Nejvýznamnější konstelace duben 2015

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí měsíce dubna 2015 bude úplné zatmění Luny, ke kterému dochází 4. dubna a jehož střed bude ve 14.05 hod SELČ . U nás nebude z astrologického hlediska naštěstí viditelné, jelikož jeho vliv zpravidla nebývá pozitivní a účinky se projeví zejména na území, kde jej lze spatřit. Dochází k němu mezi 14. a 15. stupněm znamení Berana ( Slunce ) a mezi 14. a 15. stupněm znamení Vah ( Luna ) a viditelné bude v Asii, v Austrálii, v Severní a v Jižní Americe, kde mohou očekávat řádění vzdušného a ohnivého živlu, možné jsou i společenské nepokoje či vypuknutí lokálních válečných konfliktů vyvolaných např. porušováním podepsaných dohod. Nejsilněji se v následujících měsících projeví v oblastech, kde Slunce či Luna budou vycházet. Luna vycházející je např. na Sibiři, v západním Mongolsku, ve středozápadní Číně a v Bangladéši. Slunce vycházející je pak na středovýchodně Kanady, USA a na jihu Mexika. Vliv zatmění se však projeví i u jednotlivců a to zejména u těch, kteří mají významné konstelace či osy svého nativního horoskopu mezi 14. a 15. stupněm hlavních znamení – Berana, Raka, Vah a Kozoroha. V následujících měsících může u nich dojít ke zhoršení v partnerských vztazích či k oslabení zdraví a napilno mohou mít zejména specialisté na choroby ledvin, vaječníků, zubaři či oftalmologové.

 

1. a 2. dubna bude Merkur V Beranu v harmonické vazbě se Saturnem ve Střelci a Slunce v Beranu s Jupiterem ve Lvu, což vytváří kvalitu času ideální pro zahajování nových a odvážných projektů.

4. dubna ve 14.05 hod nastává úplněk ( opozice mezi Sluncem ve znamení Berana a Lunou ve znamení Vah ) tentokráte za úplného zatmění Luny . Dá se předpokládat, že v tomto dni budou citliví jedinci dosti podráždění a unáhleně reagující na podněty, pravděpodobné jsou četné spory jak mezi jedinci, tak mezi státy, kdy se budou protistrany vzájemně obviňovat z nedodržování úmluv.

6. – 10. dubna budou dění u nás i ve světě ovlivňovat mimořádně dynamické ba přímo ohnivé konstelace a na ekliptice se postupně vytvoří velký ohnivý trigon mezi Sluncem s Merkurem a s Uranem v Beranu, Lunou se Saturnem ve Střelci a Jupiterem ve Lvu. Tato převážně pozitivně působící konstelace opět přeje zahajování významných a akčních projektů, v přírodě by mělo být nadprůměrně teplo a na burzách by měla panovat býčí nálada. Obchody se budou hýbat, lidé nebudou stát u zdi a měly by mít v duši mírný optimismus. Jelikož Slunce a Merkur postupně dostihnou na své pouti ekliptikou Urana, dá se v těchto doporučit investice do nové komunikační a výpočetní techniky.

14. – 15. dubna se ocitne Venuše v Blíženích v opozici na Saturna ve Střelci, což by mohlo vést k ochlazení v přírodě i v mezilidských vztazích, komunikace mezi jedinci i mezi státy může poněkud váznout. Náboženští extrémisté mohou svými výroky i činy rozdmýchávat doutnající konflikty.

18. dubna ve 20.56 hod nastává novoluní na konci znamení Berana a v následujících dnech pak dochází ke změn kvality času – od ohnivých energií a spalujících vášní do klidné „Býčí“ smyslnosti a pragmatičnosti.

19. – 20. ohnivá energie poněkud vychladne a v zemském a poklidnějším znamení Býka se ocitne Slunce, Luna, Merkur a Mars. Tato pragmatická konstelace je však vystavena napětí ze strany Jupitera ve znamení Lva, takže se dá předpokládat, že mnozí z nás podlehnou pokušením ze strany chutných, avšak příliš tučných jídel či nakupování příliš luxusních a zbytných věcí.

22. – 23. dubna dostihne Merkur na ekliptice Marse a zároveň bude Venuše v harmonickém aspektu s Jupiterem, což je ideální kvalita času pro větší investice do věcí kvalitních, trvalejší hodnoty. Lidé by měli spolu uvolněně a přátelsky komunikovat, ve společnosti i v přírodě by mělo panovat vlídné klima.

29. -30. dubna bude Slunce v Býku harmonické vazbě s Neptunem v Rybách a díky tomu by tvůrčí jedinci měli být líbáni múzami, brány k vyšším duchovním stavům v meditacích a v rozjímáních by měly být pootevřeny.

 
Zdroj: http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=1935
 

 

 

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png