Nejvýznamnější konstelace prosinec 2016

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí měsíce prosince je stejně jako každý rok vstup Slunce do znamení Kozoroha, ke kterému letos dochází již ( vzhledem k přestupnému roku – je tu den navíc ) ve středu 21. prosince v 11.44 hod SEČ a na Severní polokouli tak dochází k Zimnímu slunovratu. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po následujícího čtvrt roku. Klíčovou roli v následujících měsících pak sehraje Saturn pohybující se znamením Střelce v harmonickém spojení jak s Jupiterem ve znamení Vah tak s Uranem ve znamení Berana. Díky této výrazné konstelaci dostane lidstvo mimořádnou šanci k ukončení konfliktů válečných, ekonomických i mezinárodněpolitických či nábožensky motivovaných. Saturn představující konzervativní proudy společnosti bude v harmonii s Uranem reprezentujícím spíše liberálně laděné skupiny obyvatelstva a pro tentokráte by měl zavládnout smír, měly by být nalezeny rozumné kompromisy a je zde i velká pravděpodobnost ukončení vleklých válečných konfliktů. Z toho pak bude zřejmě profitovat světová ekonomika a dá se předpokládat, že burzovní indexy by měly povyrůst. Také zdánlivě nepřekonatelné rozpory mezi skupinami obyvatelstva různé kultury a náboženského vyznání by měly postupně krok po kroku překonávány. Na straně druhé tu je opozice mezi Jupiterem ve znamení Vah a Uranem ve znamení Berana, která bude exaktní v době vánočních svátků a jenž může světu přinést útoky hackerů na vládní servery, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy a leckde může kolabovat hromadná doprava jak letecká tak železniční.

 

1. – 3. prosince vytvoří Mars ve znamení Vodnáře harmonickou vazbu s Jupiterem ve znamení Vah a se Saturnem ve znamení Střelce, a to je konstelace, za které by se měly hýbat obchody a mnout ruce si budou zřejmě prodejci automobilů, elektroniky, komunikační a výpočetní techniky.

8. – 9. prosince se ocitne Slunce ve znamení Střelce v harmonickém aspektu s Jupiterem ve znamení Vah, což by mělo přinést příjemné klima ve společnosti i v přírodě, lidé by měli být k sobě milí a velkorysí.

11. a 12. prosince uzavře Slunce na své pouti ekliptikou harmonickou vazbu s Uranem ve znamení Berana, a to je opět konstelace ideální pro nákup spotřební elektroniky či herního softwaru.

14. prosince v 1.05 hodin nastává úplněk, takže se dá předpokládat, že citliví jedinci budou vydráždění a unáhleně reagující na podněty.

19. prosince se Merkur z pohledu geocentrického stává retrográdním a v tomto stavu setrvá až do 8. ledna 2017. Tato Merkurova pozice poněkud zchladí optimismus obchodníků. Zpravidla při Merkurově zpětném chodu ekliptikou poněkud vázne výměna informací a tok zboží, nicméně tentokráte to nebude tak hrozné, jelikož Merkur na své trase vytvoří řadu harmonických vazeb, takže i tyto vánoce by měly být spíše pozitivní jak pro obyčejné lidi tak pro byznysmeny.

21. prosince se mění kvalita času, jelikož v 11.44 hod přejde Slunce do znamení Kozoroha a nastává čas pod vládou obávaného a přísného Saturna, který chce po lidech skromnost, pokoru, vytrvalost a zodpovědnost.

24. až 26. prosince budou působit převážně harmonické a pohodové konstelace a zejména trigon mezi Venuší a Jupiterem by měl vnést do mezilidských vztahů klid, důstojnost a mírumilovnost. 26. prosinec již však již bude poněkud napjatější vzhledem ke kvadrátům mezi Lunou ve znamení Střelce a Marsem s Neptunem ve znamení Ryb, také bude působit přesná opozice mezi Jupiterem a Uranem, takže lze předpokládat četnější karamboly mezi lidmi i na cestách.

29. prosince v 7.53 hod SEČ nastává novoluní ve znamení Kozoroha.

31. prosince a 1. ledna Mars dostihne Neptuna ve znamení Ryb a díky tomu lze předpokládat, že lidé budou trhat rekordy v konzumaci alkoholických nápojů a díky tomu budou ztrácet zábrany. Svět může potrápit vodní živel v různých skupenstvích, leckde přijdou záplavy jinde zase zapadnou sněhem.

http://www.stribrny.cz/

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png