Zdroj: Pixabay.com

V dnešní době nás zaplavuje široký výběr potravin. Je tedy na nás, abychom si vybrali ty nejkvalitnější, pokud možno. Někdy je to náročné. Třeba s rýží. Jak poznáte, zda máte doma potravinu nebo kus plastu?

Doba čtení 2,5 min

Cesty k sobě


“Rýži jsem namočila ve vodě a nechala jsem ji pár dní v lednici. To, co jsem pak uviděla, mě opravdu velmi zneklidnilo.”

Každý rok Čína vyprodukuje přibližně 1,4 milionů tun rýže jen na export. To z této země činí jednoho z top dodavatelů rýže na světě. Nicméně, co nás šokovalo, bylo, že Korea vydává “rýži” pod názvem čínská rýže, která je opravdu nebezpečná pro naše zdraví. Možná nebudete věřit, ale je vyrobena z plastu !

Korejci však tvrdí, že čínská rýže je vyrobena z bramborového škrobu a plastu, které při vaření vytvoří iluzi voňavého produktu. Naštěstí vám poradíme, jak velmi jednoduše odhalit jakoukoliv umělinu v rýži.

Jak zjistit kvalitu rýže?

Test vodou: Do sklenice vložte lžíci rýže. Organická a tedy přírodní rýže se vždy usadí na dně. Syntetická rýže vám bude plavat na povrchu.

Rozdrcení zrnek: Když rozdrtíte pár zrnek rýže a vznikne vám bílý prášek, pak je rýže organická. Pokud jsou však uvnitř rýže nějaké žluté skvrny, pak je produkt vyroben ze syntetických materiálů.

Zkouška ohněm: Zkuste pár zrnek rýže zapálit pomocí zápalky, Pokud začnou hořet, v žádném případě tuto rýži nejezte!

Dlouhodobější test: Hrst promyté rýže vložte do plastové nádoby a nechte ji na slunném místě, ne v lednici. Pokud na ní uvidíte po pár dnech plíseň, je to dobré znamení.

To znamená, že rýže je přírodní.

Nedávno se však na internetu objevila zpráva, která šokovala celý svět! Možná jste ji už zachytili.

Lidská chamtivost a vypočítavost nezná hranic. A nejhorší je, když takové jednání může poškodit zdraví jiných lidí, ať jim dokonce způsobit smrt. Ani nemusíme jít daleko od našich hranic, dobře si vzpomínáme na metylalkoholovým aféru, kdy podnikavci prodávaly tento jedovatý alkohol jako běžný konzumní alkohol a doplatilo na to několik lidí. Podobně nebezpečný případ se před Vánocemi odehrál v Nigérii, kdy celníci zadrželi rýži, která se jim velmi nelíbila. To, na co přišli, skutečně vyráží dech.

Až 102 falešných pytlů rýže zadrželi před nedávnem nigerijští celníci. Rýže se jim od začátku nelíbila, a tak se rozhodli otestovat ji. Hned po uvaření je překvapila její velmi lepkavá konzistence, a tak ji hned poslali na rozbor. Laboratoř zjistila, že to, co se vydává za rýži, vlastně vůbec rýží není. A dokonce to není ani potravina, ale jsou to obyčejné plastové peletky.

Celníci celkem zadrželi téměř 3 tuny této plastové rýže označené jako “nejlepší rajčatová rýže”. Tato “rýže” byla dovezena z Číny.

Rostoucí inflace v Nigérii způsobuje, že cena potravin roste prudce nahoru. To platí i pro rýži, která dnes v Nigérii stojí dvojnásobek oproti období z před 12 měsíci. Taková situace na trhu ale láká i hodně podnikavců, kteří se skutečně neštítí ničeho. Jediné štěstí je, že se celníkům podařil tento podvod odhalit. Ani si nechceme představit, co by se stalo, kdyby někdo takovou „rýži” skutečně i snědl.

Podívejte se, jak se syntetická rýže vyrábí. Budete pořádně šokováni!

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě