Rozhovor s RNDr. Janem Rakem, Ph.D., částicovým fyzikem, který strávil hodně let na experimentech v CERNu i jinde ve světě. Díky svým bohatým zkušenostem z fyziky vysokých energií a podílel se na zajímavých projektech, se nebál překročil omezení moderní fyziky a začal zkoumat, zda to nebude ještě jinak. Tedy zda je možné se posunout v našem vnímání světa, a pokud připustíme něco většího, než je materialistické pojetí života a hmoty. Kvantová mechanika kolem tohoto pojetí krouží již přes 100 let. Za jeho odvahu se mu dostalo „náležitého trestu ve formě ceny Bludného balvanu“.

Rozhovor bude laděn dost odborně, jsme zvědaví na odpovědi člověka, který rozumí kvantové fyzice a zároveň dokáže koukat do interpretací, které nejsou zcela přijímané.

Náš rozhovor by se měl dotýkat:

– jak je to s pozorovatelem ve fyzice, kde je hranice mezi vlnou a částicí

– co je hmota a jak získávají hmotu částice

– co je energie nulového bodu, jaké je moderní pojetí vakua?

..a další témata, možná se dotkneme hologramu ale i Tvořivé společnosti 😊


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě