Ema mele maso ... Lilith v Blížencích

datum 22. 7. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Lilith opustila Býka - povodní, tornád, požárů, sopečných výbuchů a jiných demonstrativních devastací hmoty už bylo dost. A přede dvěma dny, v neděli 18. července 2021 dopoledne, vstoupila do Blíženců . Zdrží se po dobu devíti měsíců, do poloviny dubna 2022. Svou misi začíná zostra, na plný plyn, pod kvadrátem k Jupiteru, z druhé strany k Venuši a následně Marsu. Velké entrée, tak čtrnáct dní! Pak energie pozvolna klesá, než se Lilith potká se severním lunárním uzlem a v téhle vývojově poněkud stagnující době (s výjimkou Uranu všechny velké planety v retrograditě) nás razantně popostrčí vpřed. Řekla bych překvapivým až skandálním odhalením v situaci, která se zdá už zcela stabilizovaná, možná zahnívající a rezignovaná. Prásk! Expozice, která náhle mění náš pohled na ledacos. V individuálních životech i ve veřejném prostoru – již brzy ve vašem kině! První náznaky v posledním prázdninovém týdnu a pak s velkou pompou na přelomu srpna a září …
Kritický dosah působení Lilith v Blížencích míří do pohyblivých znamení, na kontakt nechť se připraví majitelé osobních planet v samotných Blížencích, dále pak v Panně, ve Střelci a v Rybách. Nekompromisním pojmenováním faktů naopak v pravý čas pomůže Lvům, Vahám, Vodnářům a Beranům.

Tak jdeme na to, pojďme se podívat, jaký to bude …

U příležitosti vstupu Lilith do Blíženců jsem na víkend vyrazila s kamarádkami, z nichž jedna – Lilith v Blížencích – se nám hned při setkání omluvila, že asi stráví poměrně hodně času na mobilu, protože nestihla nahrát na svůj business Instagram nejnovější fotky. Že si to nemáme brát osobně. My ostatní jsme se na sebe podívaly a rozesmály se. Nepamatuju si, že bych kdy Lilith v Blížencích viděla bez mobilu v ruce. A evidentně jede multitasking, dokáže chatovat, surfovat, uploadovat, telefonovat a současně sledovat, kde se co v okolí šustne. Její pozornosti neunikne nic, a to byste přitom přísahali, že se dívala na druhou stranu! Navíc je neskutečně zvědavá a samozřejmě sdílná. Tajemství? Zbláznili jste se? Tohle musím říct všem! Se zvídavostí, neřkuli vlezlostí sobě vlastní se nebojí otevřít jakékoliv téma, rozhrábne každé tabu. Je vtipná na hraně únosnosti, kdy nevíte, jestli se ještě zasmát nebo jí jednu vrazit. Skoro se zdá, že vlastně záměrně vysírá. A taky jo. Má to svá úskalí, i své výhody:

Devět měsíců, kdy bude označena, zanalyzována a světu oznámena každá skrčka, švindl, úskok a podfuk. Dobře tak! 

Lilith v Blížencích má schopnost nasměrovat pozornost do všech stran současně, pokryje komplet 360°, aniž by někde polevila či zakolísala. Vynikající pozorovatelka! Zajímavá vlastnost, nicméně pro nás ostatní může být následující období iritující, frustrující a vyčerpávající marností mentální koncentrace, protože tahle pozornost je samozřejmě fluidní, přelévá se a nezastavuje. Nemá žádný fokus. Řeč, zvuk, kontakt se na nás hrnou ze všech stran, v hlavě běží asociace bez začátku a bez konce a mozek jen kmitá nožičkama, aby stihl to tempo. Mentální vyčerpání, zpřesycení a diskutabilní výsledky nutně vedou ke kolapsu, záseku nebo k zešílení. Potřebujete sdílet? To máte špatný, všichni jsou zahlceni, nikdo neposlouchá anebo jen tak na půl ucha. Potřebujete něco důležitého probrat a protistrana je dávno někde jinde a odpovídá na cosi zcela mimo vaše zorné pole:

„Osobo, nešly tudy dvě děti?“ … „Pleju len!“ 

Lilith v Blížencích hodně mluví. Mluví dobře, plynule, s lehkostí a svěžestí. Pohotově reaguje, snadno se seznamuje, navazuje hovor raz dva. Její projev je zábavný a strhující. Fascinující. Ať mluví či píše, dokáže lidi zaujmout, nadchnout, pohnout k slzám, zkrátka dostat je tam, kde je chce mít. Byla by skvělou moderátorkou, novinářkou, spisovatelkou, bloggerkou. A často jí je. Má to jeden háček. Když se zaposloucháte a chcete poctivě přijít na to, co nám tahle Lilith vlastně sděluje, co si myslí, jaký je její postoj, zjistíte, že slova jsou jen slova a i když to skvěle zní, obsah je sotva postižitelný. Z množství novinek nám jde hlava kolem, ale informační hodnota objemu neodpovídá. Naše vlastní myšlenky, nápady, otázky, odpovědi, spekulace, úvahy a pochybnosti nám hrozí závalem a vypnout to nejde. Lilith v Blížencích tlachá a tlachá, mele páté přes deváté, urve řeč za každou cenu a nakonec nám hrábne ...

Redakční krácení je nutností. Zapnout editora a všechna data filtrovat hned na vstupu. Jinak se z toho zblázníme. 

Nutno přiznat, že Lilith v Blížencích se příliš netrápí sledováním souvislostí, dokladováním zdrojů, prokazováním pravdivosti ani domýšlením důsledků svých tvrzení. Jak nakoupila, tak prodává. Pokud snad máme zatím pocit, že všechny ty řeči o dezinformacích, fake news a hybridní válce jsou nafouknutou bublinou, s Lilith v Blížencích nám to dojde. Ono to není nové, Lilith navštěvovala Blížence dávno předtím, než vyšel na scénu internet či sociální sítě. Vzpomeňme na drby a pomluvy, na cti utrhání i zaručené zprávy na bázi „jedna paní povídala“.

Vždyť o nic nejde, to byl jen neškodný vtip. Banalita. Hm. Právě taková banalita Přivedla žebráka na mizinu

Pokud se vám dělá zle při sledování politických diskusí, okamžitě vypněte všechna příslušná média. Slizké fráze typu „údajně“, „má se za to“ nebo „dovedu si představit“ se na nás vyřinou ze všech stran. Volební kampaň je za rohem a s Lilith v Blížencích se nám bude opravdu obracet žaludek. Kinedryl budou potřebovat i ti, kdo nějak extrémně visí na dodržování termínů, slibů nebo snad dokonce na pravdě. Proboha, nebuďte umanutí! Řeč se vede a voda teče, sliby jsou chyby a jen blázen na nich staví! Lilith v Blížencích nám přinese do života pocit roztrpčení nad tím, že dané slovo už nemá váhu, někdo nedodržel dohodu, jiný porušil smlouvu, už není, nač se spolehnout …

Nerozčilujte se nad jízdním řádem, kde píšou, že autobus tu měl být před dvěma minutami a podívejte se – nikde nic! Je to zbytečný!

Lilith v Blížencích je bystrá a chytrá. Všechno pobere na první dobrou, mluví plynně šesti jazyky a nic jí neunikne, ale hádejte co? Ve svou vlastní inteligenci nevěří. Má strach, že není chytrá dost. A proto se snaží intelekt dokázat, pozvednout, upozornit na něj. Máme před sebou devět měsíců naddimenzované nadvlády mentálu. Nic proti, mám chytrý lidi ráda, ale existují i jiné, dost zásadní lidské kvality. Chytrý je kdejaký diktátor. Lilith v Blížencích intelekt přeceňuje, adoruje a vnímá jako první, ústřední a jediné hodnotící kritérium. Inteligence je chápána jako pohotová kombinatorika nad objemnou databází informací. S životní zkušeností, hloubkou či dokonce moudrostí nemá příliš společného. Vyvyšuje se nad ně.

