Turbulentní, a pro mnohé náročný rok ohnivé Opice podle čísnkého horoskopu střídá rok Ohnivého kohouta, kterému je zasvěcen rok 2017.  Ohnivý Kohout patří v čínském horoskopu mezi nekonfliktní, dobrosrdečné, ale i silně egoistické znamení. Bude takový i rok 2017 a co čínský horoskop na rok 2017 slibuje?

2017 = Rok ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu

Rok Ohnivého kohouta začíná podle čínského kalendáře dne 28. ledna roku 2017 a končí 15. února 2018. Tento rok symbolizuje především vítězství a úspěchy, kterých bude v průběhu roku dosaženo díky píli, trpělivosti a tvrdé práci. Ohnivý Kohout přináší klid rodinných a soukromých vazeb, talent, dobrodružství, objevování a překonávání nových výzev. Nadcházející rok ohnivého Kohouta přinese nové pobídky osudu, které budou vyžadovat vtip a praktická řešení. Kohout je rovněž odvážné znamení, takže dovolí lidem v životě více, ale bezpečněji riskovat. V čínské kultuře Kohout reprezentuje rovněž vymítání zlých duchů.

Rok Ohnivého Kohouta 2017 bude probíhat ve znamení spravedlnosti, odvahy a kreativity. Kombinace letošního prvku ohně, s dalším silně zastoupeným prvkem kovu, vytváří energetickou nerovnováhu a činí tak z roku 2017 rok, který se děje v napětí a není příliš vhodný ke změnám. Nejlepší čas pro případné začátky nových projektů bude napodzim tohoto nadcházejícího roku Ohnivého Kohouta.

Rok ohnivého Kohouta bude intenzivní a mocný, pokud jde o posun vpřed. Chcete-li uspět, držte se osvědčených a praktických cest k úspěchu spíše, než riskantních podniků a záměrů. V roce Kohouta budou sklízet úspěchy ti, kteří budou uznávat základní kohoutí zásady, tedy budou se držet tvrdé práce, rodinných hodnot a prvotřídních výkonů.

Charakteristika Ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu

Čínská astrologie popisuje Kohouta jako pružné, věrné, statečné, charismatické a okouzlující znamení. Kohouti mají zvláštní nadání a vrozený klid pro řešení i velice složitých problémů a potíží. Jsou také kreativní, umělecky nadaní i vtipní. Kohout vstává za svítání, proto bývá často spojován s elementem slunce a začátku nového dne. Kohout je ale i marnivý a hrdý. Je si vědom svých schopností, ale někdy je až nevybíravě předvádí před okolím, což může někdy ostatní dráždit.

Ohnivý Kohout má jednoznačné vůdčí a organizátorské schopnosti, je nesmírně cílevědomý a v práci projevuje nadprůměrnou výkonnost. Díky své přímočarosti a průraznosti většinou dosáhne svých cílů, většinou je však až příliš přímý a nebere ohledy na pocity lidí kolem sebe. Naučí-li se jednat s větším taktem, pak je schopný si splnit i ty nejfantastičtější myslitelné životní sny.

Kohout je hlasatelem úsvitu a rána. V řeckém bájesloví se praví, že Kohout má schopnost cítit, co se stane v budoucnosti. Také zrozenci roku Kohouta mívají intuitivní schopnost rozpoznat, co se stane a co přichází. Lépe než ostatní díky tomu dokáží řešit neočekávané a nezvyklé situace.

Znamení čísnkého horoskopu a rok ohnivého Kohouta

Tento rok se bude výtečně dařit zrozencům Draka. Vynikající a objevný rok čeká také Kohouty, Hady a Býky (Voly). Všechna tato znamení jsou loajální a bojovná, stálá a odhodlaná, pevná ve svých názorech.

Poměrně dobrý rok čeká tygry a potkany. Neutrální či smíšený rok mohou očekávat zrozenci v opici, koze nebo praseti. Celkem obtížný rok však čeká koně, králíky a psy.

Předpovědi pro rok ohnivého Kohouta 2017

V roce Ohnivého Kohouta bude nejdůležitější pro úspěch maximální tvrdá práce a dodržování daných slibů. Rok Kohouta bude obdobím, kdy vítězí diplomacie namísto hádek a šarvátek. Ve vztazích bude v roce ohnivého Kohouta hlavní charakteristikou rovnost a nezávislost. Kohouti jsou hrdí a neústupní, jdou si svojí vytyčenou cestou a mnohdy jsou schopni jít daleko nad rámec toho, co je od nich požadováno.

Rok 2017 bude plodný a úrodný, můžete se těšit na nové přírůstky do rodiny nebo založení vztahu a rodiny. Kohout přeje romantice a rodinné zájmy jsou pro něj vždy na prvním místě. Kohout je dobrý správce dvora a svědomitý ochránce, ale někdy mohou vyplývat různé potíže z jeho autoritativnosti a arogance.

Motta pro rok ohnivého Kohouta 2017

 • Nezapomínejte, že dobré mravy nikdy nevyjdou z módy.
 • Uděláte-li malý krok dozadu, uvidíte, že moře i obloha jsou nekonečné.

Láska a vztahy v roce ohnivého Kohouta 2017

Ve vztazích budou nejdůležitější vaše pocity a emoce. Buďte v této oblasti v roce ohnivého Kohouta vždy trpěliví. Co se týká již zavedených vztahů, v těch by v tomto roce pravděpodobně nemělo podle čínského horoskopu docházet k nějakým zásadnějším změnám.

Čínský rok ohnivého Kohouta bude přát těm, kteří byli dosud single, najít svůj životní protějšek. Naopak nebude přát mimomanželským vztahům a románkům, které většinou nebudou mít žádné výhledy do budoucna a pokračování. Navzdory napětím, které čínský rok ohnivého Kohouta přinese, bude přáno sňatkům, které budou v roce 2017 uzavřeny. Děti narozené v roce Ohnivého Kohouta budou mít hrdou a odvážnou povahu a dar kreativity i snadného rozhodování v životě. V tomto roce lze očekávat mnoho přírůstků do rodin a dětí „na cestě“.

Práce a kariéra v roce ohnivého Kohouta 2017

Ačkoliv mnoho lidí v tomto roce bude toužit po změně a úspěchu, ne každému bude hojně přáno, neboť tento rok jako takový příliš změnám nenahrává. Odměněni však budou ti, kteří značným úsilím a intenzivní prací a trpělivostí dospěli k pracovním úspěchům. Většinou se v roce Ohnivého kohouta bude jednat o osamocené a déle budované podnikatelské plány. Mnohá znamení čínského horoskopu pocítí v tomto roce příval pracovní energie, pokud je tomu tak, nebojte se ukázat svůj talent a nadšení. Podaří-li se vám dostat se do vedení, pak se ho bez váhání ujměte. Neuděláte-li nějakou zbytečnou chybu z nepozornosti, pak vám to přinese úspěchy, uznání a pravděpodobně i povýšení v zaměstnání.

Mentální a fyzické zdraví v roce ohnivého Kohouta 2017

V roce 2017 by se vám mělo dostávat jak fyzické, tak i mentální energie. Pravidelně cvičte a udržujte se v kondici i díky zdravé výživě.

Je pravděpodobné, že vaše mysl na tom bude přeci jen ještě o něco lépe, než Vaše tělo. Letos využívejte svoji silnou intuici a věnujte pozornost svým snům.

Roky Kohouta:

1909, 1921, 1933, 1945, 1957 (ohnivý Kohout), 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 (ohnivý Kohout)

Rady pro rok ohnivého Kohouta – Feng Shui

Východní astrologie používá mnohá znamení a symboly. Začleněním těchto náležitostí do Vašeho domácího nebo pracovního prostředí můžete podle učení Feng Shui zvýšit svoji prosperitu, štěstí i bohatství v nadcházejícím roce Ohnivého Kohouta.

 • Vůně: myrha
 • Strom: dub
 • Chuť: sladká
 • Šťastná čísla: 7 a 6
 • Květina: chryzantéma
 • Koření: bílý pepř
 • Nejlepší roční období: Podzim roku 2017, obzvláště pak září
 • Zvířata: kočkovité šelmy, kohouti, slepice, jelen
 • Barva: královská fialová, modré tóny, vínová barva a její tóny (Barvou Ohnivého Kohouta je červená, která by se ale měla spíše tlumit, než podporovat)
 • Kameny: Ametyst (podporuje sny, fantazii, psychiku povědomí) a topaz (kámen inspirace).

Slavní Kohouti

Serena Williams, Craig David, Catherine Zeta Jones, Eric Clapton, Matthew Perry, Gloria Estefan, Elton John, Anna Kournikovova

Pozitiva Kohoutů

 • ušlechtilost, laskavost, srdečnost, čestnost, rychlé myšlení a schopnost řešit náročné situace, umělecký cit a nadání

Negativa Kohoutů

 • divoký temperament, marnivost, povrchnost, sklony k aroganci, kritičnost, výstřednost, netrpělivost

 

Zdroj: http://www.spektrumzdravi.cz/cinsky-horoskop-na-rok-2017-rok-ohniveho-kohouta

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png