Film: 12 podmínek k dědictví

datum 1. 9. 2021
Zdroj: www.livingscriptures.com

Jste rádi svědky neobyčejných příběhů s přidanou hodnotou hlubokých životních poselství? Potom je pro vás tento film vycházející ze stejnojmenného románu Jima Stovalla to pravé ořechové.  Vše nejprve vypadá tak trochu jako klasický americký biják, ale velmi záhy zjistíte, že hloubka myšlenek v něm ukrytých mainstream značně přesahuje. Dostanete se tak skrze něj sami k sobě, do míst, ve kterých ukrýváte nejrůznější životní zkušenosti, radosti, starosti a bolesti, abyste je nyní mohli oprášit a nechat odejít.

Již z názvu je patrné, že příběh se točí okolo dědictví, jehož získání nebude žádnou samozřejmostí. Společně s hlavním hrdinou Jasonem projdete zkouškami získání dvanácti darů – daru práce, problémů, přátelství, štědrosti, vděčnosti, rodiny, vzdělání, hodnoty peněz, smíchu, dne, snů a lásky.  Zpočátku si snad i přejete, ať to zkazí tak rychle, jak je to možné, ale potom se přistihnete, jak od získání třetího Daru přátelství mu držíte palce a vše s ním prožíváte. Cítíte, jak i on přes to svoje prvotní bezstarostné "floutkovství" prosycené životem dítěte se stříbrnou lžičkou v puse chce dotáhnout svoji proměnu tak daleko, poctivě a plně, jak jen je to možné.

S každým dalším darem získá Jason hlubší poznání života v podobách, které mu do té doby zůstávaly skryty. Svět, který pro něj byl až doposud běžný, se najednou stává plochým a prázdným, zatímco nově získané dary ho obohacují na každém dalším kroku, stejně jako další osoby, které mu jsou nejblíže. I přes to, že život není vždy takový, jaký si ho představujeme a procházíme v něm i těžkými zkouškami, časy, ztrátami a bolestmi, získáváme od něj, jsme-li mu otevřeni a nasloucháme-li jeho symfonii, nespočet darů.

Film jsem viděla už před mnoha lety, ale nyní se ke mně dostal znovu a v jeho průběhu jsem rychle pochopila proč. Otevřelo se mi díky němu opět téma, které jsem v sobě stále ještě neměla zpracované a stal se tak mojí příležitostí, jak se posunout dál. Utvrdil mě v tom, že si mnohokrát myslíme, že už je něco za námi, ale při nejbližší možné příležitosti zjistíme, že tomu tak rozhodně není a že si všechny ty pocity, mnohdy hodně bolestivé, lítostivé a plné strachu, neseme s sebou jako nějaký baťůžek, ve spoustě případů spíše pořádný baťoh.  Zanechal ve mně hluboký dojem a pocit vděčnosti za vše, co je součástí mého života. Chcete i vy poznat 12 darů, které mohou obohatit váš život?

Příjemnou podívanou. 📺

Za redakci s láskou,

Ilona Šplíchalová 💗

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

Zdroj videa a oficiálního textu distributora ČSFD (74 %)  www.csfd.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico