně jedná o sebedůvěru a bez té vážně nemůžete nikam dojít ani dojet. Třeba se bude jednat o to, že někomu zavoláte, nebo vyhledáte nabídky na internetu, nebo půjdete spát, nebo sáhnete po nějaké knize. To je jedno.

Každopádně nejdůležitější ze všeho je důvěřovat si, že jste na cestě a že každý, byť jen malinkatý počin, je krůček ke splnění přání.

Posledním a vlastně neutuchajícím počínáním je pozornost.

Od této chvíle buďte pozorní co nejvíce, co možná každou chvíli k tomu, na co myslíte, co říkáte, co děláte a hlavně – CO CÍTÍTE. A co možná každou chvíli důvěřujte, že jste na cestě ke splnění své touhy. Je to možné.

Bůh vás chrání. Je nekonečně laskavý a moudrý.

Vyslovte vděčnost za vše, co je právě teď.

A jak se tedy orientovat v přehršli nabídek? Zkuste jednu, intuitivně, tu, při které pocítíte dobrý pocit, a to je první krok, první puzzle k poznání, kudy vás srdce vede. A věřte, že brzy poznáte, co jsou jenom opsané knihy, kterých máte plnou knihovničku, nebo co je mnoha desetiletími ověřována zkušenost člověka, hlas duše, která se třeba jen nemarketingově a nezručně vyjadřuje k tomu, co je jejím životním posláním. Protože i ti, kteří nabízejí například jen opsané knihy, aby třeba rychle zbohatli, i ti jsou na své cestě, i ty Bůh chrání a vše, co potřebují k životu jim v pravý čas buď přijde nebo z života odejde. Není potřeba kritizovat.

Inu, pokud se vám vše výše popsané nepodaří hned uskutečnit, nehněvejte se prosím na mne, že jsem vám takto radila, ani na Boha, že vás chrání, ale radujte se z toho, že možnost naplnění vašich tužeb je skutečně možná.

Buďte šťastni

Yvell

V Ostravě 1. listopadu 2019

Tento text se “snesl” (jak ráda říkám inspiraci) v souvislosti s meditací nad duchovními energiemi prvního listopadového týdne.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě