Dokázali jsme to! Shell končí v Arktidě!

datum 1. 10. 2015
Tohle je něco, na co jsme čekali déle než 3 roky! Shell oznámil, že v “dohledné době” už se do Arktidy vrtat nevrátí. To je obrovské vítězství pro všechny Ochránce Arktidy!

Tato zpráva je sama o sobě překvapující, protože Shell se ani po dvou haváriích, protestech z celého světa, veřejném odsouzení ze strany vědců, politiků, známých osobností i z konkurenčních ropných firem nezastavil a ve svých plánech pokračoval.

Společnost Shell za urputnost, s níž se snažila ukousnout si ze zásob nerostného bohatství, tvrdě zaplatila. Přišla o obrovskou sumu peněz (přes 7 miliard dolarů), o dlouholeté partnerství s firmou Lego, o podporu amerických politiků i o poslední zbytky dobré pověsti.

Nicméně tento region je stále v ohrožení, proto vás prosím, podpořte ochranu Arktidy a pomozte nám udržet Shell tak daleko od Arktického oceánu, jak to jen jde. S vaší pomocí můžeme zastavit i další společnosti, které by se rády dostaly k arktické ropě.

Společně jsme bojovali proti Shellu přes tři roky. Obsadili jsme jejich ropné věže, mrakodrapy, benzinové pumpy, viseli z mostů, plavili se na kajacích a vyslali jasné NE těžbě snad z každého kouta světa.

Ukázali jsme, že i obyčejní lidé mohou čelit opravdu velké korporaci, a že také mohou uspět. Ropný průmysl je ale multimiliardové podnikání a my teď nesmíme v našem úsilí přestat, ani dát těmto společnostem příležitost, aby se vrátily ještě silnější.

Jak víte, Arktida je domov ledních medvědů, jedinečných narvalů, velryb grónských, mrožů a mnoha dalších druhů, jejichž život závisí na mořském ledu. Oni nemohou bránit svůj domov proti změnám klimatu ani seismickému “testování”. Ale můžeme to pro ně udělat my!

Dnes je jeden z klíčových dní pro Arktidu, který bychom měli společně oslavit. Zároveň je před námi mnoho věcí, které je ještě potřeba udělat. Věřím, že pokud nám pomůžete s financováním této kampaně za vyhlášení rezervace v Arktidě, podaří se nám ji uchránit navždy.

Obrovské DÍKY za to, co děláte pro Arktidu.

S pozdravem,

Petr Kucka
vedoucí arktické kampaně

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico