Debriefing

datum 9. 2. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Děcka! Výpadek elektřiny, moc se omlouvám! Opravdu jsem si nevšimla toho retrográdního Merkuru! Ono to dává smysl. Zmiňovala jsem, že aktuální vyhrocená konstelace je přesně napíchnutá prakticky do všech mých neuralgických bodů. Můj subjektivní pocit z uplynulého týdne či dvou je stoupající napětí, které vygradovalo zajiskřením, trochou smradu a kompletním vyhořením elektriky ve zdi, respektive zkratem mé nervové soustavy. Takže není divu, že to vyhodilo pojistky. Nejspolehlivější ochranou v takovém případě je okamžité vypnutí mozku. Ať už vědomě (moc nepíšu) anebo nevědomky (ani si nevšimnu). Ale nutno dodat, že teď, když jsem si animací odkrokovala, kdy že se ten Merkur otočil (bylo to v sobotu), vystopovala ho do okamžiku obratu, kdy ještě túroval motor v domnění, že to urve, a přitom se ne a ne pohnout z místa, ledacos se vyjasňuje. Usmívám se. Vlastně mi ani nevadí, že jsem to prokaučovala. Jasně, kdybych byla pod kuratelou profesní komory, asi by to byl průser, takhle si prostě říkám, je to dobrý, bezpečnostní opatření fungují!
Takže, tady a teď, zpět na větev, a pojďme se na to podívat. Původně, ještě mi došlo to opomenutí, jsem chtěla napsat, že v jistém ohledu jsme z nejhoršího venku. Výraz „v jistém ohledu“ je kriticky důležitý, chrání nás před onou naivní úvahou, že už je hotovo a vymalováno. To ani zdaleka není. Ale:

Zdroj: Astropsychologie.cz

 A) Slunce už prošlo komplet celou trasu mezi Kozorohem a Vodnářem a na každém obsazeném stanovišti (Pluto, Saturn, Jupiter) ze sebe vydalo to nejlepší, splnilo úkol, získalo razítko do průkazky a postupuje dál

B) Vyvázalo se tím zároveň i ze všech vazeb vůči partičce fanoušků hostujícího týmu, kteří ho svým pokřikem rozhodně nepodporují

C) … a pro příští měsíc prochází územím, kde kromě náhodných kontaktů s Lunou po většinu času nepotká ani živáčka. Prostě pauza. Výjimkou je kontakt s osou lunárních uzlů, přesný už za tři dny, ale ten určitě pojednáme v samostatném textu. Nicméně to bude podpůrná záležitost!

D) A samozřejmě retro Merkur a jeho revize právě onoho kritického území, jež Slunce opouští.

Takže co to znamená? Znamená to, že prakticky po celý únor jedeme ve vědomé rovině na volnoběh. Aby to nevypadalo jako naprostá selanka, připusťme, že vřavou mezi Vodnářem a Býkem ještě musí projít Venuše, ale i o tom potom. V tuto chvíli se držme roviny vědomé a mentální. Slunko, v lednu tak zatížené a otloukané ze všech stran, uplatňuje svůj nárok na zdravotní dovolenou. Neodjíždí nikam daleko, předpokládám, že ho každý den znovu uvidíme na obloze, ale z jeho strany nezájem. A pro nás to znamená, že žádné další akce (pracovní, seberealizační, organizační, logistické, …) nerozjíždíme. To lze brát i jako doporučení, které se ostatně kryje s obecnými radami pro fáze retrográdního Merkuru. Nám se to teď sejde obojí. A díky retrograditě Merkuru (do 21.2.2021, obrat na 11° Vodnáře) máme skoro tři týdny na rekapitulaci toho, co se za poslední dobu událo. A že toho nebylo málo! Ono i jindy se ukáže, že je co přebírat a třídit, že se věci při podrobném ohledání jeví jinak než na první dobrou, že nový pohled vnáší světlo do poněkud nejasných situací, ale tentokrát to bude vydatné. Místo oblíbeného výrazu rekapitulace bych dokonce použila termín debriefing: rozbor mimořádně důležité události – milovníci čistoty jazyka prominou, mám to slovo ve své zásobě teprve nově a potřebuju si ho ozkoušet (merkurická hříčka, díky za pochopení), a krom toho zrovna sjíždím Homeland a tam se všichni debriefujou v jednom kuse.

Dnes je energie ještě vysoko vytažená pod rozpadajícím se kvadrátem Slunce k Marsu, ale napětí, rychlost, agitovanost a hladina asertivity budou postupně klesat. Luna ve Vahách nám v této rozkolísané době pomáhá najít a snad i na chvíli udržet potřebnou rovnováhu. Její strategické schopnosti se dobře doplňují s rovněž odeznívající konjunkcí Slunce s Jupiterem, během dne se obě světla spojí harmonizujícím trigonem a my tak můžeme využít tento čas k jakémusi alespoň přibližnému načrtnutí dlouhodobého plánu. Ten samozřejmě zůstane vzhledem k okolnostem pouze hrubým návrhem, ale určitě nám pomůže mít vizi a naději. Detaily doladíme po dokončení analýzy aktuální situace.

Tak jo. Jdeme na to!

Klára Koničarová

Zdroj: astropsychologie.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico