v letním období taje arktický led čím dál víc a lední medvědice musejí plavat stále dál a dál, aby sehnaly potravu pro svá mláďata.

Firma Shell přesto v honbě za ziskem plánuje další invazi do Arktidy, bez ohledu na obrovské riziko, které hrozí celému křehkému ekosystému v případě ropné havárie.

Podpořte ochranu Arktidy právě teď a pomozte zastavit Shell, dokud není pozdě.

V minulých šesti týdnech napsalo tři čtvrtě milionu lidí firmě LEGO, aby ukončila spolupráci se Shellem. A co s tím má LEGO společného? Shell využívá tuto oblíbenou značku k propagaci, aby si vylepšil pověst. S pomocí tohoto špinavého triku chce získat povolení těžit ropu v extrémních podmínkách arktických vod.

LEGO stále odmítá ustoupit a říká, že jde o problém mezi Greenpeace a Shellem. Tak to ale přece není.

Jde o spor těch, kteří chtějí chránit budoucnost našich dětí a těch, kterým je lhostejná. Mezi těmi, co si uvědomují následky měnícího se klimatu a těmi, co strkají hlavu do písku a snaží se z nich profitovat. Mezi těmi, co jsou ochotni postavit se za správnou věc a těmi, co si nad zodpovědností umyjí ruce. Na které straně jste Vy?

Víme, že Shell se jen tak nevzdá – ale to my také ne. Arktida za to stojí.
Přidejte se k nám a pusťte se s námi do dalšího kola. Budeme pokračovat, dokud nevyhrajeme!

Protesty se rozšířily po celém světě. Dokonce oscarová herečka Emma Thompson se s námi v srpnu vydala do Arktidy, aby kampaň podpořila. Podpořilo jí v tom mnoho přátel, mezi nimiž i například Hugh Grant, Gwyneth Paltrow, Tom Hanks nebo Russell Crowe.

Přesto LEGO stále podporuje Shell a Shell stále plánuje těžit v Arktidě ropu. S každým dnem riziko ropné havárie v Arktidě vzrůstá. Led v Arktidě taje a čas je proti nám.

Proto Vás potřebujeme. Podpořte Arktidu ještě dnes.

S pozdravem

Dominika Moulíková
asistenka arktické kampaně

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png