Empatik není romantik

datum 1. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Co znamená být empatik? Především silný a láskyplný člověk, který léči již svou přítomností. Se svými city nakládá uvážlivě, protože často cítí, co je za vašimi záměry, slovy i maskami. Empatik Vás zná a nesoudí. Naopak soucítí.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Tedy vlastně je velký romantik, ale zároveň nedává tuto svou romantickou část kde komu najevo, neboť běžný člověk by se mohl zaleknout. Jsme odpojeni od našich srdcí, takže projevy lásky, kterou ve skutečnosti cítíme, kočírujeme, hlídáme, krotíme, neboť se bojíme, co by tomu řekli ti druzí. Jsem empatik a nebojím se to přiznat:)

Empatik (intuice, vyšší vcítění a vnímání okolí, sny a vize) - tedy ten, který cítí všechno a všechny, a proto jsem se také musela naučit "nenaciťovat". Vím, jak se kdo cítí, jaký je ve skutečnosti jeho záměr, proniknu za všechny masky a strachy a vidím podstatu. Vrstvy lidské bytosti. Nemusíte se bát, nesoudím, naopak soucítím, neboť vidím, proč a co za vaším příběhem, chováním a reakcí je.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Ale protože takto cítím, musím o to více odpočívat a jen tak být. V přírodě, v klidu a o samotě. Cítím totiž i energie v éteru, v kolektivním vědomí, v přírodě, ale i různé vrstvy a dimenze.

Kdokoliv se cítí býti empatikem ví, že musí jít do svého středu, do svého srdce a skrze tento střed pak jej energie zvenčí neovládají a nenapadají. A také lze z tohoto místa ze začátku držet svou ochranu, která se pak již děje sama. Síla v srdci probuzeného a plně integrovaného empatika je nezměrná a vychází z jeho srdce. Síla v jemnosti bytí. Nádhera, klid a radost.

Život s takovým empatikem je krásný a láskyplný, ale také vyžaduje určité ohledy. Empatik cítí, jak se zrovna cítíte, a takže se často ptá, na co myslíte, zda se něco neděje, neboť cítí změny nálad a tok myšlenek. Stačí mu odpovědět po pravdě, co se odehrává a on se uklidní a vše jde dál.

Empatik hodně odpočívá, potřebuje svůj spánek, svůj prostor pro sebe o samotě a v rozjímání. Nejlépe v přírodě či se zvířaty.

Empatik potřebuje lásku, tu, kterou dává, také dostává. Zůstává jen s partnerem, který je schopen takové lásky. Lásky bezpodmínečné, nepřivlastňovací, otevřené a vědomé. K této lásce není potřeba, aby oba partneři byli vědomý, ale aby síla a otevřenost toho vědomého byla nekonečná a nezměrná. Pak může nevědomý partner vedle takového člověka růst a měnit se. Ale ne z pozice tlaku, potřeby a vedení, ale z pozice vlastního růstu a uvědomění.

Kdo je vědomý a kdo nevědomý je otázka, na kterou neznám odpověď, neboť s mužem se kterým nyní jsem, vlastně nikdy nevím, kdo z nás je tady ten tzv. probuzený:)

Empatik je obdařen jedním z nejkásnějších darů, ale také darem, se kterým je potřeba se naučit pracovat a žít. Je důležité mít stíny a temnotu přijatou a rozpoznanou, a tím již nesoudit, nebát se, ale vždy se obracet do svého středu srdce - ke světlu. Pak se i temnota může promenit v lásku.

Je to dobrodružství, které lze zažívat z pozice lidské bytosti zvané empatik, někdo, kdo léčí už jen tím, že je ve vaší přítomnosti, někdo, kdo léčí již jen tím, že s vámi mluví, že je. Síla jeho léčení jde zevnitř jeho srdce, vedena s napojením na Zdroj.

Jsem empatik a nebojím se to přiznat:)

Autor: Život ze srdce

Zdroj zivot-ze-srdce.webnode.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico