EXTRA NALÉHAVÉ - ZA ŽIVA ZAZDĚNÉ KOČKY V KLADNĚ

datum 14. 9. 2014
V Kladně dochází k zazdění koček zaživa v kolektorových podlažích historických věžáků a nikdo z představitelů města není ochoten nic udělat pro jejich jejich záchranu!

Ve čtvrtek minulého týdne jsem se od vnučky místní krmičky dověděla, že v Kladně dochází v posledních 14 dnech k zazdívání koček zaživa v kolektorech pod domy. Konkrétně v Kladně – Rozdělově, Vítězná 2956, vchod Petrohradské je jeden z historických věžáků – další kterých se to týká jsou v nejbližším okolí  - http://www.mapy.cz/#!/zakladni?x=14.0744243&y=50.1399746&z=15&q=kladno%2C%20v%C3%ADt%C4%9Bzn%C3%A1%202956). Zde město postupně zazdívá vstupy do kolektorů ve všech těchto věžácích, prý z důvodu „přemnožení koček“. Bohužel ale kočky zazdili uvnitř!!!!

Celkem je sedm věžáků v řadě, zabetonované jsou již vstupy do všech, jen v jednom krmička s pomocí vnuka vždy otvor opět uvolní a zde byly též dvě kočky z tohoto domu ještě dnes viděny. Přitom kočky, žijící dlouhá léta v ostatních domech, jak potvrzeno starými dámami, které je krmily, byly:

2. věžák          –  dvě kočky(již zmíněné), které stále vylézají díky tomu, že paní, která je krmí neúnavně cihly vyndává. Nicméně jí je Tepo Kladno stále znovu zazdívá.

3. - 4. věžák    – byla nejméně jedna kočka, od zazdění už se nevyskytuje.

5. věžák          – bylo tam hodně koček i koťata, ale je to zabetonované už přes dva dva týdny, takže je už jen mizivá šance, že jsou naživu. (!!!) Polovina koček zjevně byla venku, kde jsou dosud, ale polovina je zazděná uvnitř.

 

mapa_věžáky

 

0d minulého týdne jsem se spojila postupně se sekretariátem primátora, s ředitelkou bytového fondu a s ředitelem Tepo Kladno. Všechny jsem žádala, aby betony neprodleně odstranili, aby kočky mohly ven, k jídlu a vodě, ale jediným výsledkem bylo, že mi přestali brát telefony. Uvedený postup je v naprostém rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání, paragraf 4, písmeno 1C a W. Následně dnes jsem mluvila se šéfem životního prostředí města Kladna a ten mi sdělil, že tam „pokud ví“ proběhl odchyt osmi koček a ty jsou odvezeny do „nějakého útulku“. Ovšem netušil do kterého ani netušil, že v kolektorech byla též koťata, která jak známo do sklopce, vzhledem k jejich nízké váze nelze chytit. Sdělil mi, že dnes v 15 hodin má schůzku s kýmsi, kdo o tom může vědět víc a že se mi ozve. Nyní je pátek, 16.00 a neozval se mi. Přitom jsem mu nabídla námi odzkoušené řešení, jak zajistit, že v prostoru nezůstalo žádné zvíře a též naši pomoc.

vezaky_2.vezak beton

 

Prostě město Kladno jedná v rozporu se zákonem a všem, od primátora po vedoucí odboru a šéfy zřizovaných organizací je to všem zcela jedno!

Co mě ale dále velmi zaráží, je postoj médií: kontaktovala jsem TV Nova, TV Prima, ČT a Blesk (po osobních a již x krát vyzkoušených kontaktech) a všichni mi odpověděli, že to navrhli, ale bylo to odmítnuto jako nezajímavé téma! Přitom ještě třeba před rokem by tam rozhodně byli přijeli točit nebo fotit!

Prosím, kdo máte jakékoli páky na zástupce města Kladna nebo na média, pomozte! Já sama už si nevím rady

Hana Janišová, Pražský spolek ochránců zvířat

 

Výzva redakce: neodvracejme pohled před problémy dnešní doby.

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico