Cesta je otevřená, vyrážíme!

datum 21. 3. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Do nového kalendářního roku vstupujeme vždy 1. ledna, ve znamení Kozoroha. Astronomický nový rok startuje v den jarní rovnodennosti (AKA Světový den vrabců - ?!), ve znamení Berana. Energie moudrého, byť už poněkud zkostnatělého starce versus energie zkušenostmi nepolíbeného dítěte, nadopovaného čerstvou silou. Obojí tu má své místo a opodstatnění, ale bavíme-li se o startu a očekáváme-li růst a vývoj, dává smysl začít od začátku, ne? Jinak se nemůžeme divit, že nám to tuhne a zadrhává, že se nemůžeme pohnou z místa, že ten růst a vývoj už zkrátka není, co býval zamlada.

Tak jo. Přemýšlela jsem, jak tenhle moment uchopit. Pokud se dnes rodí nový energetický cyklus, horoskop dnešního dne bude jeho nativem. Napadlo mě porovnat horoskop tohoto ročníku s ročníky předcházejícími. Konkrétně s ročníkem 2019 a 2020. To proto, že otázka, kterou slýchám neustále dokola a na niž neumím odpovědět zní: „Kdy už bude líp? Kdy už to skončí?“ Já nevím. A myslím, že není naším úkolem předjímat plány osudu v rozsahu, který nedokážeme ani pochopit, natož ovlivnit. Ale tu potřebu uklidnění a naděje vnímám a cítím ji také. Takže, pojďme se ve stručnosti podívat, jak vypadaly horoskopy předchozích dvou let ve srovnání s tím letošním.

Sorry, budu zas vylepovat ty grafy, ale můžete je přeskočit 😉 Všechny uvedené horoskopy jsou vztaženy k prvnímu jarnímu dni, kdy se Slunce odráží od břehu Ryb, aby poprvé vyskočilo a dopadlo rovnýma nohama do Berana. A nebudeme je rozebírat dopodrobna. K tomu, abychom věděli, co napsat na transparent pro nastupující rok, nám postačí diferenciální diagnostika signatur jednotlivých uvedených ročníků:

2019 - tento ročník je časově vymezen od 20.3.2019 do 20.3.2020

Pokud bychom za aktuální ústřední téma celosvětových dějin považovali koronavirovou pandemii, zdá se, že rok 2019 je v této souvislosti lichý a uvádíme ho zbytečně. V průběhu vymezeného období se v kontextu epidemie vlastně nic nedělo. Jenže, ona to není pravda. Přípravná fáze budoucích procesů běží skrytě, nepozorována, pod povrchem, ale naplno! Astrologicky je důležité, že do tohoto období spadá klíčové datum 12.1.2020, okamžik přesné konjunkce Pluta se Saturnem. „PLUTO + SATURN = TRANSFORMACE STRUKTUR“ - slogan pro rok 2019, který je v tomto smyslu počátkem zásadní, hlubinné a dlouhodobé proměny světa, jíž jsme dnes svědky. Koronavirus je jen spouštěčem komplexní přestavby.

2020 - kalendářní časové vymezení od 20.3.2020 do 20.3.2021

Mrkněte na horoskop, i bez znalosti astrologie vás to udeří do očí. Konjunkce Pluta a Saturnu se rozvolnila, ve svých důsledcích však doznívá, přidává se Jupiter a Mars. Dovolím si vykrást sama sebe: „jde o konstelaci enormní síly, totální vůle, osobní statečnosti, ochoty postavit se výzvě, absolutního odhodlání zvládnout jakoukoliv situaci, ale i konstelaci fanatismu, propagandy, kontroly a ideologicky motivovaného nátlaku“ (celý text tady). Tehdy jsme netušili, dnes víme. Druhým ohniskem je konjunkce Chironu s Lilith v Beranu v kvadrátu k ose uzlů: osobní autenticita a zodpovědnost se rodí v bolestech, násilím otáčí kormidlem dějin a bortí dosud platná pravidla. Slogan? Nevím, zkuste navrhnout, tehdy jsem to nazvala „Staré a nové v proměnách času“, ale expresivitě v tuto chvíli již podložené zkušeností se meze nekladou.

A konečně ...

2021 - astronomický cyklus začínáme dnes a máme na to 12 měsíců ...

Je doufám jasný, že jsem si nenachystala přehlídku dramat a hrůzy proto, abych teď vytáhla totální apokalypsu? OK. Tak jo, jdeme na to:

Z hlediska energie yin a yang byly předchozí dva ročníky výrazně v převaze ženské energie, zatímco nastupující ročník tuhle nerovnováhu srovná (opravdu srovná, nikoliv překlopí) a přinese tak do prostoru plného pasivního, emotivního, trpného očekávání více racionálního, logického myšlení, konkrétních návrhů řešení i jejich realizaci. Na první banner tak můžeme napsat třeba „POJĎME SE POHNOUT Z MÍSTA!“.

