Když jsem byl malé dítě, mával jsem ušní infekce poměrně často. Byly strašně bolestivé a nepříjemné.

Moji rodiče se obávali, že mi budou muset propichovat ušní bubínky a vkládat do nich kanálky pro snadnější odtékání hnisu. Naštěstí moje babička ukázala rodičům jeden výborný trik.

Potřebné pomůcky

Jde o velmi jednoduchý způsob, jak se ušní infekce poměrně rychle zbavit.

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je:

  • jedna bavlněná ponožka
  • 1/2 sklenice mořské soli

Použijte však mořskou sůl, ne obyčejnou kuchyňskou. Ta má totiž mnohem lepší výsledky. Může být i růžová himalájská sůl.

Postup

Nejdřív nasypte sůl do ponožky a napevno ji uzavřete – ať už uzlíkem na ponožce, nebo pomocí sponky či gumičky.

Potom na mírném ohni nahřejte pánev, nejlépe ocelovou, ne teflonovou. Totiž, pokud byste prohřáli teflon, mohl by začít uvolňovat nebezpečné chemikálie.

Následně položte ponožku se solí na pánev a ohřívejte ji po dobu přibližně 5 minut. Ponožku po pánvi posouvejte a otáčejte, aby se zahřála rovnoměrně.

Když je ponožka se solí rovnoměrně ohřátá, vezměte ji do ruky a otestujte, zda není příliš teplá a nepálí pokožku. Pokud ano, nechte ji trochu vychladnout na takovou teplotu, aby nepálila.

Potom vezměte ponožku a přiložte ji na ucho. Pokud má infekci vaše dítě, položte mu hlavu na ponožku tak, jako by to byl polštářek. Recept účinkuje stejně dobře u dětí i dospělých.

Jak to funguje

Teplo z ponožky pomáhá zmírňovat bolest. Sůl, na druhé straně, podporuje vyplavovat z ucha maz a hnis, který způsobuje bolest.

Kromě toho sůl přirozeně odvádí ze vzduchu vlhkost, která je klíčová pro prožívání bakterií.

Ponožku použijte tolikrát, kolik potřebujete. Když začne vypadat špinavá nebo ztrácet zbarvení, vyberte z ní sůl, vyperte ji, vysušte a můžete ji použít znovu.

Závěr

Tento recept představuje levný, přírodní a efektivní způsob, jak zbavit sebe či dítěte ušní infekce, která způsobuje nepříjemné bolesti.

Pokud by se zdravotní stav do pár hodin nebo maximálně dní nezlepšil, pak je samozřejmě nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Zpracovala: Vylectese.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png