Zdroj: Pixabay.com

DRUHÁ POLOVINA DUBNA – TURBULENTNÍ ENERGIE, NEČEKANÉ ZMĚNY, PROTESTNÍ NÁLADY A ROSTOUCÍ IMPULZIVITA PROJEVU, MOŽNOST DESTABILIZACE NA POLITICKÉ SCÉNĚ. INDIVIDUALISMUS A MENŠÍ OCHOTA KE KOMPROMISU. FINANČNÍ TÉMATA. BOUŘE a bouřlivost projevu.

1.) Mezi 15. 4. a cca 20. 4. 2021 působí na nebi výkonostní a přetlakový kvadrát mezi Sluncem v Beranu a Plutem v Kozorohu. Jednání směřuje k věcnosti, praktičnosti, maximální efektivitě, ale často i ke zbytečné tvrdosti, mechaničnosti, vypětí a přečerpání sil. Tento kvadrát je v mnohém patový, může přinášet nějakou formu PŘITLAČENÍ KE ZDI, MEZNÍ SITUACE, KRIZE nebo v lepším případě maximální zacílení, organizační schopnosti a pracovní koncentraci. Pluto v kvadrátu se Sluncem podporuje vůli, ale současně tlačí na bolavá témata, nutí jít až na dřeň a ve znamení Berana a Kozoroha často vyvolává také určitou míru BEZOHLEDNOSTI, TÍSNĚ nebo MORBIDITY. Modelovou situací pro tuto konstelaci jsou požáry nebo zavalení.
Tento aspekt je současně doprovázen poměrně společenským a komunikativním trigonem mezi Marsem v Blížencích a Jupiterem ve Střelci, kolem 17. 4. kulminuje také přímočarý sextil mezi Merkurem v Beranu a Marsem v Blížencích. Komunikace by tedy měla běžet v tempu a transparentně a po období pragmatismu, krizí a možná i určitého vyhnití ve vztazích (Venuše kvadrát Pluto do cca 15. 4.) přechází Venuše do Býka a situace se velmi krátkodobě zklidňuje, usazuje a do vztahů může vstupovat více důrazu kladeného na hloubku a kvalitu.

Během večera 19. 4. vstupuje do Býka také Slunce, záhy se ale dostáváme do turbulentní a výbušné fáze pod vlivem Urana.

2.) Od cca 20. nebo nejpozději 21. 4. začíná působit konjunkce Venuše v Býku s Uranem, což může do vztahů vnášet individualismus, netrpělivost, potřebu většího prostoru pro sebe a také notnou paličatost a bouřlivost projevu, Merkur je ale zatím mimo dosah a malé revoluce se mohou odehrávat ve vztazích, včetně impulzivních kroků.
Po 22. 4. se připojuje Merkur a postupně nabíhá do přesné konjunkce s Uranem, takže komunikace může být velmi výbušná až třeskutá, mohou se začít projevovat protestní nálady, vzdorovité jednání, paličatost a individualismus. Konjunkce Merkura s Uranem kulminuje cca 24. 4. a napětí může růst také díky stacionárnímu Plutu v Kozorohu, které se 27. 4. po půl roce obrací do zpětného chodu. Poslední dubnovou třetinu z astrologického pohledu roste také pravděpodobnost zemětřesení, různých výbuchů, erupcí, chyb ze zbrklosti nebo nehod. Konstelace je výrazně paličatá, ale ne zcela bez empatie, Mars přechází během 23. 4. do znamení Raka a do jednání tak bude vstupovat více citu, pečujících sklonů, ale opět i emocí.

Uran navíc nekončí svoji spanilou jízdu a tato planeta spojovaná s pokrokem, průlomy, převraty nebo explozivním působením přejde do konjunkce se Sluncem, a to cca od 25. nebo 26. 4.

Epicentrum překvapivých zvratů, rezignací nebo demisí lze čekat v podstatě v okruhu zmíněného data 27. 4. 2021, kdy navíc nastává úplněk na ose Býk-Štír, ale možná už dříve za konjunkce s Merkurem, napětí by každopádně nemělo příliš ustupovat a netrpělivost může kulminovat celý poslení týden, příčemž po 28. 4. směřuje Merkur v Býku do konjunkce s černou lunou a to je teprve fičák, za současné konjunkce Slunce s Uranem. Aby nebylo přeaspektováno – Uran a černá luna v Býku zkrátka projdou sérií konjunkcí s Merkurem, Venuší a Sluncem v Býku, přičemž ještě na 1. Máje působí také Venuše v Býku v konjunkci s černou lunou a rozvolňující se konjunkce Slunce s Uranem.

Sečteno a podtrženo, poslední třetina dubna a přelom května mohou přinést velmi TURBULENTNÍ ENERGIE, PROTESTNÍ NÁLADY, ZEMĚTŘESENÍ NA POLITICKÉ SCÉNĚ, případně sérii REZIGNACÍ. Působení Uranu i černé luny dokáže být IMPULZIVNÍ a BOUŘLIVÉ, takže povětrnostní astrologické podmínky působí lehce divoce a nevyzpytatelně. V horším případě lze z astrologické perspektivy očekávat i nárůst teroristické činnosti, nižší ochotu ke kompromisu a rebelství bez příčiny. S ohledem na černou lunu v Býku v aspektu na osobní planety se mohou projevit také majetkové spory nebo orientace na materiální témata.

Možná to zní přiliš nadsazeně a třeba se dočkáme pouze jarních bouřek, bez hádek, sporů a nečekaných kotrmelců na politické scéně i v rámci soukromých životů. Pokud možno klidný a spokojený čas všem.

Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě