Jak číst energetické zprávy, kterými nás tělo fascinujícím způsobem informuje o našem zdraví?

datum 1. 6. 2019

Naše tělo využívá každou bolest, nemoc či pocit nepohodlí jako způsob, kterým nám chce sdělit nějaký hlubší, metafyzický odkaz. Mnozí z nás tyto odkazy ignorují, nebo jsme si prostě vytvořili návyk na pocit, že nejsme ve své kůži.

Zapomínáme tak na to, že pomocí bolesti, nemoci či pocitu nepohodlí se nám naše intuitivní část osobnosti snaží „říct“, co se děje na hlubší úrovni.

Při čtení následujícího článku o jednotlivých bolestech či nemocech zkuste popřemýšlet o tom, co se vám snaží vaše tělo říct prostřednictvím energetických odkazů.

Zdraví a tělesné stavy nejsou jen psychosomatické povahy – jsou to energetická znamení, kterým bychom měli věnovat pozornost.

Pojďme se blíže podívat na vysvětlení zdravotních problémů v jednotlivých částech těla:

Pleť

Pokud máme opakovaně problémy s pletí, jakými jsou ekzémy, psoriáza nebo jen nadměrně suchou pleť či akné, pravděpodobně to znamená, že na hlubší úrovni nemáme ze sebe dobrý pocit, necítíme se „ve své kůži“.

Stav naší pleti je odrazem toho, jak se prezentujeme světu. Pokud máme o sobě nedokonalou představu, někdy se to projevuje navenek prostřednictvím nedokonalé či chybné pleti.

Pokud máme pocit, že nikdy nejsme dosti dobří, ať už děláme cokoliv, odrazí se to i na kvalitě naší pleti.

Nenechte se však ohromit vnějším obrazem zraněného nitra. Místo toho se raději soustřeďte na své silné stránky, a ne na vaše nedokonalosti. Zaměřte se na sebelásku.

Hlava

Hlava, hypofýza a epifýza jsou ovládány korunní čakrou, která se nachází na vrchu lebky a těsně pod jejím povrchem.

Pokud často máme bolesti hlavy, špatně vidíme, nebo u nás převažuje jen levá hemisféra (což znamená, že využíváme jen logické myšlení a dělá nám problém spolehnout se na intuici), může to znamenat, že naše korunní čakra nepřijímá životní energii čchi, kterou potřebuje.

Další příznaky se mohou projevovat jako ztráta kontaktu s naší duchovní sílou, bipolární porucha, apatie, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, dyslexie a mnohé typy závislosti (na omamných a jiných látkách či konkrétních lidech).

U lidí se zablokovanou korunní čakrou se také běžně vyskytují příznaky přesycení informacemi či přecitlivělost z důvodu nadměrné stimulace.

Když se nám začne otevírat korunní čakra a my se stáváme více duchovními, můžeme zažít reakci v podobě svědivé či suché vlasové pokožky.

 

Pro vyčištění energie korunní čakry nám může posloužit poslech vibrací léčivé hudby ve videu výše.

Srdce

Srdeční čakra ovlivňuje naše vztahy s druhými. Lidé, kteří zažili rozchod, rozvod či smrt milované osoby, si ani neuvědomují, že říkají pravdu, když řeknou „Měl/a jsem pocit jako by mi šlo puknout srdce, jako bych měl/a umřít“.

Srdce ovládá naši schopnost dávat a přijímat soucit. Pokud je energie srdeční čakry v rovnováze, umíme lásku rozdávat, ale také ji snadno přijímat.

Pokud energie srdeční čakry není v rovnováze – v případě jejího přebytku nebo nadbytku – můžeme pociťovat ohromení, letargii, smutek, depresi, nedostatek sebekázně, žárlivost, lakomství či nadměrný hněv.

Téměř všechny typy kardiovaskulárních onemocnění mají souvislost s problémy v dávání či přijímání lásky.

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak uzdravit a uvést do rovnováhy energii srdce, je častější pobyt v přírodě, kde zelená je dominující barvou. Zelená je zároveň barvou, která má stejnou frekvenci vibrování jako srdce.

Ústa, zuby a dásně

Pokud žijeme „z ruky do úst“, je docela možné, že trpíme nějakou nemocí dásní nebo jinými dentálními problémy. Vězte, že tyto problémy časem pominou.

Tělo vnímá peníze jako určitý druh energie – jako určitý druh jídla či péče – a pokud nebudou odstraněny problémy s vaší kořenovou čakrou, je pravděpodobné, že budete trpět nějakými dentálními problémy.

