Zdroj: Pixabay.com

Co znamená být empatik? Především silný a láskyplný člověk, který léči již svou přítomností. Se svými city nakládá uvážlivě, protože často cítí, co je za vašimi záměry, slovy i maskami. Empatik Vás zná a nesoudí. Naopak soucítí.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Tedy vlastně je velký romantik, ale zároveň nedává tuto svou romantickou část kde komu najevo, neboť běžný člověk by se mohl zaleknout. Jsme odpojeni od našich srdcí, takže projevy lásky, kterou ve skutečnosti cítíme, kočírujeme, hlídáme, krotíme, neboť se bojíme, co by tomu řekli ti druzí. Jsem empatik a nebojím se to přiznat:)

Empatik (intuice, vyšší vcítění a vnímání okolí, sny a vize) – tedy ten, který cítí všechno a všechny, a proto jsem se také musela naučit “nenaciťovat”. Vím, jak se kdo cítí, jaký je ve skutečnosti jeho záměr, proniknu za všechny masky a strachy a vidím podstatu. Vrstvy lidské bytosti. Nemusíte se bát, nesoudím, naopak soucítím, neboť vidím, proč a co za vaším příběhem, chováním a reakcí je.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Ale protože takto cítím, musím o to více odpočívat a jen tak být. V přírodě, v klidu a o samotě. Cítím totiž i energie v éteru, v kolektivním vědomí, v přírodě, ale i různé vrstvy a dimenze.

Kdokoliv se cítí býti empatikem ví, že musí jít do svého středu, do svého srdce a skrze tento střed pak jej energie zvenčí neovládají a nenapadají. A také lze z tohoto místa ze začátku držet svou ochranu, která se pak již děje sama. Síla v srdci probuzeného a plně integrovaného empatika je nezměrná a vychází z jeho srdce. Síla v jemnosti bytí. Nádhera, klid a radost.

Život s takovým empatikem je krásný a láskyplný, ale také vyžaduje určité ohledy. Empatik cítí, jak se zrovna cítíte, a takže se často ptá, na co myslíte, zda se něco neděje, neboť cítí změny nálad a tok myšlenek. Stačí mu odpovědět po pravdě, co se odehrává a on se uklidní a vše jde dál.

Empatik hodně odpočívá, potřebuje svůj spánek, svůj prostor pro sebe o samotě a v rozjímání. Nejlépe v přírodě či se zvířaty.

Empatik potřebuje lásku, tu, kterou dává, také dostává. Zůstává jen s partnerem, který je schopen takové lásky. Lásky bezpodmínečné, nepřivlastňovací, otevřené a vědomé. K této lásce není potřeba, aby oba partneři byli vědomý, ale aby síla a otevřenost toho vědomého byla nekonečná a nezměrná. Pak může nevědomý partner vedle takového člověka růst a měnit se. Ale ne z pozice tlaku, potřeby a vedení, ale z pozice vlastního růstu a uvědomění.

Kdo je vědomý a kdo nevědomý je otázka, na kterou neznám odpověď, neboť s mužem se kterým nyní jsem, vlastně nikdy nevím, kdo z nás je tady ten tzv. probuzený:)

Empatik je obdařen jedním z nejkásnějších darů, ale také darem, se kterým je potřeba se naučit pracovat a žít. Je důležité mít stíny a temnotu přijatou a rozpoznanou, a tím již nesoudit, nebát se, ale vždy se obracet do svého středu srdce – ke světlu. Pak se i temnota může promenit v lásku.

Je to dobrodružství, které lze zažívat z pozice lidské bytosti zvané empatik, někdo, kdo léčí už jen tím, že je ve vaší přítomnosti, někdo, kdo léčí již jen tím, že s vámi mluví, že je. Síla jeho léčení jde zevnitř jeho srdce, vedena s napojením na Zdroj.

Jsem empatik a nebojím se to přiznat:)

Autor: Život ze srdce

Zdroj zivot-ze-srdce.webnode.cz

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě