Cesta do Mexika k Mayům?

datum 6. 11. 2021

Pojeďte s námi na dobrodružnou cestu do Mexika po stopách mayské kultury. Budeme společně cestovat do krásné karibské přírody Yucatánu a Quintana Roo. Setkáme se s tradičním mayským šamanem José Balamem, který poodhalí tajemství mayských obřadů na svém rituálním místě ve vnitrozemí Yucatánu.

Navštívíme také mayského krále Gaspar Antonio Xiu Cachon z královské linie Totol Xiu, která obývala pyramidy Uxmal. Objasní nám část mayské mystiky a problematiky mimozemských civilizací. Neobejdeme se bez pobytu v jedněch z nejkrásnějších pyramid v Americe - Uxmal, užijeme si je a ukážeme si, jak se v nich energeticky pracuje. 

Během cesty k pyramidám Tulum, Ek Balam a Chichen Itza navštívíme krásnou přírodu okolo městečka Tulum a podíváme se do proslulých sladkovodních karibských jezer Cenotes, která jsou místem setkání s posvátnou vodní silou Mayů.

Neuniknou nám ani magické jeskyně Kaalmankal, kde je naleziště křišťálu a mayský šaman José Balam nás na obřadním místě provede mayským obřadem pro Nawala místa.

Navštívíme ta nejkrásnější místa, jezera cenotes, pláže v Karibiku a vykoupeme se v proslulém tyrkysovém moři. 

Touto cestou po Mexiku si nejen zregenerujete mysl a posílíte zdraví i ducha, ale užijete si i exotickou kuchyni a kulturu místních nápojů.

Celou cestu budete mít možnost studovat souvislosti mezi naší slovansko-keltskou a mayskou kulturou. Dostanete kompletní výklad svého mayského kalendáře dle svého narození a tak budete moci nabrat i novou inspiraci pro váš život.

Na závěr celého pobytu se setkáte se šamanem Mara’akame Gilbertem Lopézem. Tento šaman z kmene Huichol (Wixarika) je ochránce obřadů s rostlinou Peyote. Tato psychedelická posvátná rostlina je silným léčivým nástrojem u jeho kmene a má schopnost vám otevřít nové vize pro vaši cestu a také vás léčit. Šaman Mara’a kame vás v džungli provede léčivým obřadem a bude vám zpívat své posvátné písně. Zažijete i tradiční mexickou potní saunu Temazcal.

Na cestě vás budou doprovázet: 

Zdeněk Ordelt - jako průvodce v Mexiku působí již 12 let a u Mayů je zasvěcený. Vede také slovanské přírodní obřady u nás v ČR.

Štěpán Bako - dlouhá léta pracuje s posvátnou medicínou a tradicemi Mexika a Brazílie a je spoluzakladatel projektu Sarava.

Během cesty vám vysvětlíme, jak funguje mayský kalendář, poznáte taje mayských bohů a mytologie. Každému z cestovatelů vypočítáme osobní mayský horoskop dle původní tradice a každý den se budeme učit o denním použití kalendáře. Vysvětlíme vám, jak byli  mayové schopni vyvěštit, co se bude dít tisíce let dopředu, poznáte tajemství knihy proroctví Chilam Balam a mýtů Popol Wuj.

Také společně pronikneme do úžasného světa souvislostí mezi indiánským šamanismem a přírodních tradic Evropy.

Na každé místo, kam přijedeme, dostanete výklad historie, mýtů a seznámíme se s místními domorodci.

Těšíme se na společnou cestu po krásném mayském Mexiku.

https://tierraviva.cz

FB: https://www.facebook.com/tierravivacesty
FB událost cesty: https://fb.me/e/1glguAHLH

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico