Býk představuje plodnou zemi, která je připravena k zasetí zrn. Jde také o období, kdy začínají tato zrna v zemi klíčit a vyrůstají z nich rostliny. Z mytologie náleží k Býkovi bájný Mínotaurus, strážce labyrintu, Býk je zasvěcen i gurmánskému bohu Dionýsovi a v Egyptě pak bohyni Hathor, která byla chápána jako mléko rozlité z vemena božské krávy. Například v Indii je kráva posvátná a hovězí maso se v této zemi nejí. Býk se v mnohých kulturách stával také obětí různých rituálů, z jungovského pojetí představuje touhu člověka zvítězit nad silami animálními a vášněmi.

Býk nese po znamení Berana ve svém vědomí symbol: „mám, tedy vlastním“, tj. témata hmoty a smyslů – hmatu, čichu, zraku, chuti a sluchu. Týká se to i těla a tělesných prožitků. Jeho emocionálním tématem je vyrovnat se s tím, co vlastní, anebo drží, proto se mohou tato témata somatizovat i na úrovni těla v podobě zácpy, tlouštky, či nemoci z přejídání.

Mezi známé osobnosti se Sluncem v Býku patří americký herec Jack Nicholson (nar. 1937), který získal svého prvního Oscara za hlavní roli ve filmu režiséra Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem, dalším světově známým Býkem je katalánský surrealistický malíř Salvador Dalí (1904 – 1989), anebo lékař – neurolog, psycholog a zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud (1856 – 1939), který se narodil v moravském Příboře v německy mluvící židovské rodině, avšak takřka celý život prožil ve Vídni, zemřel pak v emigraci v Londýně, kam se uchýlil před nacismem. Dalším ze známých Býků je jedna z nejúspěšnějších umělkyň moderní historie, americká zpěvačka, herečka, skladatelka a režisérka Barbara Streisand (nar. 1942), jejíž debutní snímek Funny Girl se stal světovou muzikálovou klasikou.

A jakou zkušeností si letos potřebujeme projít v období Slunce v Býku?
Slunce v Býku nás bude učit zacházet s hmotou, fyzickými světem a pozorností ke svým smyslům. Měli bychom si je zažít, prožít a dát jim energii. Do celé této vesmírné hry ovšem vstoupí kromě Býka konstelace kříže, jež nás provázela už minulý měsíc. Tento kříž je složen ze znamení Vah, v němž je couvající Mars, dále Berana, v němž je putující Uran, Raka, a v něm Jupiter, a Kozoroha, a v něm Pluto, který taktéž couvá. Tzv. retrográdní (couvající) planety představují pohyb dovnitř, takže se spousta dějů odehraje spíše introvertním způsobem a v hloubce. Tento kříž je v podstatě alchymistická pec, která taví vše, co je staré a přežilé do nové podoby. Pokud se někdo bude této proměně bránit, může být pro něho poměrně dramatická. Týkat se bude vztahů, rodiny, zázemí a jistot sociálních i kolektivních. A díky Plutu půjdou tato témata až do jádra buněk, tudíž do podstaty. Půjde o pravdivost a autentičnost – v podstatě ve všech našich projevech. Takže transformační proměna se změní na transmutační a kmitotočet z kvantů na kvarky (absolutní proměna minulosti v přítomnost).

Dne 14. 5. budeme mít na nebi úplněk a 29. 4. novoluní.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png