Co je nového v roce 2021?

datum 17. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Zkusme se na ten nový rok podívat z jiného úhlu pohledu. Z úhlu pohledu, kde nový rok vlastně neexistuje. Pojďme se na něj podívat z toho úhlu pohledu, kde nejsou již programy mysli, kde tedy ani nemůže být předpověď toho co nás čeká a nemine.

Zkusím nabídnout jiný úhel pohledu k novému roku a třeba si tento článek přečte mysl již unavená, která vnímá, že skutečné probuzení musí být jednoduché a obyčejné, a že se týká nás všech než jen nějakých vyvolených.

Když nahlížíme na druhé s hodnocením, jsme v tu chvíli odděleni od celku. Neboť hodnocení je právě ten ukazatel, který říká, pokud nevnímáš všechno jako to, co se jen děje bez hodnocení a souzení, jsi sám oddělen od celku. A ve skutečnosti jsi ty tím celkem, tou jednotou, takže vlastně hodnotíš a soudíš sám sebe.

 

 

 

 

 

Když si myslíme, že musíme něco udělat proto, abychom se probudili, jsme uvězněni v představě o tomto dělání. Jsme ztotožněni s myslí a není proto možné dojít probuzení, neboť ještě nedošlo k přeměně energie v jednotu (celek). Proto nedělejme nic a nechme to samo, ať se to děje.

Když stále toužíme po tom, dojít probuzení, vysvobodit se z programů mysli, sdělujeme tím samotnému principu, že máme odpor a tím vytváříme odpor pro samotné probuzení, neboť to se děje samo, bez našeho přičinění, bez lpění, očekávání a touhy.

Když si myslíme, že něco víme, že něčemu rozumíme, jsme stále v mysli a nevnímáme, že probuzení se neděje přes mysl, přes rozum, přes vnímání toho, jak to má být, jak to je, ale děje se to samo bez nás a naší mysli.

Když si myslíme, že jsme pozorovatel, že jsme tím, co pozoruje, není možné dojít probuzení, neboť v tom případě jsme pozorovatelem, ale nemůže se stát probuzení, neboť to je vším a zároveň ničím, ve skutečnosti není nic, takže ani pozorovatel.

Když si myslíme, že jsme, nebo že jsme dokonce tím dějem, pak i toto je iluze, neboť není nic jako děj. Jen se to děje, ale i to je iluze.

I když to, co se děje, nazýváme dějem, tak jediné, co o tom můžeme říct, je to, že se to ve skutečnosti neděje. Že je to paradox, je, pokud to chápeme myslí, ale pokud to je vnímáno za myslí, pak tam žádný paradox není ani nemůže být.

Takže co můžeme udělat proto, abychom se v novém roce probudili?

Nemůžeme udělat vůbec nic, když říkám nic, myslím tím nic. Nemusíme chodit na semináře, nemusíme nic čistit, nic odžívat, nic měnit, nic řešit, nic vědět, nic dělat, neboť se to všechno děje samo. Pro některou mysl bude toto zjištění osvobozující a pro některou to bude ještě nepochopitelné a vyvstane spousta "ale". Tak pro tu mysl s "ale", není určen tento text, tato mysl půjde ještě svou vlastní cestou. Ale děje se to samo, takže možnost má každá mysl😊...

Jsme jen energií, celý náš projevený svět je energie - i zvířata, rostliny, vesmír, Slunce, stůl, podlaha, domy, auta, zkrátka všechno. Není nic, co by nebylo touto energií. Je to projekce, energie v pohybu. A tato energie není ničím.

Není tu tedy žádný reálný svět, jen projekce projeveného světa a tato projekce tento děj se děje sám od sebe a podle svých pravidel. My nemůžeme nic změnit, nic řídit, ale jen přijmout, že se tak děje. Že naše projekce je taková, jaká je, není dobrá ani špatná, prostě jen je, ať je jakákoliv.

A tak předpověď na rok 2021 je, že žádná předpověď není, je jen to, že se to děje. Není důležité, jaký bude rok 2021, ale je tu možnost přijmout v roce 2021 život takový jaký je. Iluze pokračuje a není na nás to změnit, děje se to samo.

A v tomto stavu absolutního přijetí skutečnosti se stává přeměna energie skrze nás a život se stává naplněným. Naplní nás nepodmíněná láska ke všemu a ke všem. Bez toho, aniž bychom proto cokoliv udělali, stane se to samo.

 
Mahulen Tereza Kisir
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico