Dovolme si emoce

datum 24. 9. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Být vyrovnaný, sám sebou, teď a tady, s nadhledem, klidem a láskou jít životem. Zhruba toho se snažíme dosáhnout. Dříve či později však dojdeme k tomu, že do plné nádoby se už nic nevejde. Nejdřív je potřeba vše staré si přiznat, pochopit a nechat odejít. To je velmi silný proces, který stojí mnoho energie. Je to ale jediná cesta k autentickému bytí.

Doba čtení 4 min.

Cesty k sobě


No jo, chceme být ti hodní, ti vědomý, ti lepší než ostatní, ale to je cesta k zastavení. Chceme se posunout rychle dál a zažívat už jen vnitřní klid a naplnění, pak si dovolme mít emoce a propouštět je a milovat je. Jak jsem já sama propouštěla emoce s mužem se zahradou?

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Dříve jsem byla ta tzv. hodná holka. Pro každého vždy k dispozici, vždy na zavolání, pro radu, pro pomoc a pro soucitné vyslechnutí. Nesoudila, nehodnotila, podpořila. Jak již dnes víme, vystavěla jsem si takto svou sebehodnotu a falešnou moc (po-moc) nad ostatními.

Tohle všechno muselo spadnout, a tak mi do života přišly situace, které mi to pomohly odkrýt. Že to nebylo pěkné a příjemné, je asi jasné, jinak jsme to prostě ještě neuměli. A tak musely přijít scény, které mě sesadily z falešného trůnu a poslaly rovnou na opačnou stranu - do vyhnanství:) Dnes to ve mně vyvolává úsměv, ale když jste v tom, tak to rozhodně tak nevnímáte.

Ale to jsem si ještě nedovolila dávat najevo mé skutečné emoce, neboť jsem je ani nevnímala. Takže všechny ty vzteky, křivdy, lítosti, vinění se a druhých, všechny ty iluze bezpodmínečného přátelství a nepochopení ze strany druhých, ale i z mé strany, pěkně jedno podruhé a někdy i všechno najednou bylo uviděno.

No, příjemné pokoukání to nebylo, ale já byla na cestě v té fázi procesu, kdy mi bylo jasné, že tohle se děje pro mé nejvyšší dobro a dobro všech zúčastněných a jediné co mohu udělat, je to přijmout a nechat to odejít.

Spadly všechny iluze, masky a vystavěné představ o druhých i o sobě samé. Nezůstalo nic, kámen na kameni a divadlo, které se odehrávalo jakoby mimo mě, ale zároveň v mém těle, a to přes emoce. Emoce, které jsem si nechtěla předtím dovolit, neboť bych ztratila pocit té, která na sobě pracuje, která vede svým příkladem, která je tzv. nad věcí. Jaké bylo mé překvapení:)

Otevřeně - bolí to jako sviňa. Najednou se vidíte ve všech vrstvách svého bytí, svých iluzí a přesvědčení a všechno je jinak, a dokonce ve většině situací zcela obráceně. Koukáte na to, na sebe, na ostatní a říkáte si, Bože to jsme vážně tak zranění? To jsme tolik ve starých vzorcích a programech? To si neseme tolik masek a strachů? A ano jsme zranění a máme strachy.

Jsme zraněné děti, které chtějí lásku zvenčí, protože nevědí, jak ji dát sami sobě.

A tento proces se děl nejen na úrovni z okolí (sama se sebou), ale i s mužem. Měli jsme jeden večer, kdy jsme oba věděli, že přišel čas odkrytí všech zranění z minulých vztahů i z vlastních rodů (vzorců a programů) a, že je čas to všechno propustit.

Muž přesně nevěděl, co se děje, ale vedl ho vnitřní hlas. Já jsem na tom byla podstatně lépe, čekala jsem to a otevřela se tomuto procesu s tím, že již není možnost nic skrývat a všechno musí ven.

Všechny bolesti, zranění, očekávání, představy vyplouvaly na povrch. Byl to večer výměny názorů, odkrývání těch největších zranění s cílem, že je žijeme naposledy a nyní odchází, aby mohlo přijít něco nového - lepšího.

Nechápu, jak to vy muži děláte, ale když se vám žena otevře a propouští tyto emoce s upřímností a láskou, neprotestujete, jste součástí procesu, a jako byste vnitřně věděli, že je tohle v pořádku. Obdivuji se vaší upřímnosti a sdílení života se ženami, kdy jediné, co řešíte je, aby byly šťastné a spokojené, neboť tam vnímáte svou roli ve vztahu. Za to z celého srdce děkuji.

Nádherné na tomhle procesu je, že je rychlý, pokud se mu otevřete a necháte ho procházet svým tělem přes emoce, pokud dovolíte všem svým zraněním, aby byly uviděny. Ona to nejsou jen vaše zranění, ale i vašeho rodu, z minulosti, ale i z kolektivního pole. Jsou to zranění, která je dovoleno uvidět a propustit.

A v tom je to kouzlo. V tom je ten obrovský dar. Dar sebehodnoty a sebelásky.

Protože pokud si dovolíme se na sebe podívat ze srdce, tak to, co nám ukáže mysl a tělo (emoce), je něco, co už víme, že nechceme a nemusíme žít. Že pokud jsme se rozhodli pro pravdu, pro skutečnost, pro bytí ze srdce, jsme chráněni a není nic, co by nám ve skutečnosti mohlo ublížit.

Je tu jen láska a dar přijetí.

Přijetí našich zranění i zranění ostatních. Uvědomění si, co je moje a co už je okolí a já nemusím tohle žít. Stát se pozorovatelem, který bez emocí, ve svém srdci chápe, nesoudí, ale již není účasten.

Mysl se ještě bude chvíli snažit vám tam poslat myšlenky a staré vzorce, ale to už je směšný pokus, jak vás vzít zpět, kde vy už vlastně dávno nejste. Rozhodli jste se pro život v naplnění a lásce, a tam není místo pro strach, ani zranění.

A kdyby přeci jenom nějaké to zranění či strach přišly, uŽ víte, co s tím. Už víte, že je to jen hra starého systému. V tu chvíli už to není o transformaci a práci na sobě, ale o transmutaci a přeměně buněk v něco nového.

V něco, na čem jste dlouho pracovali, ale nyní to můžete žít. Svobodu a naplněné bytí tady a teď. Žijete najednou sami sebe, autentickou lidskou bytost bez kompromisů. V tu chvíli vám je jedno, co přijde, protože víte, že není nic špatně. Je jen proces, kterého jste součástí, a který jste si zvolili, protože vy nebojujete, vy nehrajete hry, vy jen jste.

Autor: Život ze srdce

Zdroj: zivot-ze-srdce.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico