Beran – Aries (21. 3. – 20. 4.), živel: oheň – Berani se budou v čase Vodnáře cítit inspirováni geniálními vodnářskými myšlenkami, ke kterým jim dopomůže planeta Merkur, která bude také procházet znamením Vodnáře. Ta vedle toho přinese Beranům i témata spojená s hodnotami a jejich růstem. Slunci Beranů bude navíc velmi prospívat planeta Jupiter ze znamení Lva. Planeta Saturn ze znamení Střelce pak bude vše strukturovat do reálné podoby. Takže k Beranům začnou přicházet v tomto období nové inspirace, nové projekty a jejich následná realizace.

Býk – Taurus (21. 4. – 21. 5.), živel: země
Býci budou ve vodnářském čase konfrontováni se světem materiálním a světem čilého mentálního vodnářského pohybu. V jejich případě půjde tedy o spojení dvou energií – světa hmoty a země a světa vzduchu a myšlení. Planeta Jupiter bude současně v tomto období prověřovat Býky z filosofických témat smyslu jejich života. Teď se ukáže, jestli Býci vědí, zda dělají to, co má opravdový a hluboký smysl. To může z Býků v únoru udělat pragmatické filosofy.

Blíženci – Gemini (22. 5. – 21. 6.), živel: vzduch
Blíženci se budou v čase Vodnáře cítit jako ryba ve vodě, nebo ještě lépe – jako ryba ve vzduchu. Podporováni elementem vzduchu ze znamení Vodnáře je začnou napadat přímo gigantické plány, které díky Marsu ze znamení vodnáře dostanou navíc lehkou energii chaosu. Proto bude pro Blížence v tomto období hodně důležité, aby se pohybovali v reálném světě velmi prakticky, aby u nich vinou falešných iluzí nedocházelo během února ke ztrátám nejrůznějšího charakteru.

Rak – Cancer (22. 6. – 22. 7.), živel: voda
K Rakům bude během času Vodnáře proudit přímo veletok energie ze znamení Ryb, kde se nachází Neptun a také planeta aktivity Mars. V polovině února vstoupí navíc do tohoto znamení ještě planeta lásky Venuše. Raci se tak mohou cítit velmi posíleni těmito kvalitními vodními energiemi, které jim mohou způsobovat přímo mystické stavy vědomí. Bude to tedy období vhodné pro meditace, které se v realitě mohou projevovat zesíleným cítěním a prožíváním.

Lev – Leo (23. 7. – 22. 8.), živel: oheň
Lvi mohou v čase Vodnáře vnímat kvality tohoto protilehlého znamení. Půjde u nich v podstatě o spojení vodnářských kvalit, které se dotýkají skupin, společnosti a přátel, s lvími kvalitami, jež se mohou do tohoto celku v pohodě zařadit. Symbolem Lva je král, symbolem Vodnáře pak šašek, což značí, že se během února může dostat ke Lvům řada sebereflexí od vnějšího světa. Bude potom hodně záležet na Lvech, jaký postoj k nim zaujmou a zda je ustojí.

Panna – Virgo (23. 8. – 22. 9.), živel: země
Panny se mohou v čase Vodnáře díky seskupení planet, které procházejí znamením Ryb, snadněji naučit více prožívat samy sebe i svůj emoční svět. Panna je znamení pořádku, Ryby jsou zase světem chaosu. V únoru půjde tedy o spojení těchto dvou energií, kdy vedle sebe budou moci fungovat. Pro Panny tak nastane období, kdy proniknou blíže k sobě a ke svému vnitřnímu světu, aniž by se ve svém prožívání nějak ztrácely, anebo se jím nechaly zahltit.

Váhy – Libra (23. 9. – 23. 10.), živel: vzduch
Váhy se budou moci v čase Vodnáře konečně zhluboka nadechnout a začít volně a svobodně dýchat narozdíl třeba od prosincového období, které je svazovalo zemským Kozorohem. Nyní na ně budou blahodárně působit účinky vzdušných energií. Váhy prošly v loňském roce velkou řadou životních zkoušek a rok 2015 pro ně už nemusí být po této stránce tak náročný. Některé Váhy přesto budou ještě během února ze sebe odkládat břemena zátěží a vztahů, které na sebe v minulém období vzaly.

Štír – Scorpio (24. 10. – 22. 11.), živel: voda
Štíři půjdou v čase Vodnáře lehce do konfliktu, protože je jejich svět spojen s jistou intenzitou, zatímco ten vodnářský s lehkostí. Štíři budou mít v únoru za sebou období saturnských tranzitů, takže budou mnozí začínat znovu od nuly a měnit svoji vnitřní strukturu, což se může později velmi razantně projevovat v jejich světě. Pro Štíry to bude období dokotvování změn a energií, kterými prošli. Jupiter je navíc obdaří růstem, i když s lehkými překážkami, a planety ze znamení Ryb jim dodají záplavu citového života.

Střelec – Sagittarius (23. 11. – 21. 12.), živel: oheň
Střelci budou během února velmi intenzivně vnímat energie ze znamení Vodnáře, které je tak mohou zároveň hodně inspirovat. V jejich případě půjde o spojení vzduchu a ohně, takže myšlenkové pochody Střelců snadno pro každý podnět zahoří a dostanou velkou rychlost a náboj. Do jejich znamení  vstoupí planeta Saturn, mistrovská planeta dozrávání, takže Střelce čeká v tomto období projít zkouškami, které budou spojeny s jejich vlastní autoritou, hranicemi a vymezením se v čase a prostoru.

Kozoroh – Capricorn (22. 12. – 20. 1.), živel: země
Kozorozi budou v čase Vodnáře stále ještě v kontaktu s plutonskými jadernými energiemi, zvláště pak ti, co jsou narozeni začátkem ledna. Pluto jde vždy do jádra, buněk, podstaty a opravdovosti, a oholí doslova vše až na kost. Dokáže oloupat z povrchu všechny staré slupky a odlišit od sebe to, co je a není pravdivé, což se může u tohoto znamení začít projevovat v jeho vnitřním, ale i vnějším světě. Pokud nebudou chtět Kozorozi sami projít tímto procesem, přijde něco (nebo někdo) z venku, co tohle téma u nich otevře.

Vodnář – Aquarius (21. 1. – 20. 2.), živel: vzduch
Vodnáři budou ve vodnářském čase jako doma. Slunce totiž projde jejich znamením, stejně jako planeta Merkur, takže budou posíleni neuvěřitelnou mentální energií. Do poloviny února u nich bude přítomna i planeta Venuše, což otevře témata spojená s láskou. Spojení lásky a svobody, tedy energie spojené s Venuší ve Vodnáři, začne z opozice prosvěcovat Jupiter ze znamení Lva, takže budou Vodnáři zaléváni i v osobním růstu. Lev jim navíc zprostředkuje zkušenost, aby začali dělat i něco pro sebe, ne jen pro ostatní.

Ryby – Pisces (21. 2. – 20. 3.), živel: voda
Ryby začnou v čase Vodnáře vnímat silný mentální pohyb, proto u nich nastane čas komunikace a prožívání, tedy spojení jejich vody s energiemi planet, jež se nacházejí v jejich znamení se vzdušným Vodnářem. Ryba někdy působí studeným až němým dojmem. Má spíše sociální cítění a vztah k senzitivnímu nalaďování. Pro Ryby bude tedy v tomto období důležité, aby pracovaly s realitou a nedostávaly se díky planetám Mars a Neptun do určitých stavů tranzu, nýbrž aby se vracely vždy do přítomného okamžiku.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png