Dosahuje mystické tajemství diamantu do hlubokého vesmíru?

datum 29. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Diamant je projevem luxusu a odolnosti. Také je nositelem moudrosti, duchovního osvícení a uchovatelem informací. Je symbolem čistoty a chrání před zlými duchy. Co znamená "skleněný déšť" a jaká tajemství ještě skrývá a čím prospíva nám lidem?

Doba čtení 10 min

Cesty k sobě


Uhlík znamená život, je jedním z nejvíce rozšířených prvků na Zemi a diamant je zázrak přírody. Uhlík se na Zemi vyskytuje v čisté podobě jako nerost grafit (černá tuha) a drahokam diamant, mají stejné chemické složení. Vyskytuje se ještě v mnoha dalších podobách (v kombinacích s jinými prvky). Drahý diamant, jenž bývá neodmyslitelnou součástí korunovačních klenotů, je na nejvyšší stupnici tvrdosti nerostů, levná tuha používaná jako náplň tužek na psaní je na stupnici nejnižší. Už ve starověku byly diamanty předmětem obchodování, v Indii se diamanty platilo. Diamant, průzračně čirý král drahokamů, je nejtvrdším nerostem na zemi používaným nejen ve šperkařství, kde se z nich vyrábí briliantové šperky, používá se v optice, nanobiotechnologiích, jako brusný materiál. Používá se také namísto křemíku v elektronice, pro výrobu čipů a elektronických obvodů k miniaturizaci elektroniky, obzvláště pro přístroje používané za extrémních podmínek. Pro elektroniku vystavenou záření, velmi vysokým nebo nízkým teplotám se provádí výzkum pro vytvoření nanodiamantových obvodů. Diamanty se vyrábí také synteticky z vodíku a metanu, tyto je možné využít pro zkvalitnění povrchu různých materiálů a nástrojů.

  • Diamant, který je součástí britských korunovačních klenotů, s názvem „Velká hvězda Afriky“, je největším diamantem (530 karátů) nalezeným na Zemi. Již v dávných dobách králové a panovníci věřili, že jim diamantové klenoty s krásným vzhledem, minimální péčí a odolností proti poškození, přitahují hojnost, moc a sílu.
  • V buddhismu se slovy „diamantový trůn“ označuje „bod vnitřního osvícení“ nebo „středu nekonečna“. Ale poukazuje také na sílu a „ostří osvícení“. Výraz „diamantový klín“ označuje nadpozemskou sílu (blesk diamantu), která v případě nutnosti na prach rozmetá všechny pozemské vášně.
  • Dnes jsou diamanty v podobě šperku symbolem narození, zasnoubení a různých výročí. Mimo to se diamant v kombinaci se zlatem nebo platinou také stal symbolem celebrit, které tolik milují každodenní dotek luxusu.
  • Traduje se, že diamant nebo briliant v kombinaci se zlatem dodává zářivým klenotům nesmrtelnost. To je možná pravda, ale je třeba si také uvědomit, že takový šperk si také hodně pamatuje, uchovává v sobě energii majitele, proto je zapotřebí jen s velkou opatrností kupovat takový šperk ve starožitnictví. Podobné je to se šperky předávanými v rodině z generaci na generaci, někdy je paměť rodu, zaznamenaná v takovém šperku danajským darem. (Což ovšem platí u všech klenot a jiných předmětů, například zrcadel ve starodávných rámech, pořízených ve starožitnictví.)
  • Diamanty makroskopické velikosti nalezené v Českém středohoří jsou uložené v depozitáři Národního muzea v Praze. První diamant nalezený u nás (r. 1870) byl mezinárodní komisí označen jako první diamant nalezený v Evropě.

Označení diamant – věčný kámen – pochází z řeckého „adámas“ nebo „adamantis“, přeloženo ze starořečtiny znamená nezničitelný, neporazitelný, a dost možná také „nadčasový“. Není bez zajímavosti, že Adamantis (Dragon Rouge) je název jistého magického řádu takzvané „stezky levé ruky“, praktikujícího okultismus s cílem objevování temné magie, založeného 31. prosince 1989 ve Švédsku. Mimo jiné se tento řád zaměřuje na mytologické opery a na experimentální, metalovou a gotickou hudbu. Cílem členů tohoto řádu je ideologie zvaná apoteóza neboli záměr stát se bohem, stát se neviditelným.

Cesta levé ruky určitě není cílem každého, kdo se zajímá o okultismus a „bílou“ magii“, která pracuje například s tím, že diamant rezonuje s živlem ohně a s kořenovou čakrou. Barva diamantů je průzračně bílá, vyskytují se také v jiných barevných odstínech, růžové diamanty jsou nejvzácnější. Tento přírodní klenot se třpytivou krásou, je díky svému čirému bílému světlu symbolem absolutní čistoty, je symbolem nepřemožitelné duchovní síly, světlem prostoupené hmoty a čistoty myšlenek, duchovnosti, soudržnosti, oddanosti, odvahy a síly. Je ale také symbolem bohatství a moci. Energie čirého světla diamantu a jeho oslnivý jas odhaluje a upozorňuje na „negativní vlastnosti nebo jednání“ svého majitele, a to různě překvapivými způsoby. V magii se používá jako vodič nebo zesilovač energie (pozitivní i záporné), aniž by bylo nutné tento drahý kámen dobíjet podobně jako křišťál. Používat tento drahokam k podobným účelům, například k aktivaci korunní čakry, nebo v kombinaci s poněkud temnější energií orchidejí, vyžaduje hodně opatrnosti.

Diamant, používaný výhradně jako „kámen usmíření“, slouží k odstranění energie zlých duchů a cizích vlivů, k čištění aury a zacelení trhlin v auře, k rušení geopatogenních zón, k neutralizaci jedovatých látek a zlých snů. Jako kámen s léčivou energií zvyšuje energetickou podstatu ostatních drahokamů, podporuje vytrvalost, přináší inspiraci, probouzí tvůrčí schopnosti, zjasňuje myšlení a probouzí vnitřní světlo, prohlubuje intuici, je kamenem vůle a porozumění. Briliantové šperky, vybroušené z diamantu, jejichž lesk vytváří barevné efekty, mají podobné magické vlastnosti, název briliant pochází z francouzštiny, znamená zářící nebo jasný. Diamant je kamenem Slunce. Je vhodný pro znamení Lva, Vah, Raka a Berana.

Přeměna uhlíku do podoby zářivého diamantu, zvaného „král drahokamů“ nebo „slza boha z nitra Země“

Zajímavé jsou vesmírné výzkumy, které odhalují, jak se „životadárný“ uhlík, bohatý na molekuly, které považujeme za základ života na Zemi, ve vesmírném prostoru vyvíjely. Diamant není vzhledem ke svému složení nijak chemicky složitý, jde o prvek uhlík, který známe ve dvou formách. Vyskytuje se v amorfní formě jako tuha nebo ve formě pevné krystalické mřížky jako diamant. Diamant je vlastně černý uhlík proměněný v zemském nitru ze své amorfní formy v třpytivý drahokam. Diamanty, které vznikaly před miliardami let ve svrchním zemském plášti vlivem velkého tlaku a za vysokých teplot a v žhavém sopečném magma během pomalého chladnutí sopečných vyvřelin, se na Zemi nacházejí nejen v místech, kde je možné je těžit, ale také více jak sto padesát kilometrů pod zemí. V těchto nedosažitelných hlubinách, v litosférickém podloží Země, existuje podle odhadů, na základě měření zvukových vln hornin, až biliarda tun diamantového pokladu.

V Brazílii a Středoafrické republice se v nalezených meteoritech, pocházejících z dob, kdy byla Země ještě „mladá“ a Amerika s Afrikou tvořily jeden kontinent, vyskytují vzácné černé diamanty vzniklé zřejmě při výbuchu supernovy, také u nich se předpokládá mimozemským původ, protože obsahují vyšší podíl vodíku, který se v kosmickém prostoru vyskytuje v hojném množství, na rozdíl od Země, kde je výskyt vodíku ve volné formě vzácný. Nově jsou objevována ložiska hornin s výskytem diamantů v Antarktidě, hluboko pod ledovým příkrovem na antarktickém zlomu vzniklém před sto dvaceti miliony lety. V celém vesmíru, včetně naší galaxie zřejmě existuje mnoho vesmírných objektů a tajemných planet, které se ani vzdáleně nepodobají žádné planetě z našeho planetárního systému.

Související článek: Energie Lví Brány a diamantové kódy boha Dia

Vesmír je plný diamantů, které vznikly v mezihvězdném prostoru

Platón už v dávných dobách popisuje osu světa jako diamantovou, aniž by měl představu o diamantových meteoritech bohatých na uhlík. Tyto meteority, zvané ureility, cestují vesmírem, mezihvězdným prostorem mnoho světelných let daleko, přesto některé z nich občas přistanou na Zemi. Vědci zkoumáním diamantů nalezených v meteoritech, pocházejících z asteroidů, zjistili, že v dávné minulosti vesmíru existovaly v naší sluneční soustavě protoplanety – „planetární embrya“. V těchto meteoritech byly nalezeny nanodiamanty, které v sobě skrývají prvky dalšího kosmického materiálu, z kterého se po několik miliard let formovala sluneční soustava. Nanodiamanty se podle některých teorií vytvořily v jádrech protoplanet. Kolem Slunce rotoval nejdříve protoplanetární disk z plynů, ledu a prachu, než se z kosmického materiálu zformovaly planety. Ještě před tím, než vzniklo Slunce byl na samém počátku sluneční soustavy jen mezihvězdný kosmický oblak vesmírného prachu a vodíku, který posloužil jako základ mladé protohvězdy. Z materiálu protoplanetárního disku se formovaly planety, některé zanikly a některé z nich existují do dnešních dnů, dostaly název Ceres, Palas a Vesta. Existuje teorie, která popisuje další z těchto protoplanet se jménem Theia, tato teorie předpokládá, že se Theia srazila se Zemí a z této kolize vznikl Měsíc. Podobná teorie říká, že měsíce planety Marsu Phobos a Deimos také vznikly po srážce Marsu s jiným vesmírným tělesem.

Na závěr ještě pár zajímavostí, které je možné dohledat na internetu:

Diamanty obsahoval také meteorit Almahata Sitta, který v roce 2008 proletěl zemskou atmosférou a po výbuchu dopadl na zem v oblasti Núbijské poušti. Z meteoritu, který měl v průměru asi čtyři metry bylo nalezeno několik stovek menších částí, v kterých byly objeveny nanodiamanty (miniaturní prach krystalizovaných kousků uhlíku o velikosti 0,75 – 1,1 nanometrů), jejichž vznik vědci předpokládají při formování velkých planet. Existuje dokonce planeta viditelná pouhým okem v souhvězdí Raka se jménem Cancri, u které se předpokládá, že je pokrytá vrstvou grafitu a diamantů. Také v souhvězdí Vodnáře byl objeven bílý trpaslík (pozůstatek vyhaslé hvězdy) u kterého se předpokládá, že v jeho nitru uhlík krystalizoval do podoby diamantu.

Tyto výzkumy produkují různé teorie, vědci se o vzniku diamantů ve vesmíru chtějí přesvědčit během vesmírné mise plánované na rok 2022, která nese název Asteroid Psyche, cílem této mise má být dostat se až do samého jádra asteroidu Psyche, který bývá označován také jako planetka. Existují také spekulace o nalezištích diamantů na Neptunu, Uranu a na Měsíci ve vrstvách pod jeho kamenným povrchem, někteří vědci tvrdí, že uvnitř jádra těchto dvou planet „prší diamanty“. Za obří vesmírný diamant o velikosti čtyři tisíce kilometrů v průměru je považována hvězda (bílý trpaslík) objevená v souhvězdí Kentaur, od Země vzdálená padesát světelných let, tvořená krystalickým uhlíkem (diamantem). Takovýchto hvězd a planet s grafitovým povrchem se ve vesmíru pravděpodobně nachází nespočet, podle vědců čeká za nějakých pět miliard let stejný osud také naše Slunce, až vyhasne jeho záře stane se z něj chladný diamant.

Vesmírné výzkumy poslední doby také odhalily již desítky let zkoumaný tajemný původ a zdroj vesmírného, mikrovlnného záření (zvaného anomální mikrovlnné emise), které k Zemi přichází z mezihvězdného prostoru Mléčné dráhy. Podle některých studií se zřejmě jedná o záření vycházející z vesmírných oblak nanodiamantů – mikroskopických diamantů nacházejících se ve vesmírných molekulárních mračnech tvořících se kolem budoucích hvězd. Podle „mlhovinové hypotézy“ vývojové stadium mladé hvězdy, zvané také protohvězda, prahvězda nebo globule, vzniká poté, co se mateřská mlhovina nové hvězdy, složená z vodíku, hélia a prachu, začne smršťovat.

Další výzkum v Nevadě odhalil v diamantu nalezeném na Zemi výskyt zvláštního skupenství vody, které se na Zemi běžně nevyskytuje. Jedná se o zmrzlou vodu v podobě extra hustého ledu, označeném jako „led-X“. Ve vesmírném prostoru je tento led běžný, na Zemi se vyskytuje pouze pokud je vytvořen v laboratorních podmínkách. Uvádí se, že voda může dosáhnout více než dvanácti druhů pevných skupenství, „led-X“ je jedním z nich, tato forma ledu se nachází v dalekém vesmíru. Většina planet plujících vesmírem jsou kamenné, známe nejen planety plynné, planety rozžhavené lávou, ale také v podobě ohromných ledových koulí, jako například planeta OGLE vzdálená třináct tisíc světelných let od sluneční soustavy. Vědci usuzují, že je tato planeta, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí mínus 220°C – 186°C, skutečně tvořena vodou. Za zmínku stojí také objev azurově modré planety Vulpeculae vzdálené od Slunce 63 světelných let, o které vědci usuzují, že nad jejím povrchem vodorovně „prší sklo“, což je způsobeno větry, které tam dují rychlostí 9700km/h. Skleněný déšť z roztaveného skla, které před dopadem na povrch planety tuhne, vzniká díky těmto větrům a vysoké koncentraci křemíku v její atmosféře.

Zdroj: www.psychologiechaosu.cz

Zdroj obrázků: www.psychologiechaosu.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico