Hodně se mluví o výjimečnosti našeho národa, o jeho budoucí úloze při počínající transformaci lidstva, která se začala počítat s rokem 2012. Málokdo si to však umí představit – zvlášť, když kolem sebe vidíme tolik neprobuzených lidí. Jak se to ale vezme. Ono to probuzení nemusí být tolik vidět a přesto se s ním potkáváme na každém kroku. A dá se říct, že už spoustu let. Jen si to neuvědomujeme, protože ho považujeme za samozřejmé.

Možná to začalo trampingem, který spolu se vznikem samostatného Československa umocnil touhu mladých lidí po volnosti, romantice a dobrodružství, nebo po navazování nových přátelství na principu přírodního způsobu života, jenž nebyl svazován konvencemi měšťanské společnosti a umožňoval spolu se vznikem prvních osad vytváření života podle vlastních představ. Český tramping měl dokonce vliv na hudební dění a rozmach žánrů, jakými jsou folk, country nebo původní trampské písničkářství. A přestože to neměl v dobách totalitních vlád lehké, žije dodnes. Dokonce s přesahem do ekologie a ochrany životního prostředí.

V době nesvobody a nedostatku některých plodin na trhu přišel další fenomén – zahradničení a spolu s ním i chatařství a chalupářství, jež se dokázalo vymanit z dohledu systému a vedle zpestření rodinného jídelníčku, zábavy a relaxace se z něho stalo hobby se spoustou nápadů a zlepšováků, které jen ilustrují potenciál této země. Připomeňme si také naše chovatele, včelaře, ale i akvaristy nebo kaktusáře, jejichž věhlas dávno přesáhl hranice České republiky. Známí jsou třeba tím, že mají díky poloze naší země omezený přístup ke zdrojům chovného či pěstitelského materiálu, přesto dokázali zachránit nebo rozmnožit spoustu živočišných a rostlinných druhů, které směle exportují do světa.

A pak tu máme alternativní scénu, jež byla zpočátku považována za sektu podivínů, přestože vstřebávala a rozvíjela vědění ze zakázaných duchovních knih a disponovala širokými vědomostmi a schopnostmi, včetně léčitelských. A i když ji devalvovala část ezoteriků, která osvícené vědění na úkor druhých především dobře zpeněžila, převážili lidé, kteří na sobě po celou dobu dál pracovali. Díky Bohu! Zvýšila se tím duchovní úroveň a aura naší země. Začíná si toho všímat i okolní svět a za duchovními zážitky k nám nezřídka cestují lidé až ze zámoří. Proč? Protože tu cítí něco výjimečného, s čím se jinde nesetkali.

Tak vidíte. Český tramping a naši country hudbu obdivují i v Americe, akvaristi, kaktusáři a chovatelé sklízejí obdiv po celém světě, tak proč by nemohli naši alternativci (terapeuti, léčitelé, šamani a další) přijít s něčím, co rozšíří kolektivní vědomí lidstva natolik, že pohne žebříčkem hodnot? S ohledem na pracovitost a intelekt našich lidí bych se tomu vůbec nedivil. Stačí jen věřit a přiložit každý ruku k dílu.

Roman “New” Zahrádka, šéfredaktor časopisu
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png