Nejsme sice větrné Dánsko, i tak bychom mohli větrnou energií pokrýt víc než čtvrtinu naší spotřeby elektřiny. V Evropě se stále více prosazují tzv. energetické komunity, díky kterým peníze za energii zůstávají v daném regionu, kde vzniká. Komunity je pak použijí na svůj další rozvoj. Jaké možnosti máme v Česku? Dozvíte se 26.9. na výstavě v Praze.

Letošní léto se už tradičně neslo v duchu pomoci divočině a lesům. A že je to potřeba. Společně s našimi dobrovolníky jsme odpracovali tisíce hodin v terénu a pomáhali s netradičními postupy zalesňování. Odpracuje svůj díl i vláda? Napište premiérovi, že má krizi lesů skutečně řešit. A pak si přečtěte reportáž z Týdne pro les v Jeseníkách.

Jak v současnosti funguje komunitou podporované zemědělství a kam by mohlo směřovat dále? Je hospodaření zemědělců finančně udržitelné, kdo a jak je podporuje?
Jak to vidí zemědělci a spotřebitelé? Využijte jedinečnou příležitost potkat se a promluvit se zemědělci, kteří se vydali cestou KPZ.

Díky všem, kteří jste se zapojili do naší výzvy “Parky bez chemie”, jeden z jejích cílů je naplněn. Tak tohle se povedlo! Od 1.1.2019 začne platit zákaz používání nebezpečného glyfosátu na umělé vysoušení plodin a na jeho plošné používání. Je to dobrý krok pro zdravější potraviny, naše zdraví i pro zdravější krajinu.

Nahlédněte do aktuálního čísla Sedmé generace. Vydáte se v něm do Prokopského údolí, či Itálie, poznáte překážky kladené cyklodopravě i lesním školkám. Nechybí ani rozhovory, například s hudebníkem Tomášem Klusem, který podporuje kampaň Zachraňme lesy.

Jiří Koželouh – Hnutí DUHA
Údolní 567/33
60200 Brno

© 2017 Hnutí DUHA
http://www.hnutiduha.cz/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png