Úterý, Únor 25, 2020

Co znamená sebeláska?

933

Termín často skloňovaný, bohužel stále podceňovaný a nezřídka špatně pochopen. Někteří si sebelásku spojují se sobectvím a domýšlivostí, ale dovolte mi, abych vám přiblížila její kladné stránky.

Když se rozdělí slovo sebe-láska na dvě části, je vidno, že se jedná o lásku k  sobě, ještě lépe o vnímání sama sebe s láskou.

Sebeláska je základ pro to, abychom mohli milovat i druhé. Jedině ten, kdo miluje sebe, miluji i druhé, přímo to se sebou souvisí, tak prosté to je.

Láska, každý po ní touží, oslavuje ji a hledá ji na každém svém kroku. Většinou si pojíme s citem k ostatním lidem, ale proč se bojíme cítit lásku sami k sobě? Sebeláska je schopnost přijímat sebe bez podmínek, umění se pohladit, podpořit a dát si vše, co čekáme, že nám dají druzí.

Jak často se chválíte? Kolikrát denně se umíte ocenit? Pochválit se, že jste dnes příjemně vstali, byli pracovití a stihli uvařit večeři? I naprosto běžné činnosti či situace mohou být důvodem pro dobrý pocit. Každý takový dobrý pocit, který ze sebe máme, zvyšuje naši hodnotu. Sebehodnota určuje výši našeho sebevědomí, odvahy a zrcadlí to, co si k nám druzí mohou dovolit.

Představte si, že byste sami k sobě přistupovali jako k dítěti nebo kamarádovi, uměli byste být také tak hrubí a kritičtí jako sami k sobě? Určitě neříkáte ostatním, jak jsou dnes oškliví, tlustí nebo že stojí za nic, ale sobě to vnitřní kritik ve vás opakuje stále dokola, je to tak?

Člověk, který se má rád si nenechá ubližovat, umí říkat NE beze strachu, líbí se mu vlastní tělo, lichotky jsou mi příjemné a nemá problém dát přednost svým potřebám před druhými. Řídí se heslem: Čím více lásky dáváš, tím více dostáváš, a také tím více ti zůstává.“ Dává lásku druhým, ale i sobě a ví, že jinak bude prázdný a bude závislý na lásce od druhých.

Jak ale nastartovat zvyk oceňovat se místo výčitek?

Takovým milým a zázračným slůvkem je: dovoluji si. Dovolte si být na sebe hodní a láskyplní. Dopřejte si ten luxus toho, že si budete největší oporou a parťákem. Uvolněte všechna MUSÍM, nalaďte se opět na pocit, že jste dokonalí, takoví, jací jste.

Zdroj: http://www.sebe-laska.cz/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě