Pro miliony lidí žijících v jihovýchodní Asii se život stal peklem. Jedovatý kouř z četných požárů ničí zdraví dětem učícím se ve zdejších školách, pacientům léčícím se v nemocnicích a vůbec všem lidem, kteří si z finančních důvodů nemohou dovolit zamořenou oblast opustit.

Tygři a další vyhynutím ohrožená zvířata rychle přicházejí o přirozené životní prostředí. Požáry mohou dokonce zahubit jednu třetinu celosvětové populace orangutanů.

Letos je situace kvůli silnému klimatickému jevu El Niño téměř nezvládnutelná. Kvůli velmi špatné kvalitě vzduchu jsou dokonce hlášena úmrtí dětí.

Prosíme, pomozte nám to zastavit!

V petici žádáme společnosti i vládu, aby převzaly za neudržitelnou situaci zodpovědnost a pomohly ji vyřešit.

Požáry jsou výsledkem desítky let trvajícího ničení zdejšího přírodního bohatství včetně jedinečných pralesů, které devastují výrobci papíru a palmového oleje. Rozsáhlé požáry v Indonésii produkují více uhlíku než činí denní emise celé ekonomiky USA!

Potřebujeme Vaši podporu. Bez globálního tlaku lidí z celého světa budou soukromé společnosti a indonéská vláda pokračovat v ignorování tohoto problému a nařizovat další kácení a vypalování pralesů. Postavte se po bok lidí bojujících za ochranu zdraví a lesů!

Děkuji Vám,

Kateřina Holubová
koordinátorka pralesní kampaně Greenpeace ČR

P.S. Změna klimatu přivádí svět na rozcestí. Pomozte odvrátit katastrofické scénáře, které již teď postihují nejen Indonésii! Přidejte se k pochodu za klima, spravedlnost a pracovní místa, který začíná v neděli 29. 11. v 15:00 na Václavském náměstí

Greenpeace ČR

Prvního pluku 12, 186 00 Praha 8
telefon: +420 224 319 667
email: priznivci@greenpeace.org

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě