S lehkou nadsázkou a humorem přináší film P.K. obraz lidské společnosti. Chcete se hodně zasmát a lehce zamyslet nad společenskými nástrahamii, které jsme si my lidé na sebe vymysleli? Pak se podívejte on-line na film plný barev a vtipu.

Doba čtení 0,5 min.

Cesty k sobě


Zvídavý cizinec s odstátýma ušima z jiné planety přistane na planetě Zemi tak, jak ho pán Bůh stvořil, na jeho planetě se totiž oblečení nenosí. Tenhle svět moc nechápe a hned jakmile se setká s prvním člověkem, stane se mu nepříjemnost. Na krku mu totiž bliká krásný náhrdelník, ovladač, kterým si může kdykoliv zpět přivolat svou kosmickou loď. Chlapík, kterého potká, nahému návštěvníkovi z jiné planety krásný náhrdelník strhne a uteče s ním. PK, jméno, které mimozemšťan později dostane, je tak uvězněn na Zemi, dokud svůj náhrdelník nezíská zpět. Ale kde ho hledat? Postupně začíná poznávat náš svět a čelí nástrahám, které přináší. Film žertuje o slabostech pozemšťanů, především o jejich soupeřících náboženstvích a také poukazuje na rozporuplná společenská pravidla v Indii. PK neví, kterého Boha má hledat, který z mnoha Bohů, které lidé uctívají, je ten pravý. Takže se modlí ke všem, chodí do různých chrámů, kostelů, dělá různé rituály všech možných náboženství od křesťanství, přes hinduismus, buddhismus, sikhismus, džinismus až po islám. Ve filmu je hodně vtipných narážek, od „tančících aut“, což jsou auta, která se hýbou, protože v nich zrovna má nějaký pár sex, ze kterých PK krade oblečení a peníze, přes rozdávání letáčků „hledá se Bůh, kdo ho viděl, ať neprodleně kontaktuje PK“, s různými vyobrazeními a názvy Boha, až po okrádání žebrajícího slepce na mostě, kdy si PK myslí, že tento „štědrý gentleman“ jen tak rozdává peníze. Mimochodem, PK znamená PeeKay, což je hindsky opilec. Jméno hrdiny vznikne tak, že mu lidé v různých situacích říkají například: „Jsi snad PeeKay?“, „Ty musíš být Peekay.“, „Ten chlap je PeeKay.“ (Mei)

Film online ke shlédnutí – http://www.tarak.cz/p-k/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě