Citová zranění? Ta nezmizí ... rozhodně ne sama od sebe

datum 26. 6. 2022

Tak jo, Slunko si po vstupu do nového znamení rovnou vyžádalo den na rozkoukání a pro tuto chvíli se odpojilo. Ale nebojte, zítra už znovu na scéně a rovnou se přidá k momentálně nejkritičtější vazbě horoskopu. Tou je starý známý kvadrát mezi Lilith v Raku a Jupiterem v Beranu. Takže, jak to říct – co do formy, nic nového: pořád totéž téma rodinného příkoří, vytěsněných stesků, nedotknutelných tabu, do značné míry oprávněných pocitů nespravedlnosti a nevyřčených křivd. Co do objemu toho bude víc: kvadrát Lilith x Jupiter nám dlouhodobě drží háky a Slunce čerstvě s pověřením výkonného ambasadora ve věcech domova, rodiny a péče zafunguje coby katalyzátor.Načasování? Začínáme zlehka už od zítřka. Senzitivní typy už na svém vnitřním seismografu cítí první záchvěvy. Osobně jsem si to celé sjela dost naostro už dnes v noci, takže úkol bezpečně detekován (možná se ještě něco přidá), teď jen projít tím procesem.  Krok za krokem se v průběhu celého víkendu přibližujeme epicentru až k přesné konjunkci Slunce s Lilith, k níž dojde ve středu 29. června 2022. A nejen to, konjunkce bude posílena přítomností Luny, což znamená -? Otázka za 500 bodů -? Bingo! Novoluní v Raku! Emoční reset! A to není všechno, k novoluní dojde právě ve chvíli, kdy se Neptun v Rybách obrací do retrogradity. Čeká nás vskutku ohňostroj citového pohnutí a gejzír citových výlevů stříkajícího do všech stran!

K vyhrocení konfliktu dojde na ose moje individuální já a právo na sebevyjádření (Jupiter v Beranu)versus moje sounáležitost s rodinou, bytostné spojení s mým kořenovým systémem, s těmi nejbližšími z nejbližších (Slunce a Lilith v Raku), s nimiž jsme spojeni mimořádně silnými a často velmi problematickými vazbami, které nás – v dobrém či ve zlém – stále vyživují. Anebo paralyzují. Vazbami, jež si mnohdy idealizujeme, protože jinak bychom to prostě nedali. Vazbami, z nichž bychom – kdyby nešlo o rodinu – často dávno vystoupili, odsekli se a zapomněli … jenže ono o rodinu jde, žádné odseknutí se nekoná a zapomenout nelze. Zbývá se do toho pořádně opřít a důkladně proklestit alespoň část těch historicky vyvinutých, porůznu pokroucených a dlouho neproklestěných vztahů, které se zdají být dávno passé, avšak svým zásadním poselstvím, svou pulsující energií stále zásadním způsobem ovlivňují náš současný život.

A pozor, nejsme to jen my, kdo má na srdci hořkost a potřebuje ji vykřičet do světa! I my sami se jistě dozvíme, komu jsme ukřivdili, koho zranili, komu jsme šlápli na kuří oko! Nesnažme se v celém procesu hledat logiku, nesnažme se jej objektivizovat, pochopit a vysvětlit. Zároveň tedy není na místě sdělení adresovaná nám samotným bagatelizovat, zesměšňovat nebo smést ze stolu … Ve hře je Lilith se svým nárokem na výbuchy ryzí iracionality a celé novoluní se odehraje ve vrcholně subjektivním znamení Raka. To celé pod tlakem Jupitera, miláčka publika, o němž můžeme říci mnoho dobrého, ale rozhodně si nenalhávejme, že zná míru a dokáže věci udržet v rámci rozumných mezí. A k tomu Neptun v bodě obratu a naše dočasná neschopnost vidět realitu kriticky a konstruktivně.

Tak jo. To je výhled. A nad tím vším dnešní agitovaná Luna v Beranu v konjunkci s Chironem tamtéž. Pravidelný dotek v místě našeho nejhlubšího zranění. Kontakt s bolestí, jež se k nám vrací. S bolestí, s níž si nevíme rady. S bolestí, kterou jsme tolikrát ošetřili a přesto se znovu ozývá. S bolestí pramenící hluboko v dětství, v rodině, doma … to zní skoro jako předehra. OK. Hlavní dějství nás čeká. A nenechme se mýlit, úkolem není ránu rozdrásat ještě víc, ale vyčistit a v ideálním případě využít tuhle zkušenost pro další léčení. Sebe sama i druhých.

Zdroj: www.astropsychologie.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico