Výzvy ke zdravému životnímu stylu na nás útočí ze všech stran. Lesklé obálky časopisů přichází každý týden s novou dietou a doporučeními co jíst, ulice lemují billboardy s dokonalými těly, které vyzývají k pravidelnému cvičení. Občas si každý řekne, měl/a bych víc cvičit a lépe jíst.Komplexní přístup k zdravému životnímu stylu ovšem může vypadat jako námaha, v jednom časopise najdete několik různých doporučení, které si protiřečí. Jak tedy správně jíst? Vadí lepek, nebo nevadí? Mám jíst maso trochu, nebo radši vůbec? Kdy mám cvičit? Co je to tepová frekvence? Když chci zhubnout, mám jíst po cvičení, nebo před cvičením? Zkrátka to není tak jednoduché.

Akce Den zdraví je open air festival zdravého životního stylu, který chce ukázat, že to všechno může být hlavně zábava! Zdravý životní styl na tomto festivalu voní a výborně chutná, tančí, zpívá a zkouší všechny možné cvičební styly. Je to akce, která nám říká, užijte si krásný den, kdy se budete věnovat sobě a své rodině, něco zajímavého se dozvíte, nebo vyzkoušíte úplně nový styl cvičení. A že jsou ženy – maminky na tom hůř a jsou časově znevýhodněny? I to chceme změnit a ukázat jak nevýhody otočit ve svůj prospěch a užít si cvičení nejen sama, ale i s dětmi a celou rodinou.

Program Dne zdraví pamatuje na všechny věkové skupiny, najdeme tu nordic walking, cvičení na židlích, sebeobranu pro děti, tai chi, cvičení pro rodiče s dětmi i perský tanec. Čekají nás kuchařské workshopy a přednášky o jídle. Samozřejmě, že bude také co ochutnávat. Pro děti bude k dispozici po celý den dětský koutek.

Neméně pestrý a zábavný bude program na podiu, trapnomagii předvede Richard Nedvěd, zazpívá Leona Gyöngyösi, Hanka Kynychová, Marek Beneš vysvětlí jak si užít procházky, ale i život se svým psem, což je jen malá ukázka skvělých hostů se kterými se můžete na akci potkat.

Den Zdraví je zkrátka inspirací pro všechny, kteří se chtějí bavit, cvičit, vyzkoušet nové recepty na zdravá jídla, nebo jen ochutnávat a užívat si muziku.

Akce je pořádána MČ Praha 4 v rámci místní Agendy 21 s podporou starosty MČ Praha 4 Petra Štěpánka a zástupkyně starosty Ivy Kotvové. Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu hl. m. Prahy.

Partnery projektu jsou eliaTV, PFP, ERSI, MammaHELP, Slow Food a Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola. 5. května

Více na: http://www.facebook.com/denzdravi

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě