Chtěl bych v tomto příspěvku rozvést téma reinkarnace. Nechci však hovořit o reinkarnaci obecně, jde spíš o několik myšlenek a zkušeností a vše se to týká českého národa. Souvisí to i s výjimečnou dobou, v níž žijeme a s událostmi, které nás čekají, i s úlohou naší země v tom všem. Nevím, jestli jste už o tom přemýšleli: v naší minulosti žila řada významných osobností, českých velikánů, lidí, na které ještě dnes, často po mnoha staletích, vzpomínáme v dobrém a uznáváme jejich přínos našim národním dějinám.

Pokud je však reinkarnace skutečností, kam se tito lidé poděli, kde jsou nyní? Zrodili se někdy někde znovu? Mělo by to tak přeci být, alespoň podle výkladu východních náboženství. Jaké by to bylo moci se setkat s novým vtělením císaře Karla IV., otce vlasti, nebo Jana Ámose Komenského, učitele národů… Jací by asi byli a jakou asi úlohu by mohli mít v současném světě? Svou moudrost a nabyté zkušenosti si přeci duše nese s sebou do dalších životních etap. Můžeme předpokládat, že „dnešní“ Přemysl Otakar by se stal opět významnou osobností v politice, že by byl například někým, kdo by bojoval za české zájmy v mezinárodní politice jako kdysi? Nebo, že by se znovuzrozený Palacký opět věnoval hledání pravdivé historie a psal učené knihy?

A nyní k věci: podle řady indicií se domnívám, že mnoho z těchto českých velikánů žije dnes opět mezi námi. Vycházím z různých náznaků, textů, z vlastní zkušenosti, úvah a z toho, co mi říká intuice. Nemám sám jasnovidné schopnosti, a tak vybízím ty, co je mají, aby prověřili, co říkám. Myslím, že jejich nahlédnutí potvrdí, že se do naší doby inkarnovali významní lidé, aby se zúčastnili probíhajících významných změn a pomohli své vlasti. Možná jejich pomoc nebude zjevná ani oceněná. Anebo možná ano, ale neuvědomíme si souvislosti s historií. Podle mne je to fascinující možnost a nemohu se dočkat dalšího vývoje událostí. Když vidím, jaké poctě se těší Svatý Václav, patron České země, jak je vzpomínán a uctíván, vede mě to k přemýšlení, jaké by to bylo, kdyby bylo objeveno, že je zde.

Například z knihy jedné autorky vím, že tu s námi žije T. G. Masaryk. Je to zvláštní pocit a vědomí, že to tak je, a že někdo takový je s námi. Nepředstavujme si ho však jako vousatého pána z pětitisícovky – dnes samozřejmě vypadá zcela jinak a nikdo z nás by ho nepoznal. Má také jiné zájmy a nemyslím si, že má ambice vstupovat do politiky, alespoň z obsahu knihy se to nezdá. Kdybychom si dali práci, našli bychom více takových případů reinkarnace významné osobnosti. Možná, že takoví jedinci budou jednou vyhledáváni. Nyní jsou pochopitelně nepoznáni, a tak třeba na ulici denně potkáváte Havlíčka Borovského a Boženou Němcovou může být vaše sousedka!

Domnívám se rovněž, že se v dnešní době znovu inkarnovala skupina lidí kolem Rudolfa II., kteří mají opět možnost pracovat na započatých snahách o vytvoření Nového Jeruzaléma alchymickou cestou. Jistě uznáte, že dnes je to opět aktuální a vhodný čas pro takovou činnost. A možná se v naší společnosti zrodil, kdo ví, i nějaký ten apoštol.

Bc. Ladislav Zelinka, spiritualista a badatel České exopolitiky
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png