Uzdravení kořenové čakry vede ke svobodnému vyjádření a naplnění všech vašich fyzických potřeb.

Krk

Krk je často přehlížen, ale propojení naší křehké nervové soustavy s mozkovým kmenem se nachází uvnitř krku a hrdla. V této části těla je uložen tzv. „plazí mozek“, nejníže položená část mozku, o níž se předpokládá, že je vývojově nejstarší.

Tato část mozku je odpovědná za většinu procesů podvědomí. Pokud v ní nastane energetická nerovnováha, může se to projevovat bolavým hrdlem, častým kašlem, můžeme mít sklon k mnohomluvnosti až tlachání, nedaří se nám vyjádřit své pravé pocity nebo můžeme začít ztrácet dech.

V této části těla se také nacházejí štítná žláza, příštítná tělíska, průdušnice (trubice, která umožňuje proudění vzduchu do plic a z plic) a hltan.

Podle starých véd v této části těla sídlí náš „hlas“ a ideály. Krční čakra neboli višuddha může mít přebytek nebo nedostatek energie, což může vést k mnoha tělesným a duševním nemocem.

Pokud tato čakra není v rovnováze, nedokážeme vést upřímnou komunikaci.

Ve videu výše si můžeme vyslechnout vibrace tibetských misek, které mají léčivé účinky na hrdlo a krk.

Klouby

Pokud trpíme bolestmi či zánětem kloubů, jakým je např. artritida, zřejmě bychom měli popracovat na překonání skrytého hněvu či odporu.

Pro vyléčení bolavých kloubů se musíme naučit být více poddajní.

Naučte se jít po proudu. Odpusťte a nechte věci plynout.

Chodidla a nohy

Chodidla a nohy jsou spojovány s hlavní čakrou, kterou nazýváme kořenová čakra. Uvnitř chodidel se však nacházejí i malé čakry, které nám umožňují napojení na energie Země.

Bosá chůze po trávě, tanec a provádění masáže chodidel udržují energetické kanály otevřené.

Mezi příznaky zablokované kořenové čakry patří pocit nezúčastněnosti, pocit ztráty spojení se Zemí či fyzickým tělem, křeče v nohách a chodidlech, syndrom neklidných nohou, zhoršené proudění krve v dolních končetinách, oteklá chodidla, podrážděnost atd.

Pro vyléčení kořenové čakry se pokuste ráno vstávat spolu s východem slunce a večer jít spát se západem slunce. Do stravy je vhodné zařadit „kořenové“ potraviny čili zejména kořenovou zeleninu.

Účinné je chodit na turistiku, abyste se více spojili s přírodou. Dalších 30 způsobů, jak vyléčit kořenovou čakru chodidel, najdete v tomto článku.

Ruce

Ruce spolu se srdeční čakrou nám umožňují získat to, co chceme – doslova natáhnout ruku a vzít si to. Ruce také vyzařují léčivou energii a přijímají energetické informace z vesmíru.

Problémy s rukama mohou poukazovat na to, že pokud necítíme k nějaké osobě náklonnost, nejsme schopni od ní přijímat pozitivní energii.

Pohlavní orgány

První čakra ovlivňuje nejen naši schopnost naplnit si základní potřeby, jakými jsou strava či mít kde bydlet, ale také naši sexuální energii. Pokud máme zablokovanou energii této čakry, může se to projevit v podobě sexuální dysfunkce, neplodnosti atd.

Tento problém lze vyléčit tak, že se více zaměříme na sjednocení se Zemí. Měli bychom se snažit napojit na mateřskou energii, kterou Carl Jung nazval archetypem dospělé ženy.

Archetyp dospělé ženy je v každém z nás bez ohledu na pohlaví, jakož i archetyp dospělého muže, nebo archetypy animy a anima.

Tyto dva funkční celky v nás představují symetrický doplněk naší osobnosti opačného pohlaví a zároveň vzor opačného pohlaví.

Pokud jsme ztratili spojení se Zemí, naše ženská energie nemá možnost se projevit.

Pro vyléčení této energie bychom měli trávit více času v přírodě a dotýkat se země, rostlin a vody s bosýma nohama a celým nahým tělem.

Závěr

Možná pozorujeme i jiné projevy bolesti, kterými se tělo pokouší upoutat naši pozornost.

Popřemýšlejte, jestli se vás tak nesnaží podpořit ve snaze vyléčit vaše hlubší pocity.

Autorkou článku je Christina Sarich, 16. května 2017

Zdroj: www.mocvedomi.cz

 

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico