Informace - Svatojánská noc a Úplněk 24.6.

views 1 548 datum 24. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Zlaté kapradí 🌿
Čarovný květ rozkvétá o svatojánské noci (noc na 24.6.).
Ale není snadné jej získat. Střeží ho přírodní duchové ✨
Květy kapradí mají prý obrovskou moc - dávají zdraví, vrací mládí a chrání před smrtí. Takový květ se ovšem musí jedině darovat! Už jen jeho hledání je tedy významným projevem lásky k druhému ❤
Kdo nehledá v tuto noc zlaté kapradí, hledá poklady, které země jen pro tento okamžik otevírala.
Ať vyzkoušíte to či no, nebo jen půjdete na večerní procházku, projevte úctu přírodě a starým zvykům. Uctíte tak i své dávné předky.
ÚPLNĚK 24.6. ve 20:39 h

Červnový úplněk je znám jako Medový Měsíc, Měsíc růží, Měsíc medoviny. V USA je ponejvíce titulován jako Jahodový Měsíc. Tradičně byl červen měsícem uzavírání manželství.

V červnu bychom také měli zhodnotit, co se nám za uplynulý půlrok povedlo, co naopak ne a přehodnotit své cíle v náš prospěch.

Důležitou součástí tohoto úplňku byla také očista - a to i ve věcech organizačních nebo pracovních.

Co se astrologických aspektů týče, pokračujeme v nastaveném optimismu a štěstí.
Bude to opět Jupiter, který pomůže k vyřešení problémů, přinese úspěch a dobrou náladu.

Ve svém aktuálním postavení s Měsícem je symbolem poctivosti, štěstí a harmonie. Pokud v tuto dobu uzavřete nová přátelství, pak budou pevná a velmi pomáhající. Podobnou pomoc vám ale mohou prokázat rodinní příslušníci a lidé, kteří jsou více propojeni s duchovním životem, obchodem a vzděláním.

Jupiter je podporován hvězdou Polis, která je spojena s úspěchem, bojovností, vnímáním a pravdou. Podpoří ve vás zájem o věci duchovní.
Obecně půjde o velmi optimistický čas, užijte si jej.
Úplněk v Kozorohu ♑️

24.6.ve 20h39 nastává úplněk ve znamení Kozoroha. Slunce v Raku se nachází v opozici na Lunu v Kozorohu a obě tělesa se harmonickými aspekty spojují s retrográdním Jupiterem ve znamení Ryb.

V tento čas můžeme svou pozornost zaměřit na své pracovní plány a vize a začít je realizovat ve hmotě. Po pečlivém propracování a ukotvení svých plánů pracujeme na jejich realizaci. Luna v Kozorohu je přísná, pracovitá a houževnatá a pomůže nám při překonávání jakýchkoli překážek. Jupiter v Rybách jež se harmonicky spojuje s úplňkem nám přináší víru, soucit, pozitivní a láskyplnou podporu. Udělejme si pořádek v životě - uvnitř sebe i ve vnějším prostoru a vyjasněme si čemu chceme věnovat svou pozornost a svůj čas (Saturn, vládce Kozoroha se nazývá "pánem času" a poukazuje na to, že svým vlastním časem nemáme plýtvat na nepodstatných záležitostech, či na záležitostech a vztazích které s námi hluboce nekorespondují a zatěžují nás)

Před kulminací úplňku (tedy 23.6.) můžeme své záměry posílit vnitřní prací či meditací. Téma úplňku -tedy realizace životních a profesních cílů je aktuální až do novoluní v Raku jež je 10.7. V tuto dobu pracujeme ve vnějším světě na realizaci těchto cílů

Kozoroh je zemské znamení - propojujme se vědomě se zemí, pobývejme co nejvíce v přírodě. Rak je vodní znamení - voda a vodní toky jsou léčivé a očišťující, využijme tedy jejich sílu. Citlivé jsou klouby, zuby a páteř
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021