Nejvýraznější kresbou horoskopu je bezpochyby rovnoramenný trojúhelník, jehož vrcholem je Chiron v Beranu na hrotu 10. a 11. domu. Ten se vztahuje dvěma podpůrnými sextily k Marsu v Blížencích a Saturnu ve Vodnáři. Sestava, která pro letošní rok nabízí řešení toho, co nás nejvíc bolí. Ať mluvíme o nejpopulárnější ze všech chorob, o celospolečenské krizi nebo o našich osobních bolestech a strastech. Chiron v sobě nese téma zranění a utrpení, ale i léčby skrze katarzi. Svou pozicí vůči Saturnu a Marsu jasně říká, že každou bolest lze překonat, máme-li kuráž, umíme komunikovat, jsme otevřeni novým myšlenkám, přijímáme zodpovědnost a k řešení přistoupíme systematicky. Řešení v Beranu vyžaduje osobní přístup, žádná záchrana ze strany státního zřízení nebo kolektivní spása se nekoná, nicméně díky blíženecké komunikaci a vodnářské spolupráci platí, že uzdravení jednoho každého z nás se počítá a posílí společnost jako celek. A máme k tomu všechny předpoklady, takže konec fňukání a s odvahou vpřed! „NAPRAV SE SÁM, POSÍLÍŠ CELEK!“ Pokud to někomu zní jako zbytečná investice, co bych se staral o celek, on se o mě taky nestará, doporučuji připomenout si pověst o Svatoplukovi a základní pravidla soužití ve Vodnáři, na jejichž dodržování Saturn rozhodně dohlídne.

Krom všeho, co v horoskopu najdeme, je důležité zmínit i to, co v něm nenajdeme. Respektive podívat se na to, jak si stojí velké planety, jež mají potenciál tvořit dějiny.

 

  • Pluto, planeta transformace skrze existenciální krizi, dominantní v roce 2019 i v roce 2020, je letos bez aspektů, což neznamená, že o ní celý rok neuslyšíme, ale své požadavky už vyslovila a důrazně nás přiměla věnovat jim pozornost, a to prozatím stačí, s důsledky budeme i tak plné ruce práce.
  • Neptun, planeta nenápadně rozleptávající vůli našeho ega ve prospěch duchovního růstu skrze bezvýhradné odevzdání se vyššímu vedení, která v roce 2020 na dlouhou dobu zahalila naše vědomí závojem nejasnosti a znemožnila CML jakoukoliv navigaci, je v tuto chvíli rovněž bez aspektů: mlha padá a my konečně spatříme, jak se věci mají, dokážeme se zorientovat a určit další směr plavby.
  • Bez kontaktů je rovněž Merkur, což je ale díky jeho postavení v Rybách, z hlediska logiky a preciznosti myšlení značně oslabenému, možná spíš výhodou. Rozhodně to neznamená, že letošní tok bude mentálně pokulhávat, naopak. Roli centra pro řízení letového provozu přebírá již zmiňovaná dvojice planet Saturn ve Vodnáři + Mars v Blížencích, zapojená do ústřední konstelace rovnoramenného trojúhelníku.
  • A konečně, poslední neaspektovanou planetou je Lilith, takže dá Bůh, že žádné další plošné otevírání Pandořiných skříněk se pro letošek nechystá …


A pokud jde o kvadrát Uran v Býku versus Saturn ve Vodnáři, který můžeme stále považovat za stěžejní konstelaci, jež bude v průběhu roku 2021 střídavě a opakovaně posilovat a slábnout, aby rozebrala staré a podobně jako porodní kontrakce pomohla na svět novému, jeví se v nativním horoskopu astronomického ročníku 2021 méně radikální, než se prve zdálo. A to je možná dobrá zpráva. Ne, nebojte, nezastavujeme. Jen místo revoluce trochu popostrčíme evoluci.

Tak jo, a to je všecko. Původně jsem měla v plánu pojmout to třema větama. Ty měly znít asi takto: Rok 2019 přinesl náraz do zdi a následnou paralýzu. Rok 2020 manipulativní a násilné probuzení naší vnitřní síly. Rok 2021 přinese povolí sevření, rozproudí vzduch a přiměje nás najít řešení vedoucí k novému uspořádání našich životů. Není a nebude to návrat. Ani zdaleka to ještě není stabilizace. Ale cesta vpřed je otevřená a my vyrážíme!

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico