Proč se některým lidem daří otevřít svou mysl více a jiným méně? I to se dozvíte, když zavítáte na Festival Evolution, který se bude konat od 20. do 22. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

O transformaci mysli, těla a energie bude hovořit horolezec a cestovatel Miroslav Caban. Ten vysvětlí, co nám brání v osobním životě postoupit na vyšší úroveň bytí a zároveň nastíní cestu k novému šťastnému životu. O plnění snů a překonávání hranic se podělí Abhejali Bernardová, která jako 10. člověk na světě, 4. žena a 1. člověk ze země bez moře přeplavala 7 světových mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven. To vše na první pokus.  Ze svého dobrodružství přijela domů vlakem a druhý den šla normálně do práce. Součástí přednášky bude také diskuze s účastníky.

Ne festivalu nebudou chybět ani koučové a psychologové, kteří vám dají tipy na práci s tělem a vědomím. Z oblasti osobního rozvoje zaujmou přednášky Marka Dzirasy nebo Vladimíra Ekarta. Motivační spíkr Petr Beneš vás pohoupá na houpačce mezi minulostí a budoucností a sveze na kolotoči digitálních změn měnících stále víc a víc náš každodenní život. Zároveň ukáže, jak zůstat sám sebou a nezbláznit se z té pouťové rychlojízdy plné nástrah a lákadel zároveň.

Somatická koučka a propagátorka zdravého životního stylu Marcela Avramopolu chystá na festivalu přednášku a workshop Cesta k sobě. Jak sama říká, právě na workshopu, který bude probíhat koučovacím způsobem, uděláte první krok na cestě k sobě. „Rodiče nás naučili, co je „správně”, škola nás naučila, co je „správně”, společnost nám říká, co je „správně”. Jedeme podle naučených vzorců a zapomínáme na sebe. Často nás u toho drží vzorec „myslet na sebe = jsem sobec”. Myslet na sebe je ale o něčem jiném. Znamená to být v souladu sám se sebou. S tím, co cítíme, aniž bychom si to vyčítali, nebo se k ostatním chovali bezohledně. Takové nastavení přináší vnitřní klid a pozitivní naladění. Vydat se na cestu k sobě chce kus odvahy a dávku trpělivosti, odměnou za každý malý krok na této cestě je hřejivý pocit uvnitř nás,“ říká Marcela Avramopolu.

Kvido Kuželka, který se zabývá bioenergií vody, vibracemi a jejich vlivem na harmonii života, vám dá tipy, jak si snadno udržet pohodu i v dnešní uspěchané době. A to podle hesla: Nasloucháme-li svému tělu, intuice nám dokáže vybrat optimální řešení. Ochutnat tradiční čínské techniky, které rozvíjejí vnímání jemné energie v těle a napomáhají vnitřní harmonizaci, můžete na workskopu Luboše Dbalého, který se věnuje cvičení hathajógy a čchi-kungu a má vztah k východní filozofii a buddhismu. Naučíte se cviky, které uvolní tok energie v těle a vyzkoušíte čchi-kungovu masáž hlavy, obličeje a chodidel a energetizaci celého těla poklepáváním. Cílem těchto cvičení je odbourání energetických bloků v těle a posílení zdraví. Chybět nebudou ani astrologové, kartářky a další témata věnující se věcem mezi nebem a zemí.

Vzhledem k tomu, že je festival zaměřen na zdravý životní styl, těšit se můžete na odborníky z oblasti výživy, stejně jako na lékaře nebo praktiky. Ve vystavovatelské části se představí okolo 450 firem z domova i ze zahraničí, které na festivalu představí bio a ekologické produkty, přírodní kosmetiku, kvalitní potraviny, ale také zero waste pomocníky do domácnosti. Chybět samozřejmě nebude food zóna s pestrou nabídkou pokrmů napříč různými výživovými směry. Kompletní program a praktické informace včetně vstupenek najdete na www.festivalevolution.cz.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě