Hlubinná těžba končí, teď jen zpracovat, co jsme vybagrovali …

datum 8. 3. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Klíčovou konstelací posledního měsíce, tou, která sice není na první dobrou vidět, ale o to intenzivnější tlak vyvolává v podbřišku, byla vazba Pluta na konci Kozoroha trigonem a sextilem vztaženého k ose lunárních uzlů mezi Štírem a Býkem. Technicky vzato vazba podpůrná a nápomocná, jenže známe Pluto a jeho projevy podpory. Pocitově vazba temná, těžká a zemitá, zasahující do nejhlubších struktur našeho bytí. Vazba násilného probuzení ze strnulosti a vynucené konfrontace s osobními i kolektivními stíny. Vazba otevírající dlouhou cestu k uzdravení … Vazba v posledním týdnu ještě akcentovaná zapojením Marsu a Venuše, kteří nám konjunkcí s Plutem operujícím v podzemí pomohli vytáhnout obsah otevřené Pandořiny skříňky na povrch …


Bylo to hutné a bylo toho spousta. Materiálu k vyčištění jsme vybagrovali hromady, nechat jej ležet není možné a zpracovávat jej budeme roky. Ale hlubinná těžba pomalu dobíhá, časem zastaví a osudová konstelace nejtěžšího kalibru se rozvolňuje. Začíná proces třídění a strukturalizace vytěženého.

Tak jo, míchám a rozdávám, nová hra.

Povrchová. Mars a Venuše, stále jako pár, se přesunuli do Vodnáře. Ve Vodnáři je nabito: Merkur, Saturn, Juno a nově Mars s Venuší. Území, v němž tohle znamení leží ve vašem nativu, se stává absolutním centrem pozornosti. Energie se mění. Nejde o obrat o sto osmdesát stupňů, náhle vymalované červánky na obloze a doširoka se rozevírající konejšivou náruč vesmíru – vlastně, co to povídám, přesně tohle k dispozici máme: Slunce + Jupiter + Neptun v Rybách nám poskytují tolik univerzální lásky, kolik jen mohou, stačí se položit do vln … jen je to jiná, paralelní linka příběhu, k níž se však můžeme kdykoli vztáhnout a podle potřeby ponořit do úlevného přijetí.

A pak, až (pokud) se občerstveni vrátíme k původnímu tématu, zjistíme, že i tady se situace odlehčuje a ztrácí onu tíživou naléhavost. Dovolí nám poodstoupit a podívat se na věci s nadhledem. Jaká úleva! Jasná páka, že z výšky vypadá ledacos jinak! Typický příklad myši v bludišti – chudera zaseknutá čumákem do zdi nenachází řešení, zatímco my, v pozici chytráka s hlavou jen o půl metru výš, jasně vidíme, kudy a kam, aby se odsud vymotala. Výborně, přesně tohoto efektu můžeme nyní využít tam, kde nás to nejvíc skříplo.

S posílením Vodnáře ubereme tradicionalismem poháněných emocí a přidáme logiky a objektivity. Zaregistrujeme vzestup principu humanity, solidarity a lidství. Začneme fungovat v jiném režimu. Venuše, dosud minimalistická ve svých nárocích a uzavřená do sebe, nalepená na Mars možná v domnění, že komunikace s ostatními je zradou, se najednou začíná socializovat a zjišťuje, že její potřeba lásky a přátelství je naprosto přirozená. Mars, který v Kozorohu hájí své vlastní zájmy, od nikoho nic nečeká, maká jak o život, a když nemůže, kopne se do zadku, aby přidal, najednou jasně chápe, že síla jedince je úžasná, ale síla kolektivu a vzájemné spolupráce nás posune dál. A spojující linka Saturnu, garanta systémového uspořádání, která nás provází v Kozorohu i ve Vodnáři, je tu stále. Ale i její kvalita se mění. Paradigma „takhle to vždycky bylo a není možné to dělat jinak“ se mění v přístup „tohle teď leží na stole a pojďme tomu dát nový, funkční řád“.

A ještě jedna věc – Merkur. Taky ve Vodnáři. Merkur sice ve Vodnáři nevládne, ale jak planeta, tak znamení jsou spojeni s nervovou soustavou, preferují mentální prostor, fandí logice, podporují komunikaci, prostě frčí na informačním kanálu, co to dá … a tenhle Merkur se právě dnes a zítra (to znamená klidně už včera a v pohodě ještě pozítří) dostává do přesného kvadrátu k ose uzlů. Co to znamená? Že cokoli řešíme a snažíme se vymyslet, mozkem to neurveme, a pokud se o to budeme mocí mermo snažit, akorát ho zavaříme. Potřebujeme pauzu, právě na ten odstup. Nebojte, neztratíme nit, naopak, v momentě, kdy pustíme tu urputnost se Vodnář podívá a uvidí – analýza systému vhledem. Rada? Mozek vypínám a pro dnešek odkládám do skříně. Ono se to nezblázní ...

Zdroj: http://www.astropsychologie.cz/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico