Co dělat, když je pro mě těžké "hledat odpovědi v sobě"?

datum 13. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

V současném internetovém světě na nás prší spousta moudrých citátů a doporučení, jak používat své spirituální Já pro vědomé tvoření svého života.

V mnoha případech dojdete k podobnému závěru - 
"Hledej odpovědi v sobě." 
"Všechno už v sobě máš" 
"Nalaď se na své srdce / intuici / Vyšší Já a odpověď Ti přijde sama". 

To je sice všechno krásné, ale stále žijeme v člověčím těle, vybaveni zcela člověčí myslí. Naše mysl nás občas dokáže dostat do prekérní situace. 
Například do pocitu, že nic neznamenáme. Že nejsme ničeho hodni. Že budeme "dost dobří" pouze v případě, když někdy v budoucnu dosáhneme svých snů. 

Když jsme chycení v těchto myšlenkách a pocitech, zdá se skoro nemožné hledat odpovědi v sobě. Jak to mám udělat? - běží nám hlavou. Jak mám hledat odpovědi v sobě, když všechno, co cítím, jsou nepříjemné emoce? Jak mám věřit tomu, že "kdesi uvnitř" je Zdroj, který mě bezpodmínečně miluje a zná všechny odpovědi?

Nebo oblíbená otázka: Co když žádné odpovědi neslyším? Jak můžu důvěřovat něčemu, co pro mě není jasné a zřejmé? 

Sama tyhle situace moc dobře znám. Člověk nejvíc touží po Spojení s Duší (případně se svým Zdrojem, božstvím - nechám na Tobě) ve chvílích, kdy se cítí nejvíc oddělen. 
Ve chvílích, kdy se mu zdá, že žádné Spojení snad ani existovat nemůže. Že dostat se ke Zdroji je nekonečná práce a spousta let dřiny. 

A v tom je právě Tvé mistrovství. V okamžiku, kdy si uvědomíš, že se nacházíš ve víru emocí a strachů, a chceš hledat odpovědi pomocí napojení na sebe, už máš z půlky vyhráno. 

To, co mně v takovou chvíli pomáhá, je navrátit se do Přítomnosti, a v ní si chvilku pobýt. 

To je sice hezké, ale jak prakticky na to, když jsem právě teď úplně bez sebe stresem? 
Způsobů je spousta a Ty máš jistě ten svůj. Mně osobně nejvíc pomáhá si na chvilku sednout, a uvědomit si, že mám tělo jen půjčené. Všechny myšlenky, pocity, strachy a naděje jsou sice tady, ale nejsou mnou. Chvíli dýchám, a soustředím se na své tělo. Pozoruji své myšlenky i pocity, a vždycky když mi nějaká řekne - "Ještě nejsi dost dobrá. Ještě musíš udělat dvacet dalších věcí, než si budeš moci dovolit jen tak spočinout..." tak jí řeknu "dobře, ale já jsem Teď a Tady". 
Chce to trochu cviku. Naše emoce umí být velmi silné. Zejména, pokud jste empatičtí a vedle svých emocí máte tendenci brát na sebe ještě ty od lidí kolem. Někdy nám naše ego sehraje krásnou podívanou. Třeba nám ukáže, proč přesně jsme nemožní a nikdy se nám nepodaří to, co si přejeme.
Nebo nám vysvětlí, že za všechno v našem životě může někdo tam venku - vláda, rodiče, partner... A jediným cílem těchto myšlenek a strachů je, abychom se s nimi identifikovali. Abychom jim dali za pravdu, a řekli - "ó ano, já sám nejsem silný, to ty máš pravdu a proto ti svěřuji svoji sílu". 

Nejrychlejší cestou je tedy s těmito myšlenkami a pocity nebojovat, nebránit jim, ale zároveň jim ani nedávat důležitost. 

Zkus si to. Můžeš klidně teď a tady vstoupit do svého těla, a každé myšlence a pocitu, které se vynoří, říct (v hlavě, nebo svojí energií) - děkuji, já jsem Teď a Tady. 

Pokaždé, když se Ti to povede, poroste Tvoje vědomí vlastního Bytí. Najednou si začneš uvědomovat, že nejsi svými myšlenkami a pocity, že jsi tím velkolepým Jsoucnem za nimi. 
A v tom Bytí (které je mimochodem velmi pohodovým místem k životu) začneš nacházet odpovědi na své otázky. Buď  ale připraven/a na to, že většina odpovědí bude mnohem uvolněnější, a laskavější k Tvé osobě, než bys čekal/a. 

Skoro jakoby se Tvé skutečné Bytí otázkami a odpověďmi ani moc nestresovalo. 

Přeju v roce 2022 hodně lásky a Vědomého bytí! 

Veronika Wildová 

Více o autorce a její podpoře pro vás, najdete na www.veronikaheavenwithin.com

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico