Greta Thunberg

datum 27. 9. 2019

Zdroj obrázku: FB Greta Thunberg

Gréta? Největší přínos má už teď v tom, že jasně osvítila scénu postojů k naší odpovědnosti za ekologický stav planety. A teď nemluvím o nějakém oteplování a nebo nastupující době ledové. Kataklyzma se tu opakuje cyklicky jako menzes u ženy. Nejen planeta Země má cykly. I galaxie, i všechny vesmíry. Mluvím tu o jaderném odpadu, plastech, otrávené půdě a vodě....vzduchu...systému jenž tvoří z většiny lidstva nesvobodné a přežití neschopné tvory....Jsme závislí na něčím plynu, naftě, někteří už na vodě, na potravinách. Když probíhala kataklyzmata dřív, ano určitá část lidí nepřežila stěhování za lepšími podmínkami (apropo kam se chcete stěhovat teď?). Někteří umrzli. Ale potravu a vodu cestou vždy nacházeli. Nejedovatou. Vždy si nějak věděli poradit, protože příroda i při změnách měla co nabídnout. Teď jsme závislí na přísunu potravin nevalné kvality do hypermárketů. Vodu,plyn, elektřinu nám ušmiknou (nebo se změnami ušmikne) a bude hotovo. O tom to celé je. Bude to masakr. Není co, není kde brát. (Upřímně, ono to té planetě vůbec neuškodí,zbavit se lidí....nic jí nedáváme. Tedy, hnojivo jsme,to jako jo 😁to je asi tak všechno)

Planeta se o sebe postará. Každý rok přetáčí (doslova přeorává) díky slapovým silám půdu. Totéž se děje v oceánech jen jinak a ne tak viditelně. Jeden rok se na polích vybírají velké kameny, příští rok jsou tam znovu a tak to trvá staletí. Odkud se berou? Z hloubky. Co bylo nahoře je dole,co bylo dole je nahoře. Tak si vyřeší i PVC a jiné věci. Pokud nebudeme pořád přidávat a kupit. To se pak výsledků nedožijeme....Voda by se časem taky očistila, vzduch totéž. Jenže problém je v tom, že se z druhé strany nesmí přidávat. Je to,jako byste uklízeli a hned za vámi by šli turisti a odhazovali bordel. Nikdy nebude konec.
To úplně stačí,abychom kataklyzma nedali. Nebude o co se opřít. O to Grétě jde, to dlužíme všem dětem.

Podle názorů je najednou vidět kdo to má jak postavené. Když jsem byla dnes na svatém místě venčit hafušu, přicházelo mi spousta vizí. Až po chvíli mi došlo co to znamená.
Kolik z těch lidí, kteří křičí "Grétu někdo manipuluje,nebudeme jí poslouchat" nebo "Gréta je postižená,co ta má co mluvit"
"Ať jdou mileniálové (parchanti, povaleči,studentíci.....) radši sázet stromy"...kolik z těchto lidí, jež se podíleli na zničení planety dělá nějaké duchovní praktiky? Třeba:
Hooponopono : přebírám zodpovědnost za všechno co se děje v druhých a na planetě Zemi. Omlouvám se, že...(proč se najednou tak rychle distancujete od vlastní zodpovědnosti?)

Základní myšlenka duchovna: co mě dráždí na druhém,co kritizuji,to nemám vyřešené. (Proč vás tedy tak dráždí Gréta vykřikující čistou pravdu? Čím vás osobně ohrožuje 16 ti leté dítě? Máte strach? Jste vyhořelí? Zapšklí? Hlavně ať už vás nevystavuje meritu věci, že? )

Další základní myšlenka (kolikrát jste ji proti někomu použili,abyste ho "opravili" )
Štve tě něco? Pak máš problém ty ne ten druhý,ty si to vyřeš (tak proč chudák Gréta? Proč pomluvy, zesměšňování? Vy opravdu necítíte odpovědnost za stav na planetě? Že jste oběti? Že jste se jen nevědomě vezli? Ale jděte! Víte, že oběť je ten nejhorší manipulant že všech?)

Konstelace. Znáte? Děláte? Byli jste na nich? Takže vám není cizí "Přijímám svou část viny..." Pravda?

Transformace. Nej téma spirituality dneška Součástí "té transformace" kterou teď každý skloňuje ze všech úhlů a pádů je přeměna hlavně myšlení a postojů z JÁ na MY.... čtěte o ní články? Zabýváte se jí? ...

A takhle bychom mohli jistě pokračovat dál a dál. Zkuste si pár mouder zasadit do tohoto obrazu.

Gréta na rozdíl od kritiků říká MÁM/MÁME PROBLÉM.... volá zoufale o pomoc, burcuje zamrzlé strnulé struktury jež jsou posrané z toho, že by mělo dojít ke změnám. Ona a ostatní děti se snaží donutit nás k radikálním řešením. Kdo jiný, že jo, když z nás ty změny evidentně jaksi ne a ne vyjít. Staří jsou prostě mezci , jenže tady nejde o rozdílný názor na hudební styl, probíhající běžně mezi generacemi. Tady jde sakra 'vo kejhák" nám všem a kdo má děti, vnoučata, musí být hrůzou bez sebe, co s nimi bude?!

Až budete zase někomu duchovně radit, až si budete studovat nějakou duchovní literaturu, nebo někoho dokonce léčit, učit, volat si andílky na pomoc... vzpomeňte si na svoje názory na Grétu a hnutí dětí..... Možná pak pocítíte aspoň na chvíli pokoru.

I JÁ PŘIJÍMÁM SVOU ODPOVĚDNOST NA STAVU ZEMĚ.... PŘIJÍMÁM SVOU ČÁST VINY. OMLOUVÁM SE, ODPUSŤTE MI DĚTI SVĚTA, ŽE SE NA TOM TAKÉ PODÍLÍM, JE MI TO MOC LÍTO. DĚKUJI ZA TO, ŽE DO NÁS DLOUBETE. A JÁ JDU HNOUT ZADKEM A NĚCO DĚLAT....

Milý Bože, ukaž nám,jak by to vypadalo, kdyby si všichni lidé Země uvědomili svou odpovědnost a učinili zásadní kroky k nápravě. POD&POC. CO JEŠTĚ JE MOŽNÉ?

Děkuji za pozornost a zamyšlení.

Zdroj: FB Taisha Tauma 

"Toto dítě nemá mozek jako my ostatní striktně ve 3D jako my ostatní.
To dítě díky svému "omezení" v mozku vidí a cítí více než my.
Nenávist a posměšnost v tomto případě nejsou na místě."

Dodatek: FB Táňa Havlíčková

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico