Na Festivalu Evolution se dozvíte, proč byste se to měli naučit

Tělo je naším domovem i zdrojem, ale často jeho signály nevnímáme nebo je nechceme slyšet. Proč je to ale důležité, se dozvíte na Festivalu Evolution. Ten se koná o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích a kromě osobního rozvoje a alternativy zde najdete vše, co souvisí se zdravým životním stylem.

A právě zatímco o zdraví se mluví především v souvislosti se stravováním nebo pohybem, na duševní stránku se často zapomíná. To ovšem není příklad Festivalu Evolution, který stejný prostor věnuje osobnímu rozvoji i věcem, které jsou mezi nebem a zemí.

Během tří dnů budete mít možnost na festivalu poznat okolo 450 českých i zahraničních vystavovatelů z oblastí Bio styl, Zdraví, Eco World, Alternativa a Osobní rozvoj. Kromě nákupů produktů související se zdravým životním stylem – od bio potravin, přírodní kosmetiky, až po ekologické produkty do domácnosti, tvoří jeho významnou část program. Takže zatímco někdo stráví volný čas poznáváním nových produktů, jiný může zamířit již na konkrétní přednášky. A úplně nejlepší je to propojit. Energii potom můžete načerpat v připravené food zóně, která svou nabídkou uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky včetně veganů, vegetariánů nebo vyznavačů raw. V nabídce najdete i bezlepková jídla a potraviny.

Tělo jako zdroj

Je tělo naším domovem a zdrojem? Jak ho vnímáme a jak mu dokážeme naslouchat? Jak se v něm odráží, co prožíváme a potřebujeme? „Pojďme se inspirovat jedinečným psychoterapeutickým přístupem biosyntézy, která směřuje k dobrému propojení mysli, pocitů a těla s naším duchem či esencí, abychom mohli žít a pulzovat kreativně, spontánně a vitálně,“ říká psycholog a terapeut Martin Hofman ke své přednášce s názvem Tělo jako zdroj. Martin Hofman je jedním ze tří lektorů Sociální kliniky, jejímž cílem je poskytovat kvalitní terapeutické služby lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit, ale přesto na sobě chtějí pracovat, hledají změnu a uvědomují si díl své zodpovědnosti.

Jeho kolegyně Yvona Lucká a Barbora Janečková vystoupí ve společné přednášce na téma Trauma a transgenerační trauma z pohledu biosyntézy. Pokusí se nastínit odpovědi na to, kam až sahá naše tělová paměť a jak nás ovlivňují traumata, která jsme sami nezažili, ale zažili je naši blízcí. Terapeutka Eva Kolářová posluchače seznámí s tím, jak se naladit na vlnu alfa a Lukáš Zdrha, autor programu LZ hokejové školy Hra mozku – hokej pro rozvoj herní inteligence si připravil seminář na téma Jak více projevit svůj potenciál ve sportu. Podobné téma, ovšem týkající se nejen sportu, si připravili i koučové Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná. Ti na Festivalu Evolution budou mít úspěšnou přednášku Jak být rodičem parťákem.

Těšit se ale můžete i na témata věnující se zdraví, stejně jako na ukázkové lekce cvičení. V prostorách výstaviště můžete vyzkoušet tajemné a uzdravující cvičení pro ženy Mohendžodáro nebo Falun Gong, seznámit se můžete i tzv. Diamantových dechem nebo se dozvíte, jak uspořádat domov podle zásad Feng shui.

Festival Evolution, který nese podtitul „Festival pro všechny, kteří to vidí #prostejinak“, se bude věnovat také ekologii. Dozvíte se například, jak vypadá ekologická a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo-obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost. Je toho však mnohem víc. A vzít s sebou můžete i děti, pro které je připraven pestrý program a chybět nebude ani hlídací koutek a prostor pro přebalení a nakrmení nejmenších.

Více informací o festivalu najdete na www.festivalevolution.cz.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě