Vážení přátelé,

je to již rok, co jste podpořili kampaň Nature Alert za zachování právních předpisů na ochranu evropské přírody. Bylo nás hodně – více než půl milionu z celé Evropy. Ani to však nestačí a musíme se ozvat znovu, aby nás Evropská komise konečně vyslyšela! Připomeňte prosím s námi komisaři Vellovi, že chceme silnou ochranu přírody! Je to jednoduché – stačí kliknout na naši výzvu na konci tohoto e-mailu.  Kampaň mohou podpořit Ti z vás, kdo mají své profily na sociálních sítích, ostatní poprosím alespoň o přeposlání tohoto emailu přátelům, známým, kolegům… osobní výzva je vždy nejlepší. Vaši podporu potřebujeme nejlépe ihned, nejpozději do pondělí 16. 5. dopoledne. Děkujeme!

Připomeňme, že více než rok Evropská komise v procesu s názvem Fitness check zkoumala, zda jsou Směrnice EU pro ochranu přírody efektivní a zda splňují svůj účel. Důkazy jsou jednoznačné – legislativa EU je v pořádku. To, že neustále ztrácíme naši vzácnou přírodu, je důsledkem jejich špatné implementace a nedostatečného financování. Podporu směrnicím vyjádřili ministři životních prostředí EU i Evropský parlament. Klíčová instituce – Evropská komise však stále mlčí.

V červnu má Evropská komise přijmout rozhodnutí o budoucnosti směrnic. Panují vážné obavy, že navzdory jednoznačným výsledkům zkoumání mohou politická rozhodnutí stále zmařit všechny dosavadní snahy o lepší ochranu přírody. Reálně hrozí, že nástroje, díky kterým se nám úspěšně daří prosazovat ochranu vzácných druhů (např. jeřáb popelavý, tetřev hlušec, orel mořský, tetřívek obecný, sokol stěhovavý ad.) či vzácných území (např. Šumava, Bzenecká doubrava, Krušnohorská rašeliniště ad.) ztratíme, respektive budou zásadně oslabené.

Prosím zapojte se i do další části naší kampaně a prostřednictvím internetového nástroje Thunderclapu zašlete komisaři pro životní prostředí Karmenu Vellovi zprávu, že očekáváme potvrzení funkčnosti směrnic, ale zároveň i konkrétní návrhy, které povedou k lepší ochraně přírody.

Co je to Thunderclap?

Thunderclap je on-line nástroj určen především pro lidi využívající sociální sítě, který nám umožňuje sbírat vaše zprávy během několika dnů a doručit je v jednom jediném okamžiku, který jsme naplánovali na 16. května o 12:00. Bude to jako výkřik tisíců lidí. Zakřičte spolu s námi ANO pro ochranu přírody! Naši kampaň najdete zde.

Milí přátelé, děkujeme za podporu a sdílení! Děkujeme za zmíněné tetřevy, sokoly, orly, ale i za ptáka roku 2016 – červenku obecnou.

S přáním krásného jara,

Lucie Hošková

Česká společnost ornitologická

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě