Je mi potěšením Vás i letos pozvat na tradiční shromáždění odpůrců porušování lidských práv v Tibetu.

  • Kdy: 10. března v 17 hodin
  • Kde: před Velvyslanectvím čínské lidové republiky (Pelléova 18a, Praha 6)
  • Kdo: několik stovek účastníků

Symbolem letošní akce je “Vlaštovka pro Tibet”.

Vlaštovky si mnoho z nás spojuje s jarem – návrat naděje, slunečných dnů a svobody se rozlétnout, protáhnout křídla a nadechnout se čerstvého jarního vzduchu. Vlaštovky pro Tibet odešleme Tibeťanovi Druklovi jako příslib naděje a lepších časů. Tento mladý spisovatel a blogger byl 17. února 2016 odsouzen na 3 roky vězení, pravděpodobně kvůli svým výrokům o nezávislosti Tibetu.

Rád Vás na akci přivítám. Pokud se nemůžete dostavit, podpořte prosím boj za lidská práva zakoupením “Vlaštovky pro Tibet”.

 

Zúčastním se

 

 

Akci podpořím Vlaštovkou pro Tibet

 

Tibet a lidská práva v roce 2015

– Etničtí Tibeťané nadále čelí diskriminaci a omezování jejich práva na svobodu vyznání, projevu, sdružování a poklidného shromažďování. Bylo zadrženo několik tibetských mnichů, spisovatelů, protestujících a aktivistů, mezi nimi i tibetský mnich Choephel Dawa a tibetský spisovatel a blogger Druklo.

– Tibetský náboženský vůdce komunity Tenzin Deleg, který byl uvězněn za “podporu separatismu” v roce 2002, zemřel v červenci během výkonu svého doživotního trestu. Policie napadla a zadržela příslušníky jeho rodiny a další, kteří se shromáždili a vyžadovali, aby bylo jeho tělo vráceno, aby mohlo projít běžnými buddhistickými rituály. Navzdory přání rodiny bylo jeho tělo zpopelněno. Bylo též nahlášeno, že policie zasáhla proti rozrůstajícím se protestům nadměrnou a nepřiměřenou silou, včetně použití slzného plynu a výstřelů.

– Během roku 2015 se v oblastech obydlených tibetskou populací zapálilo na protest proti represivní politice tamních úřadů nejméně sedm lidí; nejméně pět z nich jich důsledkem popálenin zemřelo. Od února 2009 stoupl počet obětí této formy protestu na 143.

– Vláda pokračovala v rozsáhlé kontrole nad tibetskými buddhistickými kláštery.

_

PS: Letos a v letech příštích nás čeká malá změna – hlavním organizátorem akce je Spolek Lungta, Amnesty International se na akci podílí jako její spolupořadatel.

Mark Martin Podpis pracovníka / Signature of Mark MartinMark Martin, ředitel Amnesty International Česká republika
 

© 2014 Amnesty International | Provaznická 3, 110 00 Praha 1 | +420 607 023 305.

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě