Ganjuur „Gana“ Gantulga
Ganjuur „Gana“ Gantulga

Mongolští šamani a buddhisté rozlišují šest paralelních světů – nebeský, asurský, lidský, zvířecí, podzemní a pekelný. Pouze světy lidské a zvířecí jsou pro člověka nebo zvířata viditelné. Svět nebeský nebo asurský mohou lidé také vnímat, ale jen ti, kteří jsou obdařeni tzv. třetím okem či darem jasnovidectví, dále s velmi dobře rozvinutou intuicí nebo lidé osvícení. Tyto světy mohou vidět i lidé, kteří hodně meditují a jsou očištěni od materiálního světa, ega, chtění a chamtivosti.

Tím mám na mysli jedince, kteří chtějí vidět tyto světy jen sami pro sebe a nezneužívají je ve svůj prospěch. K tomuto zneužívání bohužel často dochází a je pro lidi velmi nebezpečné, protože musí nejprve chápat duchovní svět, aby mohli pochopit svět nebeský a asurský. Lidský svět je viditelný. Jde o svět, kam chce přijít řada duchů nebo lidských plodů, protože se tu dá hodně vylepšit jejich karma. Když sem ale přijdou, zapomínají na své úkoly a povinnosti v životě. Zvířecí svět nezná karmu, neboť zvířata jsou vedena přírodou, proto v nich není tolik emocí jako v lidech a neničí jako lidé přírodu, naopak ji čistí. Podzemní svět tvoří také zvířata, které ale nevidíme, neboť žijí pod zemským povrchem a rovněž žijí svůj život, který je jim dán.

Ve světě pekla nejsou připraveny žádné kotle ani ohně, aby se v nich člověk smažil. Svět pekla tvoří negativní myšlení a nesprávné jednání k životu, lidem a přírodě. Jde tedy o ničení lásky. Nezapomeňte si proto zapamatovat tohle pro život velmi důležité rovnítko: pozitivní myšlení = láska = ráj. Nebeský svět je světem bohů, tj. osvícených duší a duchů. Svět asurský je také hodně vysoký svět, který je hned pod světem nebeským. Duše tam jsou na své cestě už hodně daleko a někteří lidé jsou nadáni schopností je vidět, neboť žijí paralelně vedle nás.
Proč potřebujeme znát existenci šesti paralelních světů? Jde o poznání, kdo jsme, proč jsme tady a odkud jsme přišli na tento svět. Máme tak pochopit svoje úkoly na tomto světě a zvýšit úroveň svého ducha.

Mgr. Ganjuur „Gana“ Gantulga, mongolská šamanka

Publikováno v časopisu

Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png