Hypnoterapeutka vysvětluje, jak se spojit se svým podvědomím

views 1 863 datum 28. 9. 2019

Znáte své skutečné , které je ve vás? Možná jste o této vnitřní dualitě četli nebo ji cítili – jsou to chvíle, kdy máte pocit, že jste ve vašem nitru dva.

Možná si vybavíte pocit, když vaše jedna část chce udělat něco, co nechce ta druhá. Jsou to kvality, které nazývám vaší vědomou a podvědomou myslí.

Co je podvědomá mysl a k čemu slouží

Podvědomá mysl se nachází hned pod povrchem vaší vědomé mysli. Je naším spodním proudem a je sídlem věcí, jako jsou emoce, vzpomínky, instinktivní impulzy a základní pokyny k přežití.

Já přirovnávám podvědomí k našemu osm let starému já. K té naší části, která je nebojácná a věrná naší povaze: moudřejší, než přísluší jejímu věku.

Psyché je ta část, která má nekonečnou moudrost, ale nechápe, jak funguje svět – nebo se o to vůbec nestará. Raději žije denním sněním, v naději, budoucích možnostech a zároveň udržuje spojení s tím, co je teď.

Co to tedy znamená z pohledu každodenního praktického využití? Nuže, uvažujme o ní jako o průvodci, o kterém možná ani nevíte, že ho máte.

Zamyslete se nad tím, co se děje, když něco někam založíte – ačkoli to neumíte hned najít, vaše podvědomí zaznamenalo, kde jste to nechali.

Umí vás také přivést k věcem, které chcete. Když například neumíte najít místo k parkování u přeplněného obchodního centra, podvolte se širšímu poznání podvědomé mysli a možná uvidíte, jak se jedno parkovací místo uvolňuje.

Podvědomá mysl vám může pomoci ukázat, které vztahy by byly pro vás lepší. Když někoho vidíte poprvé, spolehněte se na svou mentální energii, že vám vyšle pozitivní nebo negativní signály.

Často přicházejí ve formě vnitřního pocitu, vnitřního poznání, kterému zcela nerozumíte. Když se ocitnete v obdobích přechodu nebo výzev, zamyslete se nad tím, co vám říká vaše podvědomí. Často je to ten hlas, který jste přeslechli.

Své podvědomí si také můžete představit jako svůj biologický harddisk, nahranou databázi pro všechny věci „já“. Vědomě možná víme, že bychom se měli vzdát nějakého nezdravého zlozvyku, že bychom měli zvládat stres, nebo chodit častěji do tělocvičny, ale zatím nás dokážou vést pouze omezení naší vědomé mysli.

Právě v těchto chvílích je užitečné věnovat se postupům, které vám pomohou spojit se s vaší podvědomou myslí, aby vás mohlo vést vaše pravé já.

Jak se spojit se svým podvědomím

To první, co budete potřebovat, je připustit, že ten šepot, ten záblesk myšlenky, to jemné poklepání po rameni, se vždy snaží získat vaši pozornost.

Znáte ten pocit, když jste udělali nějaké rozhodnutí, při kterém jste se neřídili svým vnitřkem a řekli jste si: „Já jsem to věděl“?

Byla to vaše intuice, vaše vnitřní GPS, které se vám snažily poradit. Když si v kritické situaci začnete všímat tohoto náznaku poradenství, možná se dokážete lépe dostat ke svým základním instinktům.

Ve své hypnoterapeutické praxi vedu klienty k jejich hlubšímu, upřímnějšímu „já“ tím, co nazývám hypnotické rady. Jde o rady do života, které zlepšují pohodu tím, že poskytují přímý přístup k podvědomí.

Pamatujte: Při nahlížení pod povrch své vědomé mysli najdete skutečný poklad – svou podvědomou sílu.

Podobně jako hluboký nádech před skokem do bazénu nebo přečtení receptu před uvařením jídla, hypnotické rady vás připravují k tomu, co chcete opravdu dělat a kam chcete opravdu jít.

1. Nechte svou mysl bloudit

První věc, kterou dělám se svými klienty, je hypnotický trans. Podobně jako meditace navozuje stav uvolnění.

Rozdíl je v tom, že namísto koncentrace a zaměření pozornosti na svůj dech vás jednoduše požádám o uvolnění koncentrace.

Když budete zkoušet následující hypnotickou radu, nechte svou mysl bloudit.

2. Vyzkoušejte radu na zaměření pozornosti

Zavřete oči a uvolněte se, na místě, kde právě jste. Představte si před sebou krásnou truhlu s pokladem. Všimněte si, že je plná všech dobrých věcí ve vašem životě.

Pozorně si všimněte hojnosti, kterou již máte a vyjádřete vděčnost. Zeptejte se své podvědomé mysli na to, jaké bohatství leží pod touto truhlicí.

Když vám začne přicházet informace, všimněte si jí (možná jde o povýšení v zaměstnání, lepší fyzickou kondici, lepší vztahy, více volného času).

Zeptejte se své podvědomé mysli na to, co potřebujete pro dosažení těchto věcí. V duchu si tyto pokyny poznamenejte a poděkujte své psyché za to, že vám je prozradila. Otevřete oči a jednejte podle toho.

Závěr

Na podvědomí se mi nejvíce líbí to, že je 100% organické, přírodní a udržitelné.

Nejenže funguje se svou jedinečnou sílou, ale jeho vliv používáním roste. Je uživatelsky přátelské, nevyžaduje žádný prostor ani úložiště a klíč k němu je ve vašich rukou.

Po spojení s tím, co je uvnitř, lidé udávají nižší míru úzkosti a vyšší míru klidu, a naopak, v konfliktu nacházejí klid a větší jasnost.

Naše vnitřní osmileté dítě, naše podvědomí chce pro vás jen to nejlepší. Je tedy načase poznat „druhé já“ uvnitř našeho já.

Zdroj: mindbodygreen.com, Zpracovala: Vylectese.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico