ANAHÁTA je hinduistický název pro čtvrtou čakru, která představuje naše univerzální uzdravovací schopnosti, lásku, soucit i srdečnost. Její disharmonie nám může snížit regenerační schopnosti. Jak tedy harmonizovat čtvrtou čakru a čemu se vyhnout?

Mezi nebem a zemí

Čtvrtá čakra je vlastně takový most mezi nebeskými duchovními a pozemskými materiálními silami. Je to centrum naši bytosti, které nám pomáhá manifestovat věci do reality. Čtvrtou čakru lze považovat za takový čistý součet našich duchovních i materiálních energií.

Čtvrtá čakra pro nás představuje témata soucitu, lásky, uzdravování a rozhodování se srdcem. Z fyzických orgánů má na starosti srdce, oběhový systém, kůži, ramena, paže, plíce a bránici. Proto jestli máme problémy s těmito orgány, tak bychom se měli soustředit na témata této čakry a snažit se o nastolení harmonie.

Jak vzniká disharmonie čtvrté čakry a jak ji harmonizovat?

Disharmonii čtvrté čakry poznáme velmi jednoduše. Pokud v sobě cítíme hodně zášti, nenávisti, jsme vzteklí, bezcitní, uzavření, trpíme zármutkem, jsme zoufalí nebo egoističtí, tak máme čtvrtou čakru v disharmonii.

Je velmi nutné si uvědomit, že zde jde o harmonii, proto přemíra soucitu, otevřenost a láskyplnost taky není dobrá. V takových situacích se stáváme velmi zranitelní a dovolujeme ostatním, aby z nás vysávali naší životní energii.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít, ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování neproudí do energetického centra dostatek energie a při přílišném otevření z něj zase energie odchází.

Meditační cvičení

Pro téma čtvrté čakry se musíme řádně naladit, jelikož se zde otevíráme celému světu a všemu živému okolo nás. Pro meditační cvičení si můžeme lehnout zády na zem nebo si sednout do tureckého sedu a zády se opřít o zeď, ať jsme rovně. Pro obě polohy je velice výhodné mít pod sebou deku nebo polštář, na kterém můžeme sedět.

Pro začátek meditace zavřeme oči a zklidňujeme náš dech pravidlem výdech je 2x delší než nádech. Tím zklidníme naši tepovou frekvenci a dostaneme se do začátku transu. Jakmile jsme uklidnění, tak se mentálně v představách zaměříme na oblast středu naší hrudi ve výšce srdce. Zde vidíme zelenou zář, která má ve svém středu krásné bíle malinkaté světlo. Postupně si představujeme, jak ono malinkaté světlo se svou zelenou září okolo sebe neustále roste s každým naším nádechem. Posléze si ve své imaginaci představíme, jak jsme na zelené louce nebo v jakémkoliv lese během slunného letního dne a je nám příjemně. Postupně se snažíme spojit se vším tím životem okolo nás. Všímáme si, jak se veškerý život rodí, žije a pak zaniká, aby vznikl zase nový. Pozorujeme čistotu a nevinnost celého tohoto cyklu.

Posléze si můžeme představit, jak jsme na vyprahlé poušti právě v čase, kdy na suchou půdu dopadá z nebe krásná zelená kapka, která po svém dopadu oživí celou přírodu lesa či louky okolo nás z předchozí představy. Cítíme univerzální spojení a lásku s celým tímto světem.

Pro probuzení z meditace začínáme postupně zrychlovat dech a posléze otevřeme oči.

Strava

Pro harmonizaci čtvrté čakry můžeme užívat veškerou zelenou a listovou zeleninu jako je špenát, kapusta, zelí, rukola, polníček, cuketa, brokolice, hrášek, chřest apod.Z koření můžeme použít koriandr, mátu, oregano, petržel, rozmarýn, matchu, tymián, pelyněk a bazalku.

Díky dnešním novým technologiím také můžeme užívat skvělé přírodní produkty, které nám zároveň doplňují spoustu živin. Mezi takovéto super potraviny pro harmonizace čtvrté čakry lze zařadit Chlorellumladý ječmen, mladou pšenici a Spirulinu.

Harmonizace skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Témata čtvrté čakry velice úzce souvisí s otevřeností či uzavřeností vůči okolnímu světu a s naší vlastní psychickou i fyzickou regenerací.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • soucit
  • umění milovat i ty, kteří nám ublížili – naučit se odpouštět
  • rozhodovaní se srdcem
  • touha pomáhat druhým
  • více využívat dotek i cit

At už se snažíme odpoutat od zemských energií a věnovat se duchovní práci nebo se naopak potřebujeme více uzemnit, tak čtvrtá čakra je hlavním průsečíkem na této cestě, který bychom neměli minout.

Jednoduše se někdy otevíráme okolnímu svět až příliš a někdy jsme naopak doslova uzavření a nevnímáme dobro okolo nás.

Tak jako tak, určitě bychom se měli mít rádi takoví, jací jsme, i všechny ostatní okolo nás.

Nikoho neodsuzovat, ale snažit se ho pochopit, avšak nesnažit se zbytečně pomáhat lidem, kteří nás jen vysávají a parazitují na nás.

Zdroj: http://www.energiezivota.com


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png