Dělej, přidej, zaber, běž!

datum 10. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Pokud jsme se dnes probudili brzy, měli jsme nad ránem ještě chvíli času na dokončení, dotažení a pomalý rozjezd (*). Vstávám se Sofií ještě v režimu rozespalé sebelítost, držím ji v náručí a pro utišení jí broukám largo z Novosvětské. Za hodinu se to zlomí. Říct, že nás čeká energický den mi přijde velmi nedostatečné! Dneska si můžeme nacítit Berana všemi smysly. Jakmile se Luna vynoří z Ryb a otevře vrata nového cyklu, nabere to sakra jiný grády! Co třeba Haydn (Slunko, Saturn, Merkur v Beranu) a jeho Symfonie „S úderem kotlů“? Anebo Vojenská(si to pusťte, než budete číst dál …). Už jen ty názvy pobaví!

Ale pokud si tu muziku poslechnete, uvidíte, že není čeho se bát. Je to jiné: rázné, přesné, čisté, ostré, svěží, v tempu, nic se netáhne a nic se neprolíná, žádné pochybnosti ani sentimenty, překotná jednoznačnost, radostná razance, přirozená samostatnost, odvaha nezatížená zkušeností a s tím spojená vysoká chybovost, ale komu to vadí? Tobě? No tak "se stim smiř!". Však to opravíme, a kdyby to nešlo, taky přežijeme!

Stejně tak my po celý víkend s oběma světly v mladistvém a startovacím znamení, k tomu Merkur, Venuše a Chiron. V neděli večer ještě novoluní. Obsazeno je i znamení Blíženců, Střelce a Vodnáře. Nahlíženo statistikou yin/yang vystupujeme ze stínu a hurá do plného světla, rychle na slunnou stranu hory! Včerejší odevzdaná a přijímající pasivita se lusknutím prstu převrací v dynamickou aktivitu okamžitého konání poháněného čistými instinkty. Čas akceleruje a kluše v tempu bez zbytečného přemýšlení a plánování, důležité je nezastavovat, chceme vpřed a chceme tam rychle, protože někdo musí být první! Že není důležité zvítězit? Stačí zúčastnit se? Zbláznili jste se? A kvůli čemu tu asi jsme? Každý chce vyhrát, ne? Konec umírání, začíná život! Dělej, přidej, zaber, běž! Tohle není sranda, jedeme na vítězství, buď budeš nejlepší nebo to zabal!

Samozřejmě nelze opomenout typické do sebe zahleděné sobectví, prudkou bezohlednost a neotesanost připisovanou Beranu. Ano, jsou tu jako nedílná součást startovacího balíčku. Bez těchto vlastností neprorazíte, a prorazit, prolomit blokádu současného stavu a otevřít cestu ostatním, je primárním úkolem Berana. Stabilita, komunikace, kultivace a všechny další pokročilé civilizační kompetence následují později. Takže ano, může to být drsné, může to být zraňující a místy na krev, ale je to jen nezvládnutá energie, ne zlý úmysl. A dá se na to dívat i jinak: konečně vyrážíme a TVL, na co si furt stěžujeme, kdo chce vpřed, musí zabrat a něco vydržet! Beran disponuje tvrdostí a agresivitou a během víkendu jich využije. Dnes ještě tolik ne, ale zítra už Venuše v přesném kvadrátu k Plutu, Slunce dotahuje, a i když mu zbývají čtyři dny, Luna zafunguje jako spojnice a novoluní bude mít skutečně průlomový potenciál. A o tom později, teď tu mladistvou radost a nadšení!

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico