Žijeme ve společnosti a ať chceme nebo ne, ustavičně nasloucháme mínění lidí kolem sebe. Jak nevěnovat mínění jiných pozornost a zlepšit touto cestou svůj život, s tím si většina lidí neví rady. Žijí podle standardů a stereotypů společnosti. To je také to, co člověka formuje, co proměňuje jeho myšlení a ovlivňuje jeho chování. Právě proto dnes tolik lidí tápe, když hledají své předurčení, práci, kterou by milovali a záliby, které by je naplňovaly. Každý se bojí kritiky a odsouzení jiných.

V našem článku si podrobněji přečtete o tom, jak nevěnovat pozornost tomu, co si myslí ostatní. Některé z uváděných rad a doporučení vám mohou pomoci žít svobodněji a samostatně rozhodovat co se vám líbí a co ne, co byste si přáli a o co nemáte zájem. Každý člověk je jiný a nemá smysl chtít vnutit všem jediný názor. Lidé musejí mít svobodu volby, jenom tak mohou být v životě šťastní.

Akceptujte pouze takové informace, které potřebujete a mají pro vás nějaký užitek.

Žijeme ve století informací. Informacemi jsme zahrnováni ze všech stran. Musíme mezi nimi vybírat. Úplně vyloučit mínění ostatních není možné, je však možné nebrat jejich informace a názor na zřetel. Jistě není pěkné někoho ze svého života vyhánět, avšak nikdo a nic vás nenutí ukládat si do podvědomí negativní a nepotřebné myšlenky a emoce vyjadřované společností. Přijímejte pouze takové informace, které potřebujete a které mají nějaký užitek pro vás život nebo práci, kterou máte rádi. Zjistěte, jak sami napsat scénář svého vlastního života. Většina lidí ho napsat nedokáže právě proto, že příliš dají na mínění jiných a na to, co hlásají společenské stereotypy.

Najděte si svoji společnost, svoje přátele.

Vytěsnit si ze života lidi, kteří vám ustavičně vnucují své názory, není nijak snadné. Nejsnazší cestou, jak se zaštítit před názory jiných, je najít si svůj okruh známých, svoji společnost, která vás bude zajímat a obohacovat. Kde vám nebudou vnucovat svůj pohled na věc a ponechají vám svobodu volby. Jenom vy rozhodujete o tom, co je pro vás přínosem. Nikdo nemá právo vás v tom opravovat nebo vám v tom bránit.
 
Každá mince má dvě strany

Stejně jako každá situace, má i každá informace dvě stránky – dobrou a špatnou. Jestliže se nehodláte automaticky řídit míněním jiných lidí, dívejte se vždycky i na druhou stránku konkrétní situace nebo informace. Jestliže někdo s jistotou prohlašuje, že bohatství rovná se zlo, existuje i ta druhá strana – bohatství rovná se svoboda, nezávislost a síla. Jste svobodní a nikdo nemá právo vás vaší svobody zbavovat. To můžete leda vy sami, pokud se začnete řídit míněním lidí okolo.

Prostě se usmívejte a pokračujte v konverzaci

Nikdo nikdy nemůže postřehnout, že mínění ostatních neakceptujete, jestliže se naučíte usmívat a udržovat konverzaci, přitom však bude vaše podvědomí pro nepotřebnou informaci zavřené.

Vytvořte si sen a stanovte si velké cíle

Jediným efektivním způsobem, jak nikdy nevěnovat pozornost mínění ostatních, je vytvoření svého vlastního snu a vytýčení velkého cíle. Jestliže člověk s vášní a zápalem usiluje o nějaký cíl, naplňuje to jeho organismus neuvěřitelnou energií a on nevěnuje ani co by se za nehet vešlo pozornosti tomu, co říkají lidé. Nezapomínejte, že společnost vás bude hodnotit a odsuzovat ještě více, až se do něčeho pustíte a budete mít úspěch. Čím menší pozornost jim budete věnovat, tím více vás budou odsuzovat. Buďte v pohodě a soustřeďte se na svou cestu k cíli. Mínění ostatních vás totiž k němu nepřiblíží ani o jeden jediný krok.

Zdroj: https://www.pronaladu.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png