Kdo má přístup na internet a zvládl abecedu, stává se odborníkem. Ví, jak to je. Četl to na Facebooku. Jasně že ne celý text, jen titulek a komentáře … 

Zahlcení proudem informací, které se na nás valí ze všech stran, zákonitě vede k tomu, že nedokážeme odfiltrovat balast a vybrat to podstatné, nedokážeme najít ústřední téma, přidělit mu hodnotu a té se držet. S Lilith v Blížencích budeme překvapeni vratkostí svých názorů, které kolísají podle situace v závislosti na tom, co řekl ten, koho jsme slyšeli mluvit naposledy. Zmateni se snažíme najít střed, pevný bod, o nějž bychom opřeli svůj postoj. Bohužel, Lilith nás táhne pohyblivým znamením a pevných bodů je krutý nedostatek.

Je dobré vědět, ale nestačí to. Hledejme vlastní přesvědčení. Objektivní pravda neexistuje, ale zkusme najít alespoň tu vlastní, subjektivní. 

Lilith v Blížencích se drží u břehu, na mělčině. Hloubka ji děsí. Do problémů se nepokouší proniknout, pochopit jejich vývoj a vnímat je v kontextu, udělat si vlastní mínění. Stačí, že o problému slyšela, zahlídla nadpis v novinách na stánku cestou na tramvaj. Tak hurá, pojďme to poslat dál! Povrchní plytkost se stává normou. Podobně s emocemi, žádný ponor. Lilith v Blížencích přemýšlí, analyzuje, ale neprožívá. Neinklinuje k introspekci. Rozhodně se nehodlá babrat v dojmech, prožitcích, náladách, sentimentech a citových poryvech. Od tohohle „hysterického marasmu“ je odtržena. Pro vodní a ultra senzitivní typy to bude drsných devět měsíců. Vstupujeme do období intelektuální kompenzace prožitku, nucené faktografie a racionalizace za každou cenu.

„Jak jako, že to tak cítíš? To sem laskavě netahej, tady pracujeme s pojmy ne, s dojmy!“ 

Lilith v Blížencích miluje konflikt. Asi by to rovnou takhle neřekla, ale v každém případě se do konfliktu často dostává. Nikdy vlastní vinou samozřejmě, a pokaždé jde jen o nepochopení. „Že je to proto, že jsem vlezlá a netaktní? Že neznám meze a nevidím si do huby? No tak to určitě!!! To lidi jsou divní! Tupí, uzavření, nekomunikativní. A nerozumí vtipu. Já prostě jen říkám, co vidím!“ Lilith si šťouchne a než se naděje, proud argumentace ji strhává a už to jede v kritice, v invektivách, v napadání, nadávkách a hádka je na světě. A vlastně o nic nešlo, rozhodně ne o nic velkého či zásadního, v podstatě taková blbost. Právě to je pro Lilith v Blížencích typické, s přehledem zničí vztahy mezi sousedy, sourozenci, příbuznými či kýmkoliv v našem lokálním prostoru kvůli naprosté malichernosti. Lilith už to ani nepřijde divné, to tak prostě na světě chodí. Na konci devítiměsíčního období tak můžeme sestavit vcelku obsáhlý seznam lidí, s nimiž už prostě nemluvíme.

A tak furt pryč ... Ježíš, to téma už je neúnosné. Natáhla jsem si to do hlavy a nemůžu přestat, musím seskočit za jízdy. Lilith v Blížencích ve svém mentálním extremismu naplno. Doufat, že dokončí myšlenku či větu a konečně sklapne, je naivní. Takže ji prostě utnu TEĎ, jdu si vyndat mozek z lebky a strčím ho do pračky na dlouhý cyklus máchání ve studené vodě … aaaaaach!

P.S. Ještě jedna věc: až se v noci budete vracet domů a v průjezdu narazíte na souseda tělo na tělo anebo ještě blíž s tím chlápkem, co bydlí naproti, nebuďte překvapeni, sexualita k Lilith patří a Blíženci se neostýchají. Prostě pozdravte a jděte dál. Do hovoru bych se zaplést nenechala, ačkoliv s možná pokusí vás přizvat …

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico