Shell pokračuje ve svém zbrklém závodu o arktickou ropu, a my se proto snažíme vymýšlet stále nové způsoby, jak na jeho nebezpečné plány upozornit.

Úžasný kousek se v neděli podařil našim kolegům v Belgii. Při Velké ceně Formule 1, která se celá nese v duchu svého hlavního sponzora Shellu, přeletěli dva aktivisté nad tratí na padácích s transparenty upozorňujícími na hrozbu ze strany této ropné společnosti. Přímo na hlavní tribuně pak rozvinuli 20 metrů dlouhý transparent „ARCTIC OIL? SHELL NO!“ („Ropa z Arktidy? Ne Shellu!“). A jako třešničku na dortu se jim podařilo připevnit dálkově ovládané bannery přímo u místa, kde se předávaly ceny vítězům.

Podívejte se na toto krátké video z této jedinečné akce!

K protestu proti těžbě ropy v Arktidě se brzy můžete přidat i u nás! Od minulého století se rozloha ledu v Arktidě snižuje a v září dosahuje svého každoročního minima. Loni bylo ledu nejméně od doby, kdy se jeho rozloha měří a ani letošní odhady nevypadají vůbec dobře. V desítkách měst po celém světě se proto v polovině září sjedou lidé na cyklistické IceRide, abychom společně upozornili na nebezpečí, jímž Arktida čelí.

Už v sobotu 14. září se naši lední medvědi přidají k Velké podzimní cyklojízdě, kterou pořádá sdružení Auto*mat. Vyjíždíme v 15:00 z Václavského náměstí.

V Brně pořádáme cyklojízdu vlastní, a to od 14:00 na Moravském náměstí.

Oblečte se do arktické bílé, popadněte kolo a vyjádřete tak podporu křehkému arktickému prostředí. A navíc uděláte i něco pro své vlastní zdraví 🙂

Více na www.greenpeace.cz


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png