Co přinese zářijový úplněk ve znamení Ryb? Kreativní nápady, ale i vzduch nabitý emocemi a přecitlivělost

datum 2. 9. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Úplňek ve znamení ryb s sebou nese přecitlivělost, romantické naladění i konfliktní situace. Vlna citlivosti nás může rozněžnit, ale také způsobit přehnané reakce při nesouhlasu či rozhodování. Pokud můžeme, reagujme v klidu a zásadní rozhodnutí udělejme až za pár dnů. Hýčkejme svou mysl i naše tělo a předcházejme chmurám. Dělejte si malé radosti a sněte o vašem štěstí. A víte, co znamená kukuřičný úplněk?

Doba čtení 4 min.

Cesty k sobě


Zářijový úplněk zvaný kukuřičný bude tentokrát ovlivněn emocionálním, soucitným a intuitivním znamením Ryb. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

Zářijový úplněk ve znamení Ryb nastane 2. září ráno, přesně v 7 hodin a 21 minut. Jeho vliv ale můžeme pocítit už přibližně tři dny předtím a také několik dnů poté. Po srpnovém úplňku v hravém a svobodomyslném znamení Vodnáře, který vzbuzoval v mnohých touhu více se bavit a užívat si radostí života, přinese ten zářijový velkou přecitlivělost, emocionální výbuchy a u někoho možná i sklon k depresím. Na druhou stranu to bude ideální období pro různé kreativní činnosti nebo kulturní zážitky.

Zářijový úplněk je celkem zásadní, protože Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu a je to zároveň jediné astrologické znamení, které v sobě nese něco ze všech jedenácti předešlých. Tento úplněk uzavírá úplňkový rok a otevírá ten další. Měli bychom tedy ten starý uzavřít, uklidit si sami v sobě, uzavřít to, co nám nic nepřináší nebo nám nevyhovuje, abychom nový úplňkový rok mohli začít s čistým štítem.

Kukuřičný úplněk

Podle starých indiánských tradic se zářijovému úplňku říká kukuřičný. Právě v tuto dobu se na polích sklízela nejrozšířenější plodina Ameriky – kukuřice. Přinášela lidem hojnost a pomáhala jim upevňovat rodové vazby při společné práci.  Někdy se zářijovému úplňku také říká ječmenový nebo také sklizňový. Letos ale tento název přísluší úplňku říjnovému, protože sklizňový úplněk je vždy ten, který je blíže podzimní rovnodennosti (říjnový úplněk nás čeká 1. října).

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Úplněk v citlivých Rybách

Vodní znamení Ryb, kterému vládne planeta Neptun, je charakteristické velkou fantazií, citlivostí a intuicí. Lidé narození v tomto znamení bývají velmi emocionální, vše prožívají s velkou intenzitou. A právě zjitřené emoce mohou v době zářijového úplňku dolehnout na nás všechny. Na řadu věcí, které bychom jindy prožívali celkem v klidu, můžeme reagovat přecitlivěle, mohou v nás vyvolávat velké emocionální výbuchy. Někteří lidé mohou jednat až hystericky. Je tedy dobré si právě v době kolem úplňku své reakce trochu ohlídat, nereagovat ukvapeně. Raději se nejdříve trochu uklidnit, počítat do deseti a pak teprve jednat. Pamatujte, že některá slova už nejdou vzít zpátky. A připravte se na to, že nejen vy, ale i vaše okolí může reagovat trochu jinak, prudčeji nebo podrážděněji než jindy.

Zostřené vnímání pocitů svých i lidí kolem nás může vést k různým neuváženým krokům a rozhodnutím. Proto pokud vás čekají nějaká důležitá rozhodnutí nebo debaty o zásadních věcech, počkejte s nimi ještě několik dnů, až energie úplňku v Rybách pomine a bude vhodnější čas.

Pod vlivem znamení Ryb mají lidé také tendenci více se zamilovávat. A když s vámi cloumá láska, můžete dělat různá neuvážená rozhodnutí. I proto v tomto období vzniká více nevěr. Pozor na to.

RYBY – CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ

Choďte za kulturou a tvořte

Znamení Ryb je také charakteristické svou kreativitou. Doba kolem zářijového úplňku bude tedy velmi přát všem tvůrčím činnostem. Nebojte se pustit do něčeho, co vás baví a o čem sníte, využijte svých jedinečných schopností. Může to mít budoucnost a můžete v tom být úspěšní. Bude to i velmi vhodná doba pro různé umělecké prožitky, návštěvy koncertů, divadel, výstav, čtení knih.

V době kolem úplňku bude důležitá i naše intuice, které bychom měli více naslouchat a řídit se jí. Snažte se také vnímat více než jindy, o čem se vám zdá ve vašich snech, které mohou být v tuto dobu i velmi živé. Jen pozor na to, abyste se úplně neuzavřeli do sebe a neutekli úplně od reality.

Pečujte o své nohy

Znamení Ryb ovlivňuje především chodidla, prsty na nohou a také lymfatický systém. Snažte se proto v době kolem úplňku věnovat intenzivnější péči hlavně dolním končetinám. Vhodná je masáž chodidel i celých nohou, pedikúra, akupresura, chůze naboso. Protože jsou Ryby velmi citlivé znamení, pamatujte, že vše, co necháte v tuto dobu působit na své tělo, se projeví mnohem intenzivněji, v pozitivním i negativním slova smyslu. A protože jsou Ryby vodní znamení, vhodné je také plavání, procházky kolem vody, relaxace někde u potoka nebo řeky a poslouchání zurčení vody. Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. Alkohol (a také jiné návykové nebo povzbuzující látky) v tyto dny zcela vynechte, hrozí vznik závislosti.

Nedoporučuje se kupovat si v tuto dobu nové boty, mohly by vás tlačit. A také není dobré stříhat vlasy, protože slábnou a mohou se tvořit lupy.

Přivolejte si štěstí

Protože v době kolem úplňku v Rybách mohou mít lidé pochmurnější náladu, je dobré si zkusit přivolat štěstí. Známá astroložka Martina Blažena Boháčová doporučuje udělat si svého anděla štěstí, pokud na anděly alespoň trochu věříte. Můžete si ho představit podle vaší fantazie. Je to na vás. Ale uvidíte, jak vás jeho krásné a čisté energie budou posilovat. Kdo nevěří na anděly, může si vytvořit jiný symbol, který mu přináší pocit štěstí. Vhodné jsou i talismany. U nich je dobré vědět, že když talisman ztratíte, neznamená to, že od vás odchází štěstí. Je to proto, že potřebujete svůj talisman vyměnit.

Autorka: Anna Kopečková

Zdroj: zeny.iprima.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico