Chytře, moudře a s láskou - jedině tak si pomůžeme

datum 28. 4. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Ublížili byste někomu, koho bezmezně milujete? Ne? A proč sobě ano? Láska…umíme ji dát partnerům, dětem, rodičům, zvířatům. Protože si ji přece zaslouží a s láskou jde všechno líp. Pak ale řešíme sami sebe, své problémy a neduhy a často přichází na řadu síla, odhodlání, neúspěch a naštvanost. Nejen, že tento přístup nic neřeší, ale my propadáme pocitu, že nedokážeme zvládnout svůj život, že jsme neschopní, a tím se máme rádi čím dál tím méně. Když k sobě ale přistoupíme s lehkostí, moudrostí a láskou, mohou se s našimi neřešitelnými problémy dít divy. Neustálým zvyšováním hladiny lásky v nás samých totiž zjistíme, že nedává smysl si jakkoli ubližovat. 

Neznamená to ale náš problém ignorovat, protože to, čemu se snažíme vyhnout, roste, neúprosně sílí a připomíná se. Jak tedy ve svém přístupu najít rovnováhu? Jak jít dál, aniž by to byla dřina, aniž by nás cesta odrazovala, unavovala nebo znechucovala? Ukážu vám svůj přístup.

Jsem Magda Křepelková. Spokojená partnerka, šťastná babička, kreativní podnikatelka a bláznivá spisovatelka. Jsem neúnavný objevovatel vnitřních omezení. Musela jsem se jím stát, abych se sama vymanila z poruchy příjmu potravy, abych zvládla trauma z přepadení pošty, abych opustila roli podřízené ženy a zvládla rozvod po 22 letech manželství, abych opustila pevné zaměstnání a stala se podnikající ženou. Je to už 11 let a teprve letos jsem se rozhodla opravdu silně pomáhat ženám, které jsou tam, kde jsem na počátku byla já. 

Můj příběh byl jeden z mnoha. Nezralá do manželství, dvě děti, ztráta sama sebe a sebedestrukce byla na světě. Tak začala moje cesta sebepoznání. Roční anorexie, desetiletá bulimie, boj den po dni. Jak já se styděla, že máma od dětí takhle blbne, že dospělá žena má potíže, které mají prý jen náctileté holky. Míra mého zoufalství byla bezbřehá. V mém okolí o mém vnitřním pekle nevěděl nikdo, přesvědčila jsem všechny včetně sebe, a vytvořila obraz dokonalé ženy. Mělo to jen jednu chybu - nebyla jsem to já. 

Studovala jsem knihy o moci podvědomí a lásce k sobě. Dostala jsem se sama z nejhoršího pekla, stabilizovala jsem se, ale šťastná jsem nebyla. Do vědomí mě probralo až loupežné přepadení na poště. Do mého bezpečného prostoru za mřížemi mi vnikl pachatel a otřásl vším, co mi bylo svaté. Nastavením k manželovi, rodině, postojem k sobě a práci. Ten zážitek se stal prvním jasným uvědoměním sebe sama - že tam uvnitř nikdo další není a zároveň, že právě v tomto místě naprosté samoty najdu něco mnohem víc - spojení s něčím vyšším, mocným s něčím obrovským a nádherným. Našla jsem svou podstatu.

Letos pro mě nastal bod zlomu. Vracím se na počátek, obracím se k ženám, které jsou tam, kde jsem tehdy byla já. Nechtělo se mi. Hodně dlouho se mi nechtělo... byla jsem tak šťastná, že jsem se zcela uzdravila. Někdy se ale říká, že z poruchy příjmu potravy není úplné uzdravení, že je to závislost. A závislák si prý v sobě nese vždy stopu, která se může znovu aktivovat.

Ač jsem to tak nějakou dobu také v sobě cítila, odmítla jsem tomu uvěřit, nepřipustila jsem si myšlenku, že tohle se mě týká. Nezastavila jsem se. Nespokojila jsem se s pouhým uzdravením, chtěla jsem plnou svobodu, úplnou vnitřní svobodu. Což se stalo.

A právě v tomto chci podpořit i další. Nemusíte řešit právě závislost, každý si neseme jedno stěžejní téma, ke kterému se stále nějak vracíme. Proto potřebujeme i různé cesty k němu, protože jednostranný přístup se brzy vyčerpá a přestává fungovat. Je třeba hledat dál. 

Pozoruji velmi často, jak se lidé dostanou z nejhoršího, a pak pomalu sklouznou zpět. Časem možnosti plného uzdravení přestanou věřit. Zahodí vše, co se cestou naučili, jako nefunkční, i když jim to v určitou dobu pomohlo. V očekávání určitého výsledku zažijí zklamání, aniž by jim došlo, že klamem je právě očekávání.

Tak jak se naučit čelit životu? Můžeme k sobě být laskaví už teď? Ano, stokrát ano. Právě teď.  A nepochybuji o tom jen já, ale povedlo se mi oslovit stejně naladěnou skupinu lektorů, se kterými jsme společně stvořili on-line kongres Zdravá a krásná. A já z celého srdce žádám o jeho šíření, ať co nejvíce ženám přineseme úlevu a originální směr péče o sebe samu. Nevšední právě tím, jak může být pestrý, v lehkosti a kráse, s láskou a hlavně s vědomím. 

Ukazujeme, že je možné, a taky efektivní, propojit vše. Na cestě uzdravení a svobody můžeme použít specifické ženské atributy jako oblečení, vlasy, barvy, přes péči o tělo - tanec, jógu, vědomý dotek, tantru, po mentální chytrý postoj, změnu našich přesvědčení a postojů, nalezení svého biorytmu, uvolnění se ve své ženské proměnlivosti, až po zvědomění blokací, snahy a tlaků na sebe. Po uvědomění zářivé podstaty, kterou jsme. Přes tělo, mysl, ducha a vědomí. 

Týdenní on-line kongres Zdravá a krásná od 9. - 14.5.2022. Skvostnou sestavu lektorů doplní tajný host, který je přímo životním ztělesněním našich možností, že nemoc a stárnutí není povinné. 

Netřeba se nikdy vzdávat. 

Ale nemusíme silou vůle, můžeme na sebe jít z lásky. 

Pak nic není problém, ani utrpení a "jen" žijeme život se vším, co právě přichází. 

Kongres na tebe čeká zde: https://magdakrepelkova.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico