Jak najít duševní a duchovní příčinu nemoci

datum 8. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Lidé když onemocní, tak hledají lék a uzdravení. Už pochopili, že tělo je třeba řešit komplexně, tedy nejen fyzicky, ale i na úrovni duše a ducha. Všimnul jsem si, že hodně lidí má mezi těmi pojmy zmatek nebo je zaměňuje. Než si je však vysvětlíme, tak si zapamatujte jednu důležitou větu:

Když nemoc udělá změny v těle, které jsou nezvratné, tak vás neuzdraví, že ji pochopíte!

Psychosomatiku je velice důležité řešit u akutních stavů. V takový okamžik vede znalost příčin k rychlejšímu uzdravení a nepřejde do chronické fáze.
V případně chronických stavů, kdy už jsou změny ve fyzickém těle, nemá psychosomatika téměř žádný nebo jenom minimální význam. Je to zajímavé pro nalezení ponaučení, ale už to neuzdravuje, protože prostředí těla bylo předěláno ve své struktuře a informace z akutního stavu tvořící “změnový požadavek” těla jsou dávno přehodnoceny.


Duše aktivuje a provozuje fyzické tělo, odpovídá za jeho výkon. Jedná se o úroveň vědomí v těle a bez těla neexistuje (zaniká při smrti). Je to všechno, co popisuje standardní psychologie (myšlení, emoce, prožívání, chování, jednání, vůle, motivace, paměť apod.). Sídlí v hlavě a orgán s kterým nejvíce spolupracuje je mozek.

Duch řídí, plánuje učení a je napojen na božskou úroveň. Jeho hlavním úkolem je rozvoj do božské kvality. Duch se reinkarnuje a má vědomosti o minulých životech, životních či osudových plánech, karmických závazcích a může komunikovat s jinými duchy a různými průvodci (na nebe vzatí mistři, andělé a dal.). Sídlí v hrudníku a orgán s kterým nejvíce spolupracuje je srdce.

A nyní by vám už mělo začít pomalu docházet jaký je rozdíl mezi duševní a duchovní příčinou nemocí.

Duševní (psychická) příčina nemoci je dána myšlením a emocemi. Duchovní (spirituální) příčina je dána inkarnačně či karmicky a jedná se vždy o smysl nemoci.


A nyní se podíváme, jak najít duševní a duchovní příčinu nemoci. Celý Vesmír je v podstatě tvořen z fraktálů. To velké (makrokosmos) je tvořeno malým (mikrokosmos), které je stejné struktury jako to velké.

Tahle informace říká a praxe to dokazuje, že Vesmír vypadá stejně jako mozek. Je plný různých sítí a neuronů (planety). Když si tedy vždy uvědomíte jakou má funkci orgán či ta nemocná část těla, tak máte vyhráno, protože díky tomu pochopíte, co potřebujete – funkce je stále stejná (malé ve velkém). Po uvědomění funkce potom stačí přidat 3 věci: 1. mysl, 2. emoce, 3. smysl.

A rád bych Vás upozornil na jednu důležitou věci. Pro každého člověka je funkce a smysl trošku jiná. To je totiž tvořeno životními a reinkarnačními zkušenostmi. Tedy takové ty knihy o příčinách nemocí jsou vlastně jenom nejčastější možnosti, ale často to na člověka nesedí. Je vždy vhodnější přistupovat k příčinám nemoci individuálně podle člověka.

Příklad – bolest hlavy (muž Adam):
– funkce: hlava slouží k přemýšlení a k řízení
– mysl: moc to myslí, cyklí se to
– emoce: štve mě, že na to nemůžu přijít (vyřešit to)
– smysl: mít věci pod kontrolou

Příklad – bolest hlavy (žena Eva):
– funkce: hlava slouží k přijímání a zpracování informací
– mysl: informaci je velké množství, které je třeba roztřídit, analyzovat
– emoce: jsem bezradná, protože nevím, co mám dělat, je toho moc
– smysl: vnímat a prožít všechno

Toto jsou jenom lehké příklady a vůbec nemusí na vás sedět. Je vždy potřeba, abyste si sám/a uvědomil/a funkci, mysl, emoci a smysl, které jsou platné pro vás.


Funkce je společná pro duševní i duchovní příčiny.

Mysl a emoce platí pro duševní (psychické) příčiny nemoci.

Smysl platí pro duchovní (spirituální) příčiny nemoci.


A teď, co s tím? No u akutních nemocí stačí mimo klasickou léčbu přidat afirmace na mentální opravy a na zpracování emocí nějaké emocionální techniky (Beinit, EFT apod.). U spirituální oblasti je třeba najít ten důvod nemoci – smysl. To je prostě filozofie – pokládání otázek a můžete využít i spirituální techniky (SRT – kyvadlo, HAP – regrese apod).

U chronických nemocí je možné se podívat na všechny ty oblasti, ale zde je už nezbytná potřeba změnit prostředí fyzicky (operace, energie z rukou léčitele) či chemicky (bylinky, léky). Nejvhodnější jsou po tisíce let vyzkoušené a funkční bylinky. Nověji i informační produkty – homeopatie, Joalis, Energy produkty.

Jako lidstvo spějeme k tomu, abychom se dokázali uzdravit myšlenkou – uvědoměním, které bude vyřčené formou pravdy ducha. Je to tedy správně propojená duše s duchem a poslední o kom vím, že to měl byl Ježíš Kristus. Jeho slova byla vždy pravda ducha a proto když řekl jsi zdravý či podle tvé víry se ti staň, tak tomu bylo tak.

Publikoval(a) Alexandr Tóth dne 16.12.2021

Zdroj: www.alexandrtoth.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico